کد خبر: 646382
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۰۹:۲۰:۰۸
| |

خبر بد AFC برای استقلال و پرسپولیس؛ محرومیت بیخ گوش سرخابی‌ها

کنفدراسیون فوتبال آسیا بنا دارد قانون بازی جوانمردانه مالی را از فصل آینده مسابقات فوتبال باشگاهی آسیا به اجرا درآورد.

خبر بد AFC برای استقلال و پرسپولیس؛ محرومیت بیخ گوش سرخابی‌ها
کد خبر: 646382
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۰۹:۲۰:۰۸

نشریه «الریاضیه» عربستان به نقل از منابع خبری خود مدعی شد کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در نظر دارد قانون بازی جوانمردانه مالی را در دوره آینده مسابقات باشگاهی قاره کهن اجرا کند. به این ترتیب باشگاه‌هایی که مخارج بیشتری نسبت به درآمدهای خود داشته باشند، با تنبیهاتی چون محرومیت از شرکت در رقابت‌ها مواجه خواهند شد.

به گزارش تسنیم، قانون بازی جوانمردانه مالی برای اولین بار در فوتبال اروپا اجرا شد و درآمد باشگاه‌هایی که در مسابقات زیر نظر اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) شرکت می‌کنند، باید به اندازه مخارج آنها باشد. قانون فوق در سال ۲۰۰۹ به تصویب رسید و از ابتدای فصل ۱۲-۲۰۱۱ اجرا شد.

این اتفاق برای باشگاه‌های ایرانی از جمله استقلال و پرسپولیس که در کسب مجوز حرفه‌ای و درآمدزایی مشکل دارند، خبر بدی محسوب می‌شود و چنین قانونی ممکن است باعث غیبت آنها در رقابت‌های فوتبال باشگاهی آسیا شود.

رقابت‌های فوتبال باشگاهی آسیا از فصل ۲۵-۲۰۲۴ قرار است در سه سطح به نام‌های لیگ قهرمانان نخبگان آسیا (AFC Champions League Elite)، لیگ قهرمانان آسیای دو (AFC Champions League ۲) و چلنج لیگ آسیا (AFC Challenge League) برگزار شود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها