کد خبر: 643201
|
۱۴۰۲/۰۹/۱۲ ۲۰:۳۵:۱۷
| |

ارتش یمن تایید کرد؛ دو کشتی اسرائیلی را در باب‌المندب هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به حمله به دو کشتی اسرائیلی، هشدار داد که زمانی این حملات متوقف خواهد شد که صهیونیستها از حمله به غزه دست بردارند.

ارتش یمن تایید کرد؛ دو کشتی اسرائیلی را در باب‌المندب هدف قرار دادیم
کد خبر: 643201
|
۱۴۰۲/۰۹/۱۲ ۲۰:۳۵:۱۷

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز یکشنبه تأکید کرد که نیروی دریایی این کشور، صبح امروز، دو کشتی اسرائیلی را در باب المندب هدف قرار داده است.

به گزارش فارس، امروز شرکت امنیت دریایی «آمبری» مدعی شد که «یک کشتی ناشناس با پرچم باهاما در سواحل غربی یمن مورد اصابت موشک قرار گرفت»

ساعاتی بعد خبرگزاری رویترز نیز خبر داد که یک پهپاد به یک کشتی ترابری در آب‌های مقابل بندر الحدیده،‌ در غرب یمن،‌ در دریای سرخ حمله کرده است

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد، کشتی نخست، با یک موشک دریایی و کشتی دوم با یک پهپاد هدف قرار گرفت.

وی درباره علت این حمله نیز گفت: حمله به این دو کشتی به این خاطر صورت گرفت که پیامهای هشدارآمیز نیروی دریایی یمن را نادیده گرفتند.

وی با بیان اینکه این حمله همچنین در راستای حمایت از ملت فلسطین اجرای دستورات عبدالملک الحوثی رهبر انقلاب یمن صورت گرفت، تصریح کرد: همچنان مانع از عبور کشتیهای اسرائیلی در دریای سرخ خواهیم شد تا اینکه اسرائیل حمله به برادران ما در غزه را متوقف کند.

سریع در پایان خاطر نشان کرد: بار دیگر به کشتیهای اسرائیلی یا کشتیهایی که به هر نحوی با اسرائیلیها ارتباط دارند، هشدار می‌دهیم در صورت تخطی از بیانیه‌های نیروهای مسلح ما، هدف مشروعی خواهند بود.

یک مسئول در پنتاگون درباره این حملات گفت: ناوشکن آمریکایی در پاسخ به درخواست کمک کشتی ترابری وارد عمل شد. کارنی با چند پهپاد و موشک که از خاک یمن (تحت کنترل حوثی‌ها) شلیک شده، مقابله کرده است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها