کد خبر: 589498
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ۰۸:۱۹:۰۶
| |

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین:

2023 سال پیروزی ما خواهد بود

رئیس جمهوری اوکراین در پیامی به مناسبت آغاز سال نو میلادی، ۲۰۲۳ را سال پیروزی کشورش خواند و در سخنانی دیگر، از مردم روسیه بخاطر حمایت از ولادیمیر پوتین انتقاد کرد.

2023 سال پیروزی ما خواهد بود
کد خبر: 589498
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ۰۸:۱۹:۰۶

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در پیامی به مناسبت آغاز سال نو میلادی، ۲۰۲۳ را سال پیروزی کشورش خواند و در سخنانی دیگر، از مردم روسیه بخاطر حمایت از ولادیمیر پوتین انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، زلنسکی شنبه شب در پیام خود گفت: امروز فقط یک آرزو داریم و این آرزو محقق خواهد شد؛ البته نه با معجزه بلکه با تلاش و مبارز، همکاری متقابل و انسانیت. سال نو مبارک. سال پیروزی ما.

زلنسکی به مناسبت کریسمس یک پیام ویدیویی ۹ دقیقه‌ای منتشر کرده بود اما به مناسبت آغاز سال نو به انتشار یک پیام کتبی کوتاه اکتفا کرد.

زلنسکی همچنین پس از حملات روز شنبه روسیه خطاب به مردم این کشور گفت: آنها خود را مسیحی می‌خوانند و به مذهبشان بسیار افتخار می‌کنند. اما آنها از شیطان تبعیت کرده و از او حمایت کرده و با او هستند.

زلنسکی با بیان اینکه «تبلیغاتچی‌های» روسیه خواهان ماندن پوتین در قدرت هستند، افزود: بر سر شما شهروندان روس هر چه بیاید او را نگران نخواهد کرد.

وی مدعی شد: رهبر شما فقط می‌خواهد نشان دهد که نظامیان با او هستند. او فقط خود را پنهان کرده است. او پشت نظامیان، موشک‌ها و دیوارهای اقامتگاه و کاخش پنهان شده است.

زلنسکی افزود که حملات موشکی روسیه تلفاتی به بار آورده است اما مقام‌های اوکراینی به کسانی که آسیب دیده‌اند کمک خواهد کرد.

وی گفت که پدافند هوایی اوکراین بسیاری از موشک‌های روسیه را رهگیری کرده و جان افراد زیادی را نجات داده است که این نشان می‌دهد دنیا باید کمک‌های بیشتری به اوکراین برساند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها