کد خبر: 520322

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:

ثبت‌نام 632 هزار نفر در سامانه «نهضت ملی مسکن»

بر اساس تازه‌ترین آماری که از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام شده است، بیش از 632 هزار نفر در سامانه «نهضت ملی مسکن» ثبت‌نام کردند.

اعتمادآنلاین| وزارت راه و شهرسازی با راه‌اندازی سامانه ثمن یک ماه بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن، ثبت‌نام از متقاضیان مسکن را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، متقاضیان واقعی می‌توانند با مراجعه به سایت saman.mrud.ir با داشتن چهار شرطِ تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول پیروزی انقلاب در حوزه مسکن، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بانوان مجرد بالای 35 سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با 20 سال سن، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.

طبق تازه‌ترین آماری که ارایه شده است 632 هزار و 200 نفر در سامانه نهضت ملی مسکن که اجرای قانون جهش تولید مسکن نیز نامیده می‌شود، ثبت‌نام کرده اند و که ثبت‌نام تا 28 آبان ادامه دارد.

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، تمامی تجارب طرح‌های حمایتی قبل که توسط دولت انجام شده در این طرح مورد استفاده قرار می‌گیرد تا دوباره اگر کمبود و ایرادی وجود داشته، تکرار نشود و چنانچه نکات مثبتی دارند در اجرای طرح جدید تقویت شوند.

سامانه ثمن 28 مهرماه و یک ماه بعد از ابلاغ قانون «جهش تولید مسکن» توسط رییس دولت سیزدهم ابلاغ شد. بنا بر اعلام معاون مسکن و ساختمان، پایش همزمان با ثبت‌نام و در مراحل مختلف انجام می‌شود. بعد از پایش اولیه و احراز شرایط، پذیرفته‌شدگان برای مراحل دیگر پایش به ادارات کل راه و شهرسازی استان برای بررسی سابقه 5 سال سکونت معرفی می‌شوند و در نهایت با تایید نهایی، برای دریافت تسهیلات و همچنین باز کردن حساب مسدودی به نام خود نزد بانک تسهیلات دهنده معرفی خواهند شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی