کد خبر: 657231
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۷ ۰۹:۵۵:۴۸
| |

دعوای قلعه‌نویی و مایلی‌کهن به جای باریک کشیده شد

بر خلاف تصور عمومی، شکایت قلعه‌نویی از سرمربی اسبق تیم ملی ایران متوقف نشده و به مرحله صدور رای رسیده است.

دعوای قلعه‌نویی و مایلی‌کهن به جای باریک کشیده شد
کد خبر: 657231
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۷ ۰۹:۵۵:۴۸

مدتی پیش بود که امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی ایران از محمد مایلی کهن مربی اسبق تیم ملی شکایت کرد. حالا ظاهرا رای این پرونده صادر شده است و دادگاه رای به محکومیت مایلی کهن داده است و احتمالا پیشکسوت فوتبال ایران باید به زندان برود!

به گزارش فوتبالی، این اتفاق در حالی افتاده است که خود مایلی کهن در اواخر دی ماه سال گذشته مدعی شده بود که در این پرونده تبرئه شده است اما ظاهرا شکایت قلعه‌نویی در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت به دلیل نشر اکاذیب به مرحله رای رسیده است و مایلی کهن محکوم شده است.

ظاهرا دادسرا قرار منع تعقیب را برای محمد مایلی کهن، صادر کرده است اما وکیل قلعه‌نویی به این قرار اعتراض کرده و قرار جلب به دادرسی برای مایلی‌کهن صادر شده و پرونده پس از رفتن به دادگاه، توسط قاضی بررسی و نشر اکاذیب محمدمایلی کهن، توسط قاضی تایید شده است.

نادر فریاد شیران دوست و همراه همیشگی مایلی‌کهن در این باره ضمن انتقاد از قلعه‌نویی در گفت و گویی گفته است: «آقای مایلی کهن دوست ندارد من و یا وکیلی ایشان را همراهی کند. مردم ایشان را می‌شناسند. چند تا تیم پارسال به ایشان پیشنهاد دادند، اما قبول نکرد و گفت این فوتبال جای ما نیست. ایشان یکی از صادق‌ترین آدم‌های ورزش است. من می‌روم دادگاه و کنار ایشان هستم. ایشان حاضر است برود زندان و ممکن است این اتفاق هم بیفتد. این شرمساری برای آقای قلعه‌نویی خواهد ماند، چون از مربی‌اش شکایت کرده است. همین جا بگویم که آقای مایلی کهن محکوم شود به پرداخت جریمه نقدی، نخواهد داد و می‌رود زندان!»

دلیل شکایت قلعه‌نویی از مایلی کهن مربوط به دو مصاحبه سرمربی اسبق تیم ملی در تلویزیون و یک برنامه اینترنتی است. مایلی کهن در یک بیانیه که آن را در یک گفت‌وگوی تلفنی با تلویزیون می‌خواند، مدعی شده بود که سرمربی چند تیم باشگاهی در ایران را قلعه‌نویی انتخاب می‌‌کند. او گفت که انتخاب غلامرضا عنایتی برای تیم امید ایران هم با خواست و چراغ سبز قلعه‌‌نویی انجام شده است!

او در گفت‌وگوی اینترنتی هم مواضع تندی علیه قلعه‌نویی گرفت. مایلی کهن در آن مصاحبه حتی حاضر نبود نام قلعه‌نویی را به زبان بیاورد و هر بار می‌خواست درباره او حرف بزند از یک اصطلاح ناپسند استفاده می‌کرد! در همان مصاحبه هم مدعی شد وقتی سرمربی تیم ملی ایران شد قلعه‌نویی را با سفارش علی پروین به تیم ملی دعوت کرد!

اگر مایلی کهن طبق رای دادگاه محکوم به حبس شود این اتفاق برای دومین بار رخ خواهد داد. یک بار هم چند سال پیش با شکایت علی دایی و پافشاری او برای اجرای رای دادگاه، مایلی کهن دو سه روز در بازداشت ماند اما بالاخره دایی رضایت داد و مایلی‌کهن آزاد شد.

حالا هم مایلی کهن در همان وضعیت قرار گرفته است و ممکن است دوباره پایش به بازداشت و زندان باز شود. نادر فریادشیران هم تایید کرده است که مایلی کهن هیچ ابایی از این مساله ندارد و ترجیح می‌دهد به جای دادن جریمه نقدی، به زندان برود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها