کد خبر: 539263

درخواست از پوتین برای به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک

​روسای جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک از رئیس جمهوری روسیه خواستار به رسمیت شناختن این جمهوری‌ها شدند. همچنین جمهوری خلق دونتسک پس از قطع منابع آبی در دو شهر اعلام وضعیت اضطراری کرد.

دنیس پوشیلین و لئونید پاسچنیک، روسای جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک، از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواستند این جمهوری‌ها را به رسمیت بشناسد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دنیس پوشیلین همچنین خواستار بررسی انعقاد توافقنامه همکاری بین روسیه و دونتسک شد که شامل توافقنامه همکاری در حوزه دفاعی است.

پوشیلین همچنین خاطرنشان کرد، مقامات اوکراینی از راه حل نظامی برای بری رفع بحران استفاده کردند.

پوشیلین تاکید کرد که دونباس از تلاش‌های مسکو در روند مذاکرات بر سر توافق‌های مینسک قدردانی می‌کند؛ اما این توافقات مانع نمی‌شود که کی‌یف که از حمایت نظامی واشنگتن برخوردار است، آتش‌بس برقرار شده را نقض کند.

رئیس جمهوری خودخوانده دونتسک علاوه بر به رسمیت شناختن استقلال، از رئیس جمهوری روسیه خواست تا امکان انعقاد توافقنامه همکاری و امکان تعامل در بخش دفاعی را بررسی کند.

از سوی دیگر، وزارت امور اضطراری اعلام کرد که در پی توقف کار یک ایستگاه پمپاژ آب، منابع آبی بیست و یک هزار شهروند ودوکوچایفسک و یلونوفکا و بیش از پنجاه موسسه عمومی قطع شده است.

مقامات در تلاش هستند تا با کمک وسایل نقلیه به این دو شهر آب‌رسانی و شبکه آبی این شهرها را به چاه‌های زیرزمینی متصل کنند.

وضعیت اضطراری در دونتسک درحالی اعلام شده که نیروهای اوکراینی به عملیات بمباران علیه تاسیسات واقع در جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک ادامه می‌دهند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی