کد خبر: 656911
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۴ ۱۸:۰۵:۳۸
| |

امیرحسین فیروزپور چهارمین طلایی کشتی آزاد ایران در آسیا

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران به عنوان قهرمانی آسیا دست یافت.

امیرحسین فیروزپور چهارمین طلایی کشتی آزاد ایران در آسیا
کد خبر: 656911
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۴ ۱۸:۰۵:۳۸

در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک قرقیزستان، امیرحسین فیروزپور نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جوانان و امیدهای جهان و طلای بزرگسالان آسیا، در دیدار فینال مقابل شرزود پویونوف از ازبکستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۸ بر ۳ به برتری رسید و چهارمین مدال طلای کشتی آزاد ایران در آسیا را بر گردن آویخت.

به گزارش ایسنا، فیروزپور پیش از این در دور نخست مقابل ساتوشی میورا از ژاپن با امتیاز عالی ۱۱ بر صفر به برتری رسید. وی در در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل سوهه گانگ از چین با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله نیز مقابل ماگومد شاریپوف کشتی گیر روسی الاصل بحرین و دارنده مدال برنز آسیا ۲۰۲۳ با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و مقتدرانه راهی فینال شد.

پیش از این حسین ابوذری در ۷۴ و هادی وفایی‌پور در وزن ۸۶ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند اما رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماند.

در ۵ وزن نخست این رقابت ها نیز رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی به مدال طلا رسیدند و محمدحسین محمدیان نیز صاحب مدال برنز شد. 

امیرحسین زارع آخرین نماینده ایران در این رقابت‌هاست که تا دقایقی دیگر برای کسب مدال طلا به میدان می‌رود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها