کد خبر: 661366
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۶ ۱۱:۳۴:۳۷
| |

موسی غضنفرآبادی رئیس فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم شد/ محمدصالح جوکار و مالک شریعتی نواب رئیس شدند

در جریان برگزاری نشست صبح امروز(یکشنبه) فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم، موسی غضنفرآبادی با رای اعضا برای یک سال به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شد.

موسی غضنفرآبادی رئیس فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم شد/ محمدصالح جوکار و مالک شریعتی نواب رئیس شدند
کد خبر: 661366
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۶ ۱۱:۳۴:۳۷

نشست فراکسیون انقلاب اسلامی در دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی با حضور بیش از ۱۷۸ منتخب آغاز شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی روز یکشنبه( ۶ خردادماه) گفت: نشست فراکسیون انقلاب اسلامی از دقایقی قبل با حضور منتخبان دوره دوازدهم مجلس آغاز شد، تاکنون ۱۷۸ نماینده منتخب در این نشست حاضر شدند و امکان افزایش تعداد نمایندگان در نشست فراکسیون وجود دارد.

منتخب مردم تهران در دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی درباره دستور کار نشست امروز گفت: بررسی و تطبیق آیین‌نامه و اساسنامه جدید فراکسیون و انتخاب اعضای هیات رئیسه موقت فراکسیون انقلاب به مدت یک ماه دستور کار نشست امروز است.

پیش از این قرار بود نخستین مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم، دوشنبه ۳۱ اردیبهشت برگزار شود که این جلسه به دلیل شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان در سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور تشکیل نشد و به تعویق افتاد.

موضوع تشکیل «فراکسیون انقلاب اسلامی» هم به چندی پیش و بعد از برگزاری جلسه هم‌اندیشی جمعی از منتخبان مجلس دوازدهم برای تاسیس این فراکسیون برمی‌گردد که اکثریت اعضا به تشکیل فراکسیون واحد رای دادند و مقرر شد تا تشکیل نخستین جلسه مجمع عمومی، فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم با نام موقت «فراکسیون انقلاب اسلامی» فعالیت کند.

نصرالله پژمانفر، رضا تقی‌پور، علی خضریان، حمید رسایی، محسن زنگنه، مالک شریعتی، جلیل میرمحمدی، محمدتقی نقدعلی و مجتبی یوسفی ۹ نفر هیات اجرایی موقت فراکسیون انقلاب اسلامی هستند.

تسنیم نوشت: در جریان برگزاری نشست صبح امروز(یکشنبه)  فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم، موسی غضنفرآبادی با رای اعضا برای یک سال به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شد. 

بر این اساس در این رای‌گیری از مجموع 203 منتخب حاضر در جلسه، موسی غضنفرآبادی با 102 رای در برابر سیدمحمود نبویان با 84 رای، ریاست فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم را برای یک سال برعهده گرفت. 

همچنین محمدصالح جوکار و مالک شریعتی به عنوان نواب رئیس موقت فراکسیون انقلاب اسلامی تعیین شدند.

امیرحسین بانکی پور، عبدالحسین روح الامینی و ابراهیم عزیزی (منتخب شیراز) از دیگر کاندیداهای نایب رئیسی موقت فراکسیون بودند.

فرشاد ابراهیم‌پور منتخب ایذه و باغملک به عنوان خزانه‌دار و احد آزادی‌خواه منتخب ملایر به عنوان سخنگوی موقت فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم تعیین شدند.

مهدی طغیانی و صدیف بدری از دیگر کاندیداهای خزانه‌داری و عباس مقتدایی، احمد راستینه و علی حدادی نیز از کاندیداهای سخنگویی فراکسیون بودند.

ادامه دارد...

خبر در حال تکمیل است...

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها