کد خبر: 642624
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۱۶:۱۷:۰۷
| |

معرفی ارقام گردو تجاری و پولساز

ساختن باغ گردو یک تجارت سودآور است که نیاز به صبر و دقت دارد، اما نتیجه ی کار بسیار لذت بخش است. اولین قدم در این راه خرید نهال از نهالستان و کاشت آن است. پس از آن نیز نهال نیاز به مراقبت و رسیدگی اساسی دارد.

معرفی ارقام گردو تجاری و پولساز
کد خبر: 642624
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۱۶:۱۷:۰۷

برخی نهال‌های گردو مختص مناطق گرم و خشک و یا مناطق سردسیر و کوهستانی هستند، بنابراین باید دقت کرد که نهال مناسب، برای هر منطقه انتخاب شود در غیر این صورت راندمان تولید محصول کاهش می یابد. بیشتر گونه های گیاهی در خاک های حاصلخیز با PH 5.5 تا 5.7 و در عمق 90 سانتی متری بهترین رشد را دارند. قبل از خرید نهال و هر اقدام دیگری، زمین را برای کاشت آماده کنید؛ خاک فشرده شده را بشکنید، علف های هرز را حذف کنید و زهکشی را بهبود ببخشید. هنگام کاشت بهتر است خاک را با کود یا کمپوست مخلوط کنید. نهال گردو باید در چاله ای کاشته شود که چند سانتی متر پهن تر و عمیق تر از ریشه باشد. نهال را در مرکز قرار دهید و مطمئن شوید که ریشه ها به طور یکنواخت پخش شده اند.

کدام ارقام برای خرید و کاشت نهال گردو مناسب هستند؟

اگر به فکر خرید نهال و ساخت باغ گردو هستید، باید با ویژگی های انواع این نهال ها آشنا شوید. ارقام پربار نهال گردو، نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور و نهال گردو ژنوتیپ هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در زیر به معرفی این ارقام اصلاح شده و پولساز نهال گردو می پردازیم.

  • نهال گردو چندلر

چندلر پرفروش ترین نهال گردو است. این نهال به دلیل حاصلخیزی و کیفیت عالی مغز آن، یکی از بهترین گزینه ها برای خرید نهال به حساب می آید.

راندمان تولید نهال گردو چندلر

چندلر میزان تولید بالایی دارد و 90 درصد شاخه های جانبی آن بارور هستند. از سال اولی که نهال گردو چندلر می کارید، میوه می دهد.

کیفیت پوسته و مغز نهال گردو چندلر

گردو چندلر دارای مغزی درشت و درخشان و پوسته نازکی است که مغز این گردوی آن را از سایر نهال های گردو درجه یک متمایز می کند و در قیمت آن موثر است. هرچه رنگ مغز گردو روشن تر باشد، قیمت آن بالاتر است. مغز این نوع گردو به راحتی از پوسته آن جدا می شود.

اندازه درخت گردو چندلر

درخت گردو چندلر تقریباً بلند است و ارتفاع آن به 15 متر می رسد. البته از آنجایی که این درختان معمولاً هرس می شوند، در ارتفاع کمتری نگهداری می شوند. در مورد عرض این درخت باید گفت، هرس به گونه ای انجام می شود که درخت در نهایت 5 متر عرض داشته باشد. نهال گردو چندلر برای کاشت تعداد بیشتری نهال در متراژ 5×7 متر مناسب است.

گرده افشانی نهال گردو چندلر

هنگام خرید نهال باید به انواع گرده افشانی نیز توجه کرد. نهال گردو نیازی به گرده افشان های دیگر ندارد و خود، گرده افشانی می کند. البته استفاده از گرده افشان ها می تواند باعث افزایش راندمان تولید شود و کاشت نهال گرده افشان توصیه می شود. نهال گردو فرانکت گرده افشان مناسبی برای نهال چندلر است. در یک باغ گردو، 95 درصد نهال ها باید چندلر و 5 درصد فرانکت باشد.

ساقه زیرزمینی نهال گردو چندلر

هنگام انتخاب بهترین ساقه زیرزمینی برای کاشت، بهتر است ساقه ای را انتخاب کنید که به بیماری های گیاهی مقاوم باشد.

طول عمر درخت گردو چندلر

درختان گردو چندلر عمر مفید و اقتصادی 100 سال یا بیشتر را دارند.

  • نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یک نهال فرانسوی مقاوم در برابر سرما است. این نهال در واقع ترکیبی از فرانکتا و لارا است. کاشت فرنور در مناطق سردسیر و ارتفاع 1800 متری از سطح دریا امکان پذیر است.

عملکرد نهال گردو فرنور

3 تا 4 سال بعد از کاشت نهال گردو فرنور، نتیجه اقتصادی آن حاصل می شود. عملکرد این درخت پس از رسیدن به بلوغ، بیش از 8 تا 10 تن در هکتار است.

کیفیت مغز و پوسته گردو فرنور

پوسته چوبی این گردو نازک است. پوسته روی مغز نیز طعم خوب و رنگ روشنی دارد. ضخامت پوسته چوب و رنگ پوست گردو از ویژگی های مهمی است که خرید نهال گردو فرنور را برای باغداران جذاب تر می کند.

اندازه درخت گردو فرنور

رشد نهال گردو فرنور به‌صورت عمودی است. این درخت برای کاشت در فضایی به ابعاد 6*5 متر با تراکم بالا، مناسب است.

زمان گلدهی نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور دیر گل است و این یک ویژگی بسیار خوب محسوب می شود زیرا در برابر سرمازدگی و سوختگی مقاوم هستند.

گرده افشانی نهال گردو فرنور

گرده افشان نهال گردو فرنور، گردو فرنت است. پیشنهاد ما این است که به ازای هر 10 نهال فرنور یک نهال گردو فرنت بکارید.

  • نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر با حداکثر ارتفاع 4 تا 5 متر در هکتار در شهریور بیش از 10 تن میوه را داراست. برای آبیاری این نهال گردو در هر هکتار به 6 تا 8 هزار متر مکعب آب نیاز دارید. و اگر قصد خرید نهال گردو را دارید پیشنهاد می کنیم به این رقم توجه ویژه داشته باشید.

راندمان تولید نهال گردو ژنوتیپ برتر

این نوع گردو باردهی بسیار بالایی دارد به طوری که تولید میوه آن 60 درصد بیشتر از سایر انواع نهال گردو است. این نهال در سال اول شروع به باردهی می کند و پس از رسیدن، بیش از 10 تن در هکتار میوه می دهد.

کیفیت مغز و پوسته گردو ژنوتیپ برتر

مغز این نهال به رنگ سفید شیری بوده و بیش از 10 گرم وزن دارد که در قیمت آن تاثیرگذار است.

اندازه درخت گردو ژنوتیپ برتر

اندازه این درخت به گونه ای است که باید در فاصله 6*6 متر کاشته شود.

زمان گلدهی گردو ژنوتیپ برتر

یکی دیگر از ویژگی هایی که خرید نهال گردو ژنوتیپ را محبوب می کند این است که این رقم دیرگل بوده و در نتیجه نسبت به سرمای دیررس بهاره مقاوم است.

بهترین نهالستان برای خرید نهال گردو

هنگام خرید نهال گردو، حتما سفارش خود را از نهالستان های معتبر و با تجربه انجام دهید. زیرا زمان مشاهده نتیجه ممکن است چندین سال طول بکشد و زمان قابل بازگشت نیست. نهالستان غرب نهال یکی از بزرگترین نهالستان های کشور و تولید کننده نهال گردو چندلر، فرنور و ژنوتیپ است. اصالت نهال ها در این نهالستان همگی تضمین شده هستند و نهال ها دارای شناسنامه و گواهی سلامت هستند.

شما می توانید برای خرید نهال بادام، خرید نهال گردو و نهال های دیگر با نهالستان غرب نهال در ارتباط باشید.

برای خرید نهال گردو و همچنین اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان به وب سایت GHARBNAHAL.IR مراجعه کنید یا از طریق شماره تماس های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. برای تسریع پاسخگویی میتوانید از طریق واتساپ و تلگرام با ما در تماس باشید.

09026513209 / 09352571762 / 09352571768 / 09352571792

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها