کد خبر: 645193
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۹ ۱۲:۳۰:۰۰
| |

محمد سرگزی، نماینده زابل، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» مطرح کرد:

رئیس سازمان سنجش باید تحت تعقیب قرار بگیرد/ با مدیری که برای اجرا نکردن قانون استعفا می‌دهد باید برخورد شود

یک نماینده مجلس با بیان اینکه رفتار مدیران ما باید مطابق قانون باشد گفت: مدیری که برای نپذیرفتن قانون استعفا می‌دهد ضمن اینکه باید با استعفایش موافقت شود، مراجع قضایی نیز باید با او برخورد کنند.

رئیس سازمان سنجش باید تحت تعقیب قرار بگیرد/ با مدیری که برای اجرا نکردن قانون استعفا می‌دهد باید برخورد شود
کد خبر: 645193
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۹ ۱۲:۳۰:۰۰

محمد سرگزی، نماینده مردم زابل و زهک، با بیان اینکه مدیری که رأی دیوان عدالت اداری را تمکین نکرده به دلیل عدم اجرای رأی باید مورد رسیدگی قرار بگیرد گفت: از دیوان عدالت اداری خواهش می‌کنم صرف نظر از فضاهای آلوده‌ای که برخی مدیران ایجاد یا در فضای سیاسی به وجود می‌آید قاطعانه به رسالت خود عمل کند.

به گزارش اعتمادآنلاین، سرگزی درباره استعفای رئیس سازمان سنجش در اعتراض به حکم دیوان عدالت اداری اظهار کرد: اگر قرار باشد مدیران ما به قانون تمکین نکنند نمی‌توان از مردم انتظار داشته باشیم که به قانون عمل کنند. 

این نماینده مجلس با بیان اینکه رفتار مدیران ما باید مطابق قانون باشد گفت: مدیری که برای نپذیرفتن قانون استعفا می‌دهد ضمن اینکه باید با استعفایش موافقت شود، مراجع قضایی نیز باید با او برخورد کنند.

او ادامه داد: مدیر با این رفتار عملاً پا روی قانون می‌گذارد و اعلام می‌کند قانون را قبول ندارد. به موجب قانون یک مرجعی برای یک موضوعی دارای صلاحیت است، تصمیمات این مرجع نیز باید از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد قبول قرار بگیرد و اجرا شود.

سرگزی با اشاره به اینکه ضمانت اجرا برای عدم اجرای مصوبات و آرا در قانون پیش‌بینی شده است افزود: از دیوان عدالت اداری خواهش می‌کنم صرف نظر از فضاهای آلوده‌ای که برخی مدیران ایجاد می‌کنند یا در فضای سیاسی به وجود می‌آید، قاطعانه به رسالت خود عمل کند.

او با اشاره به اینکه استعفای رئیس سازمان سنجش فرار رو به جلو است و باید با مجازات انفصال از خدمات دولتی روبه‌رو شود گفت: برخی مطالب در استعفانامه آقای پورعباس عین افتراست، دادستان تهران باید ورود کند و رئیس سازمان سنجش تحت تعقیب قرار بگیرد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  ای وای بر مردمی که توی نادان نماینده مجلسش هستی!!!!

 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  حقا که شما وکیل‌الدوله هستید! مدیر سازمان سنجش که نیامده جلوی اجرای قانون را بگیرد، گفته نمی خواهد در انجام یک عمل غیرقانونی شریک باشد.
  مگر دیوان عدالت اداری نمی‌تواند خطا یا قصور کند؟
  اصلاً این فقط منطق حکومت‌های استالینی است که مدیر حق استعفا هم ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها