کد خبر: 658825
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۰ ۱۹:۱۰:۵۵
| |

واکنش هاکان دمیر به برکناری از تیم ملی بسکتبال ایران؛ منصفانه نیست!

هاکان دمیر سرمربی ترکیه‌ای تیم ملی بسکتبال ایران، نسبت به برکناری خود از سمتش واکنش نشان داد.

واکنش هاکان دمیر به برکناری از تیم ملی بسکتبال ایران؛ منصفانه نیست!
کد خبر: 658825
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۰ ۱۹:۱۰:۵۵

پس از اینکه امروز (دوشنبه - ۱۰ اردیبشت ۱۴۰۳) فدراسیون بسکتبال ایران رسما اعلام کرد که دیگر قصد همکاری با هاکان دمیر را ندارد، با این سرمربی ترکیه‌ای تماسی داشتیم که مشخص شد او از تصمیم فدراسیون برای قطع همکاری بی‌اطلاع است.

به گزارش ایسنا، در ادامه گفت‌وگو با این مربی ترک را می‌خوانید.

الان قرارداد شما با فدراسیون ایران در چه شرایطی است و آیا مشکل مالی برای اتمام قرارداد وجود ندارد؟

دمیر پس از آنکه اسامی گزینه‌های خارجی فدراسیون را پرسید، گفت «بله، فعلا قرارداد ما تمام نشده و فعلا نتوانسته‌ام آخرین پرداختی‌ام از فدراسیون ایران را دریافت کنم. مسئولان فدراسیون ایران به مشکل مالی اشاره داشته‌اند.»

به نظر می‌رسد قطع همکاری نظر فدراسیون است و شما نظر دیگری داشته‌اید، شما علاقمند به ادامه همکاری خود با تیم ملی ایران بودید؟  

«بله، من رابطه خوبی با بازیکنانم، ‌ کادرفنی و فدراسیون ایران دارم و حضور در بسکتبال ایران به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور، برایم افتخار بوده است. ضمن اینکه مشخص است سطح بازیکنانی که در تیم ملی ایران با آن‌ها کار کرده‌ام نسبت به زمان پیش از من، بالاتر رفته که یک اتفاق بزرگ است.»

چه چیزی در زمان همکاری شما با تیم ملی ایران سخت بود و شما را به چالش کشید؟

«انتقال نسل بسیار سختی را انجام دادم که باید مورد توجه باشد. از نسل قدیم به نسل جدید. من می‌خواهم سرمربی این تیم جوان در جده (کاپ آسیا ۲۰۲۵ - عربستان) باشم، اما به هر حال این تصمیم فدراسیون است. این انتخاب را منصفانه نمی‌بینم، اما به آن احترام قائل هستم.»

از ابتدا مشخص بود که کار سختی دارید چون تیم ملی ایران نیاز به تغییر نسل داشت. فدراسیون نیز این موضوع را می‌دانست، دلیل این تصمیم جدید را چه چیزی می‌دانید؟ 

«من کاملا به این مسئله آگاهی داشتم و فکر می‌کنم به خوبی این کار را انجام دادم. واضح است که کار برای سرمربی جدید راحت‌تر از من خواهد بود. الان می‌دانم دلیل تصمیم به برکناری من چیست، اما فدراسیون چندین بار به مشکلات مالی اشاره کرده بود.»

زمان دقیق اتمام قرارداد شما چه زمانی است؟

«تاریخ قرارداد من با فدراسیون ایران تا پایان ماه می میلادی (۱۱ خرداد) است.»

اکنون که قطع همکاری شما با تیم ملی ایران قطعی است، آخرین صحبت یا پیام شما چیست؟ 

«همانطور که گفتم این تصمیم عادلانه و منصفانه نیست اما من برای این انتخاب احترام قائل هستم. برای بازیکنانم و تیمم آرزوی موفقیت در میادین پیش رو را دارم.»

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها