کد خبر: 415949

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی:

3500 میلیارد تومان وام کرونایی برای بخش حمل‌و نقل اختصاص یافت

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: تسهیلات 3500 میلیارد تومانی با سود 12 درصد از چند ماه آینده آغاز می‌شود.

اعتمادآنلاین| شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه برای حفظ صنعت حمل و نقل در تمامی حوزه‌ها نیاز به کمک بوده است، اظهار داشت: بر اساس تصمیماتی که در ستاد هماهنگی دولت اتخاذ شد، قرار بر این شد که تسهیلاتی برای کمک به این بخش در نظر گرفته شود.

وی افزود: ما در حوزه هوایی از اواخر سال گذشته محدودیت‌های پروازی داشتیم، تردد با خطوط راه‌آهن کاهش یافت، در بخش دریایی نیز تقریبا عدم تردد داشتیم و در بخش جاده‌ای نیز از سوی ستاد مبارزه با کرونا محدودیت‌هایی اعمال شد بنابراین برای کمک به صنعت حمل و نقل باید تسهیلاتی در نظر گرفته می‌شد که بر این اساس 3500 میلیارد تومان منابع برای این بخش اختصاص یافت.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه تسهیلات 3500 میلیارد تومانی با سود 12 درصد از چند ماه آینده آغاز می‌شود، افزود: علاوه بر این برای بخش جاده‌ای تسهیلات دیگری در نظر گرفتیم، به این ترتیب که وام 6 میلیون تومانی برای 113 هزار راننده جاده‌ای و 12 میلیون تومان نیز به شرکت‌ها با سود 12 درصد داده می‌شود.

وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات به شرط اشتغال خواهد بود، تصریح کرد: همه شرکت‌ حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی در چارچوب میزان کارکرد و جابجایی اولویت بندی شده‌اند و وام به آنها تخصیص داده می‌شود.

آدم‌نژاد گفت: با توجه به شواهد امر ما مدت زیادی باید با کرونا زندگی کنیم بنابراین باید برنامه‌ریزی صورت گیرد و نسبت به احیای صنعت حمل و نقل اقدام کنیم تا با حداقل ضرر این صنعت حفظ شود.

وی تاکید کرد:‌ در حال حاضر اعطای تسهیلات آغاز شده و در مرحله ارتباط شرکت‌ها و بانک‌ها و اخذ تضامین است که بعد از طی فرآیند بوروکراسی وام‌ها ارائه خواهد شد.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی