کد خبر: 664021
|
۱۴۰۳/۰۳/۳۰ ۱۲:۵۵:۲۲
| |

پیشکسوت استقلال در گفت‌وگوی اختصاصی با «اعتماد»:

فریبا:وریا کاپیتان استقلال بوده؛ غلط است بگویند درباره تیم حرف نزند/ بازیکنی که دلش با مربی یا تیم نباشد بهتر است برود

بهتاش فریبا در مورد شرایط استقلال و ادامه همکاری با جواد نکونام با روزنامه اعتماد گفت و گو کرده است.

فریبا:وریا کاپیتان استقلال بوده؛ غلط است بگویند درباره تیم حرف نزند/ بازیکنی که دلش با مربی یا تیم نباشد بهتر است برود
کد خبر: 664021
|
۱۴۰۳/۰۳/۳۰ ۱۲:۵۵:۲۲

روزبه دلاور| تکلیف نیمکت فنی استقلال هنوز مشخص نیست و جواد نکونام برای ادامه همکاری در این تیم موافقان و‌مخالفانی دارد که اظهارنظرهای این دو دسته را هم به‌طور حتم خوانده یا شنیده‌اید.

به گزارش روزناه اعتماد، این‌بار با بهتاش فریبا تماس گرفتیم تا نظر وی که یکی از موافقان ادامه همکاری‌ استقلال با نکونام است را در خصوص وضعیت این تیم بدانیم. در ادامه ماحصل گپ و گفت خبرنگار «اعتماد» با یکی از پیشکسوتان‌ قدیمی استقلال را می‌خوانید.

 

چه خبر از استقلال؟

خبر جدیدی که ندارم و نمی‌دانم اصلا چه اتفاقی در حال رخ دادن است اما دیروز قرار بود جلسه‌ای برگزار شود که تکلیف خیلی چیزها مشخص شود اما از درون‌خبری ندارم! اینها اخباری است که از بیرون می‌شنویم.

نظر شما درباره ادامه کار یا قطع همکاری استقلال با نکونام چیست؟

ما که دل‌مان می‌خواهد جواد بماند. دیگر الان چه کسی را می‌خواهیم بیاوریم؟ باید به جواد وقت بدهند. امسال که همه‌چیز خوب و‌ منظم است کار از اول دست جواد باشد و نفراتی که می‌خواهد را بگیرد، هلدینگ هم که کمک می‌کند. تنشی هم که نیست، اردوی پیش فصل هم که هست. پارسال اینها را نداشتیم. با در نظر گرفتن تمام‌جوانب از نظر من جواد خوب نتیجه گرفته است. امسال با تفکرات خودش می‌تواند بازیکن بگیرد و عیار اصلی‌اش مشخص می‌شود.

در صورتی که مدیران‌استقلال با نکونام‌ به تفاهم نرسند گزینه بعد هدایت این تیم‌خارجی باشد بهتر است یا داخلی؟

اصلا به غیر از جواد به گزینه دیگری فکر نمی‌کنم!

شما در طول فصل هم از نکونام‌ حمایت می‌کردید.

بحث جواد نیست. نفری که سرمربی استقلال می‌شود حالا قلعه‌نویی، شفر، فرهاد یا هرمربی دیگری باشد به خاطر تیم‌خودم‌همیشه حمایت کردم. هیچ استقلالی از من نشنیده که‌درباره تیم‌خودم بد بگویم. هرکی بیاید به خاطر نفر نیست به خاطر تیمم حمایت کردم هرکسی هم بیاید حمایت می‌کنم.

فکر می‌کنید‌ در چه پست‌های نیاز به جذب بازیکن است؟

مهم‌ترین‌مساله این‌است که اول کادرفنی بماند و‌ بعد تصمیم‌گرفته‌ شود که چه‌ نفراتی را لازم‌ دارند. اما نظر شخصی من این‌ است که استقلال یک دفاع وسط می‌خواهد و یک پلی میکر و وینگر و یک سانترفوروارد. در بقیه پست‌ها خوب‌هستیم‌ یعنی هم گلرهای خوبی داریم و هم چپ و راست و در قلب دفاع‌ هم فقط یک بازیکن می‌خواهیم. حالا بستگی دارد ببینیم‌چه کسی‌می‌رود. اگر‌مثلا جعفر سلمانی برود طبیعتا باید یک دفاع چپ دیگر جذب کنیم. یا اگر یامگا نتواند بازی کند باید یک دفاع راست بگیریم. پس همه اینها به لیست خروجی بستگی دارد. اما آنچه که خیلی مهم است ما قطعا به وینگر رونده و پلی میکر و سانتر فوروارد نیاز داریم.

وضعیت مصدومیت‌یامگا نامشخص است. باشگاه استقلال با او برخورد مناسب یا حرفه‌ای دارد ؟

از طرف باشگاه استقلال روی یامگا هیچ پالس منفی نبوده و دوتا دلیل اصلی داریم! اول اینکه یامگا به لحاظ فنی کمک زیادی کرده و کادرفنی‌و هواداران از او راضی هستند و دوم اینکه خود یامگا از بس آدم باشخصیت و باکلاسی هست که واقعا حیف است چنین شخصیت‌ها از باشگاه ما جدا شوند. باید شرایط را طوری پیش ببرند که یامگا و بلانکو و ماشاریپوف را حفظ کنند. چون به غیر از مسائل فنی، شخصیت باشگاه هم بسیار مهم است. از اینها یک خط مصاحبه بد نداشتیم با اینکه‌پارسال در آن‌اوایل‌پول خودشان را به موقع نمی‌گرفتند اما هیچ‌ شکایتی نبود.

از گوشه و کنار شنیده می‌شود بعضی از بازیکنان گفتند در صورت حضور نکونام در تیم نمی‌مانند! در این مورد هم‌صحبتی دارید؟

اگر خبر موثقی نباشد درباره‌اش نباید حرف زد. چون اصولا سعی کردم اگر حرفی زدم منطقی پشت صحبت‌هایم باشد. اما در حالت کلی بگویم بازیکن نمی‌تواند مربی تعیین کند. باشگاه مربی را تعیین می‌کند و بازیکن هم باید تمکین کند اصلا غیر از این نباید باشد. هر بازیکنی در هر اندازه‌ای با هرسرمربی نخواهد کارکند بهتر است که از این تیم‌ جدا شود. در استقلال آنقدر بازیکن بزرگ بوده که فوتبال‌شان‌تمام شده یا رفتند لژیونر شدند اما استقلال سرجای خودش مانده و شخصیت باشگاهی خودش را حفظ کرده است. البته اگر این خبر موثق بود که یک جور دیگر حرف می‌زدم! الان‌چون موثق نیست به‌طور کلی عرض کردم. بازیکن در هر اندازه‌ای وقتی دلش با تیم یا مربی نباشد بهتر است که برود برای اینکه تیم را دچار مشکل می‌کند.

امیرحسین صادقی در یک مصاحبه‌ای گفته‌ وریا غفوری نباید درباره‌ نکونام‌صحبتی کند! در این باره نظر شما چیست؟

من‌درباره‌ اظهارات‌بچه‌ها درباره استقلال نمی‌توانم‌حرفی بزنم هرکسی صحبت‌های شخصی خودش را مطرح می‌کند.من باید به‌گفته‌های تمام آنهایی که صحبت می‌کنند ‌احترام ‌بگذارم. اما در کل باید بگویم‌ وریا غفوری کاپیتان این تیم‌بوده و اینکه‌ نتواند‌درباره باشگاهش صحبت کند یک‌چیز غلطی است! نظر شخصی خودش را گفته. ‌آدم‌های دیگر هم نظر شخصی خودشان را می‌گویند و ‌‌نظر همه آدم‌ها‌ محترم‌ است. آن‌هواداران‌ هستند‌که‌متوجه‌می‌شوند چطور باید ‌شخصیت‌ باشگاه‌مان را حفظ کنیم.

استقلال باید برای فصل بعد چه کار انجام دهد تا قهرمان شود؟

در هرباشگاهی شرح وظایف وجود دارد و هرکسی باید‌کار خودش را انجام‌دهد.مدیر و کادرفنی به درستی کار خودشان را انجام‌دهند و بازیکنان ‌هم بیایند بازی خودشان را انجام دهند. این یک عرف در همه جای دنیا است. اگر قرار باشد هرکسی‌در کار دیگری دخالت کند ‌نتیجه می‌شود همان‌گرفتاری اول فصل ما. جالب اینکه آمار نتایج در ۵ هفته اول را ببینید بعد از آن با تعامل و تا هفته آخر نتایج آن زمان را هم ببینید. ببینید داشتن آرامش چقدر به تیم کمک می‌کند. وقتی تعامل نباشد با بهترین مربی و بازیکن هم تیم دچار مشکل می‌شود.

صحبت پایانی؟

امیدوارم‌هرچه زودتر تکلیف مشخص شود که هرکسی کار خودش را انجام‌دهد چون‌داریم‌عقب میفتیم. یک مطلب دیگر هم‌لازم‌است بگویم؛ از هدلدینگ خواهش می‌کنم‌ در نقاط مدیریتی و حساس بین خودش و پیشکسوت و هوادار فاصله ایجاد نکند. یعنی در پست‌های حساس و مهم نفراتی گمارده‌ شوند که حتما استقلالی باشند. در استقلال این همه‌ آدم بزرگ و تحصیلکرده و باشخصیت وجود دارد و نمی‌شود برویم‌ سراغ فردی که خیلی با این تیم‌ سنخیت ندارد را بیاوریم. قطعا باید از استقلالی‌های بزرگ استفاده کنند ‌منهای من که خودم را بزرگ‌ نمی‌دانم و سال‌هاست کار اجرایی را قبول نمی‌کنم.یعنی این حرف‌ها را برای خودم‌نمی‌گویم. فاصله ایجاد نکنند تا برای هواداران حساسیت ایجاد نشود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها