راه اندازی خط تولید جدید سرم تا ۲ ماه آینده
کد خبر: 581966
۱۴۰۱/۰۸/۲۰ ۲۰:۱۳:۳۶

رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد:

راه اندازی خط تولید جدید سرم تا ۲ ماه آینده

رئیس سازمان غذا و دارو از راه اندازی خط تولید جدید سرم در یکی از شرکت‌های داروسازی در کشور با ظرفیت حداقل ۳ میلیون عدد سرم در ماه طی یک تا ۲ ماه آینده خبر داد.

سید حیدر محمدی در جمع خبرنگاران درباره میزان تولید سرم در کشور، افزود: میزان سرم تولیدی ما حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیون در ماه است که این میزان حدود یک تا ۲ میلیون از نیاز کشور کمتر است.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: تا اوایل پارسال، میزان نیاز ما به سرم در ماه ۱۰.۵ میلیون بود و الباقی ذخیره می‌شد و از زمانی که پیک پنجم کرونا شروع شد این نیاز به شدت بالا رفت.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: از تابستان امسال مجدد به مشکل کمبود سرم خوردیم و از همین رو واردات را ادامه دادیم و هم اکنون هفته‌ای حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار عدد سرم وارد کشور می‌شود.

محمدی افزود: به زودی خط تولید سرم در یکی از شرکت‌های داروسازی در کشور با ظرفیت حداقل ۳ میلیون عدد سرم در ماه در یک تا ۲ ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: دو شرکت داروسازی در اهواز و اصفهان از سال دیگر با خط تولید سرم راه اندازی و یکی از شرکت‌های سرم‌ساز ما نیز ظرفیت تولید خود را دو برابر می‌کند؛ بنابراین از اواخر امسال یا اوایل سال آینده نه تنها واردات سرم نخواهیم داشت، بلکه صادرات نیز خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی