کد خبر: 659584
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ ۰۹:۱۰:۴۸
| |

در گفت و گو با روزنامه «اعتماد» مطرح شد:

رضا جباری در مورد شکایت باشگاه پرسپولیس: به بازپرس گفتم حاضرم به خاطر پرسپولیس شلاق بخورم!/ هنوز هم می گویم مذاکره با برانکو بازی بود

رضا جباری در مورد شکایت این باشگاه از خودش گفت به پرونده به شورای حل اختلاف رفته است.

رضا جباری در مورد شکایت باشگاه پرسپولیس: به بازپرس گفتم حاضرم به خاطر پرسپولیس شلاق بخورم!/ هنوز هم می گویم مذاکره با برانکو بازی بود
کد خبر: 659584
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ ۰۹:۱۰:۴۸

روزبه  دلاور| پرسپولیس در یکی از بازی‌های مهم هفته بیست و ششم لیگ برتر موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد نساجی قائمشهر بگذرد.

به گزارش روزنامه اعتماد، این بازی که در ورزشگاه وطنی برگزار شد برای دو تیم‌اهمیت زیادی داشت، چراکه قرمزهای پایتخت برای ماندن در کورس و سرخ‌پوشان مازنی برای فرار از سقوط نیاز به هر سه امتیاز داشتند. با رضا جباری یکی از پیشکسوتان پرسپولیس درخصوص این بازی و همچنین‌شکایت مدیرعامل این باشگاه از وی گپ و گفتی کردیم که در ادامه ماحصل آن را می‌خوانید.

 

ابتدا در مورد شکایت مدیر باشگاه پرسپولیس از شما بپرسیم. این شکایت به کجا رسید؟

من رفتم با آقای بازپرس هم حرف زدم. ببینید شما باید به قانون و شخص احترام ‌بگذارید. شخصی که احضار می‌کنید اما خودتان حضور ندارید، چقدر این کار زشت است! بازپرس دید من چقدر ناراحت بودم‌که اینها از من شکایت کردند و برای اولین‌بار در زندگی‌ام رفتم آنجا چقدر دلم پر است، مخصوصا در شکایت اسم پرسپولیس را زدند کاش از پرسپولیس مایه نمی‌گذاشتند و می‌نوشتند‌خودشان شاکی هستند. پرسپولیس برای من و آقای درویش و بقیه نیست و این باشگاه قدمت دارد. ‌اگر قرار باشد سهامی داشته باشند برای پیشکسوتان و هوادارانش است نه مدیرانی که آمدند و رفتند. این کار را توهین به خودم می‌دانم. وکیلم می‌خواست لایحه بنویسد اما من می‌دانم احترام به مدیر پرسپولیس یعنی چه برعکس درویش که نمی‌داند شکایت از پیشکسوت یعنی چه! او گفته کسانی که گفتند اوسمار چطوری مربی شده دلال هستند. همین کلمه‌اش جای شکایت دارد اما من این کار‌‌ را نمی‌کنم. می‌خواهم بدانم‌از چی شکایت کردند! من به بازپرس گفتم جز کمک به پرسپولیس کاری نکردم اما اگر لازم باشد حاضرم به خاطر پرسپولیس شلاق بخورم. پرونده رفته شورای حل اختلاف وکیل ایشان گفته به هیچ‌وجه سازش نداریم و فقط جباری باید مجازات شود، اگر این‌طور است چرا از باشگاه تماس گرفتند بیا ماجرا را حل کنیم؟ اینها تناقض است. اگر من اشتباه کردم آن‌قدر شهامتش را دارم که بگویم اما هنوز هم‌به نحوه انتخاب اوسمار ایراد دارم، هنوز هم می‌گویم مذاکره با برانکو بازی بود! اگر بازی نبود که امروز برانکو سرمربی پرسپولیس بود.

دیدگاه فنی شما از بازی پرسپولیس و نساجی چیست؟

بازی بدی نبود اما آن‌طور که من دوست داشتم که پرسپولیس با آن قدرت همیشگی ظاهر شود آن اتفاق نیفتاد. در نیمه اول پرسپولیس بهتر بود اما در نیمه دوم و با توجه به اخراج سروش ورق برگشت و میزبان مالک بازی شد و گل هم زد اما ما از هوش و ذکاوت اورونوف بهره بردیم و برنده شدیم وگرنه‌ در این بازی و با این شکل از بازی و ده نفر شدن سخت بود ببریم. سه امتیاز شیرینی بود و اگر پرسپولیس برنده نمی‌شد قافیه را به رقیب سنتی می‌باخت. البته باید در نظر داشت در این‌مقطع زیاد نمی‌شود به بازی زیبا تکیه کرد و ایراد گرفت چرا تیم زیبا بازی نمی‌کند. اما بارها از پرسپولیس دیدیم وقتی نتیجه را جلو بوده یا حتی ده نفره از رقیبش بهتر بازی کرده. اما در این بازی و بازی قبل یک مقدار می‌شود گفت حریف سوار بازی شد. بعید می‌دانم‌تیمی باشد که مالکیتش بیشتر از پرسپولیس باشد اما نساجی توانست مالک میدان باشد. بازی زیبا نبود یا موقعیت نداشتیم اما‌مهم سه امتیاز بود تا تیم از کورس عقب نیفتد.

علت اینکه بازیکنان با تجربه پرسپولیس در دو بازی اخیر این تیم اخراج شدند یا بازیکن دیگر محروم شد، می‌تواند ناشی از عدم تمرکز آنها باشد؟

نیمکت تیم باید توازن داشته باشد یعنی نظم داشته باشد. من یک مقدار نیمکت پرسپولیس را در دو بازی قبل بی‌نظم دیدم که باید مدیریت شود. حالا از طرف سرمربی یا پیروانی می‌توانند این کار را انجام دهند. من چهار، پنج نفر را روی خط می‌بینم این در بحث مدیریت تیم نگران‌کننده می‌شود و بازیکن ذهنش سردرگم ‌می‌شود و این اتفاقات رقم می‌خورد و به ضرر تیم و هواداران می‌شود. نیمکت و شکل بیرونی تیم باید بهتر شود. افشین می‌تواند خیلی کمک کند.

درباره عملکرد خوب اورونوف چه نظری دارید؟

قبل اینکه او بیاید می‌گفتند خوب است و من نمی‌توانستم در ذهنم این موضوع را بپذیرم اما از وقتی آمده کامل نظرم درباره او عوض شده، واقعا بازیکن خوبی از هر لحاظ است. او در کار دفاعی و حمل توپ و پاسوری و شوتزنی و دریبل و گلزنی خوب کار می‌کند. بعضی از بازیکنان مثلا دوبُعدی هستند یا تک‌بعدی هستند اما این همه را باهم‌دارد و متمایز با سایرین است. کمتر بازیکنی در دنیا داریم که همه ویژگی‌ها را با هم‌داشته باشد. چیزی‌که الان اورونوف در پرسپولیس بروز می‌دهد. شما امروز تصور کن اورونوف و حسن و عیسی را نداشتیم‌خدایی اگر نبودند چه اتفاقی رخ می‌داد! الان آنها که ذخیره هستند هم رفتند در فاز رقابت و خودشان را قوی‌تر کردند و اینها هم باز خودشان را قوی می‌کنند و این رقابت و انگیزه درنهایت دست سرمربی را باز می‌کند.

در زمان مربیگری یحیی می‌گفتم بازیکن بگیر! فکر می‌کردند به خاطر رفاقت قدیمی با یحیی است! نه. برای من یحیی و اوسمار فرقی نمی‌کند و پرسپولیس مهم‌است، شماها ذهن‌تان مریض است که فکر می‌کردید به خاطر یحیی می‌گویم. من پشت اوسمار هم‌هستم. من از کالدرون و برانکو هم حمایت کردم.

درباره بازی پرسپولیس و هوادار چه نظری دارید؟

برخلاف خیلی از فوتبالی‌ها که دوست ندارند فوتبالی‌ها رشد کنند و موفقیت‌شان را ببینند من به جرات بگویم با اینکه مسعود شجاعی یک رقیب در عالم‌مربیگری برای من است هوادار را متحول کرده است. چه به لحاظ شخصیت و چه به لحاظ فنی اتفاقات مثبتی در بازی‌های هوادار افتاده . برای من‌مسعود و عنایتی فرق ندارند و آنچه خوب است باید گفت و اتفاقا ما فوتبالی‌ها باید‌حمایت کنیم. نباید بترسیم که برای‌مان رقیب پیدا می‌شود بلکه‌کمک‌کنیم‌ در مربیگری رشد کنند. تیم هوادار را تیم خوبی دیدم و پرسپولیس کار سختی دارد.اصلا در این چهار بازی نمی‌شود گفت یک بازی آسان است. الان دیدید که نساجی با اینکه در انتهای جدول است اما چقدر خوب جلوی پرسپولیس بازی کرد و اصلا رتبه جدولی بیانگر بازنده و برنده بودن تیم‌ها نیست. نباید به رتبه تیم‌ها کار داشت و باید تمرکزشان را بگذارند روی توانایی خودشان و با تمام وجود بازی کنند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها