کد خبر: 509566

المپیک 2020| آخرین آمار و ارقام المپیک توکیو

17 رکورد جهانی و برگزاری بازیها بدون تماشاچی از جمله رکوردهای جالب توجه این دوره بازیهای المپیک بود.

اعتمادآنلاین| رقابت های المپیک در این دوره نیز به پایان رسید و اکنون زمان آن رسیده است تا از دریچه آمار و ارقام نگاهی به این دوره از رقابت ها بیندازیم.

ثبت 17 رکورد جهانی

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، اختلال در تمرینات ناشی از همه گیری، با شکستن 17 رکورد جهانی در رشته های ورزشی، شدت رقابت را کاهش نداد. در قایقرانی که شرایط آب و هوایی تاثیر زیادی دارد 5 رکورد جدید جهانی ثبت شد.

سه رکورد جهانی در دو و میدانی با کارستن وارهولم نروژی در 400 متر با مانع مردان، سیدنی مک لاگلین آمریکایی در بخش زنان و یولیمار روخاس از ونزوئلا در پرش سه گام به ثبت رسید.

شش بار رکورد جهانی در شنا زده شد و در تیراندازی نیز شاهد این امر بودیم.

لاشا تالاخادزه وزنه بردار گرجستانی باز هم رکوردشکنی کرد و در یک رویداد 3 رکورد زد.

صفر تماشاگر

این بازیها بدون هیچ تماشاچی برای محافظت در برابر عفونت کرونا برگزار شد و مربیان، اعضای تیم و مقامات در محل های تقریباً خالی ورزشکاران را تشویق می کردند. این می تواند به معنای ضربه مالی بزرگی برای شهر میزبان توکیو باشد که می خواست بخشی از هزینه برگزاری بازی ها را از فروش بلیت جبران کند.

سازمان دهندگان امیدوار بودند که 50 درصد صندلی ها را پر کنند، اما پس از اعلام توکیو برای چهارمین وضعیت اضطراری به دلیل افزایش تعداد موارد کرونا با ممنوعیت کامل موافقت کردند.

به گفته موسسه تحقیقاتی Nomura این امر به بخش هتل و رستوران شهر آسیب رسانده است و می تواند به ضرر مالی تا 151 میلیارد ین (1.4 میلیارد دلار) برسد.

11 هزار ورزشکار

حدود 11000 ورزشکار در بازی های توکیو در 42 مکان در سراسر ژاپن از جمله جزیره شمالی هوکایدو که به دلیل دمای ملایم تابستان برای میزبانی آخرین رویداد، ماراتن انتخاب شده بود شرکت کرده اند.

ورزشکاران در 339 رویداد مدال به نمایندگی از 205 کمیته ملی المپیک با یک تیم متشکل از پناهندگان شرکت کردند.

به گفته کمیته بین المللی المپیک، این بازیها از نظر جنسیتی برابرترین دوره بود و تقریباً نیمی از ورزشکاران در مسابقات زنان بودند.

بیش از 650 تست کرونا

بیش از 651،296 آزمایش کرونا برای اعضای خانواده المپیک انجام شد که از این تعداد تنها 151 آزمایش مثبت نشان داد.

پس از توکیو 2020 المپیک زمستانی 2022 از 4 تا 20 فوریه در پکن برگزار می شود و اکنون پکن اولین شهری است که میزبان بازی های زمستانی و تابستانی است.

پاریس در سه سال آینده ، از 27 ژوئیه 2024، میزبان بازیهای تابستانی بعدی خواهد بود و متعهد می شود که بازی ها را تنها با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر میزبانی کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی