کد خبر: 661302
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ۱۶:۵۰:۳۵
| |

شانس قهرمانی: 64 درصد پرسپولیس، 36 درصد استقلال!

با پیشی پرسپولیس از استقلال، حالا این تیم به شانس اول قهرمانی لیگ برتر تبدیل شده است.

شانس قهرمانی: 64 درصد پرسپولیس، 36 درصد استقلال!
کد خبر: 661302
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ۱۶:۵۰:۳۵

 تنها یک لغزش از سوی استقلال کافی بود تا این تیم به رتبه دوم جدول سقوط کند و جای خود را به پرسپولیس بدهد. البته برد شگفت‌انگیز پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان نیز مکمل این نتیجه شد تا سرانجام سرخپوشان عدد یک را در کنار تیمشان ببینند و سرنوشت قهرمانی را در اختیار بگیرند.

به گزارش ورزش سه، با این شرایط حالا پرسپولیس در صورت کسب دو پیروزی مقابل شمس‌آذر قزوین و مس رفسنجان به عنوان قهرمانی خواهد رسید. اما تساوی یا شکست در هر کدام از این بازیها، فرصت را به استقلال می‌دهد تا با کسب حداکثر امتیازات صدر را در اختیار بگیرد.

نکته مهم اینکه استقلال در دو هفته پیش رو از تهران خارج نخواهد شد و ابتدا به مصاف گل‌گهری می‌رود که شانس سهمیه را از دست داده و سپس رودرروی پیکان قرار خواهد گرفت که شانس بقای خود را تا حد زیادی افزایش داده است.

در نهایت جدولی که شانس قهرمانی را از نظر ریاضی و آمار به نمایش می‌گذارد، پرسپولیس را با تقریب 64-36 به عنوان قهرمانی احتمالی فوتبال ایران معرفی می‌کند اما این همان جدول فریب‌دهنده‌ای است که هفته گذشته نیز با تقریب 59-41 در رقابت قهرمانی به سمت استقلال غش می‌کرد.

در واقع بیش از آنکه اعداد ریاضی یک تا صد و همچنین اعشاری برای معرفی تیم قهرمان به کمک اوسمار و نکونام بیایند، همه چیز در گروی نتایج صفر و یک آنهاست: آیا پرسپولیس شش امتیاز کامل را از دو بازی نهایی خواهد گرفت؟ اگر پاسخ «بله» باشد، قهرمان پرسپولیس است و احتمالا اگر پاسخ «نه» بدهید یعنی استقلال را به عنوان قهرمان می‌شناسید.

البته یک نکته دیگر نیز وجود دارد. اگر در حالتی بعید و دور از انتظار، استقلال این هفته مقابل گل‌گهر شکست بخورد و پرسپولیس در قزوین شمس آذر را زمین‌گیر کند، در آن صورت پرسپولیس یک هفته مانده قهرمان خواهد شد و در غیر این صورت همه چیز به روز دوازدهم خرداد کشیده می‌شود - فعلا کاشی‌های قرمز به رنگ آبی برتری دارند اما ممکن است مانند هفته گذشته ناگهان اکثریت کاشی‌ها خود را به رنگ رقیب خود ببازند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها