کد خبر: 525989

در گفت‌وگوی تلفنی رئیسی و اردوغان مطرح شد:

همکاری مشترک ایران و ترکیه در حوزه اقتصادی و مبارزه با تروریسم

رؤسای جمهور ایران و ترکیه در گفتگوی تلفنی خود بر همکاری مشترک و جدی در حوزه اقتصادی و مبارزه با تروریسم تأکید کردند.

اعتمادآنلاین| سیدابراهیم رئیسی سه‌شنبه در گفتگوی تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه‌ با اشاره به ضرورت همکاری دو کشور در مبارزه با تروریسم گفت: راه اصلی مبارزه با تروریسم احترام به حاکمیت کشورها است و با توجه به سابقه درخشان جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم از همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم استقبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، رئیسی با تأکید بر اهمیت روابط تهران - آنکارا در زمینه اقتصادی و تجاری بین دو کشور خاطر نشان کرد: به زودی و با برگزاری اجلاس مشترک در تهران، توسعه همکاری‌ها وارد مرحله جدیدی می‌شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به ملاقات‌ها و رایزنی‌های اخیر خود در سطح منطقه افزود: ما تأکید داریم مشکلات منطقه باید در درون کشورهای منطقه و با مشارکت فعال کشورها حل و فصل شود و نیازی به دخالت بیگانگان نیست.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز در این گفتگوی تلفنی همکاری‌های دو کشور به خصوص در زمینه اقتصادی و امنیتی را مهم دانست و گفت: اکنون ایده همکاری‌های مشترک در بین کشورهای منطقه حاکم شده است و سفرها و رایزنی‌های اخیر نشان از موفقیت آن دارد.

رئیس‌جمهورترکیه ضمن تأکید بر برگزاری نشست‌های مشترک همکاری بین تهران و آنکارا خاطرنشان کرد: در سفر آتی خود به تهران روابط دو کشور وارد فصل جدیدی از توسعه خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی