کد خبر: 603029
|
۱۴۰۱/۱۲/۲۸ ۰۹:۵۱:۲۲
| |

گانتز:

در آستانه جنگ داخلی هستیم

وزیر دفاع سابق رژیم اسرائیل با اشاره به تشدید تنش‌ها و خشونت‌ها در فلسطین اشغالی می‌گوید که در آستانه جنگ داخلی قرار دارند.

در آستانه جنگ داخلی هستیم
کد خبر: 603029
|
۱۴۰۱/۱۲/۲۸ ۰۹:۵۱:۲۲

«بنی گانتز» وزیر دفاع سابق رژیم اسرائیل اخیرا در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر درباره وقوع جنگ داخلی در فلسطین اشغالی هشدار داد.

به گزارش فارس، وزیر دفاع پیشین رژیم اسرائیل نوشت: «از شنیدن اخبار مربوط به تظاهرات‌کننده‌ای که یک ماشین در تظاهرات هرتزیلیا به او برخورد کرد، اندوهگینم. خشونت علیه تظاهرات‌کنندگان در سراسر اسرائیل در حال افزایش است و ما در آستانه جنگ داخلی هستیم.»

گانتز در ادامه از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل خواست که اقدامات خشونت‌آمیز را متوقف کند و در عین حال افزود: «ما به پرتگاه نزدیک می‌شویم.»

کابینه اسرائیل به ریاست «بنیامین نتانیاهو» در چهارم ماه ژانویه سال جاری میلادی طرحی برای اصلاح نظام قضایی این رژیم ارائه کرد. نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با آنچه آن را «اصلاح نظامی قضایی» نامیده، از محاکمه فرار کند.

به دنبال این تصمیم، اراضی اشغالی فلسطین برای یازدهمین هفته متوالی شاهد تظاهرات گسترده‌‌ در اعتراض به این طرح بوده است. مقامات اسرائیل هشدار می‌دهند که این تنش در فلسطین اشغالی می‌تواند به جنگ داخلی منجر شود.

در همین ارتباط، «تامیر پاردو» رئیس اسبق موساد اخیرا در مصاحبه با کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل با اشاره به تظاهرات چندهزارنفری و اختلافات در فلسطین اشغالی گفت که اسرائیل برای نابود شدن نیاز به ایران ندارد، چون خودش دارد خودش را به صورت خودکار نابود می‌کند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها