کد خبر: 478843

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

تمدید پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب

حسین ابراهیمیان معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از کتابخوانان استان خواست تا از فرصت تمدید پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب استفاده کنند و به معرفی کتاب در قالب ویدئو های یک تا سه دقیقه ای بپردازند.

اعتمادآنلاین| حسین ابراهیمیان معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از کتابخوانان استان خواست تا از فرصت تمدید پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب استفاده کنند و به معرفی کتاب در قالب ویدئو های یک تا سه دقیقه ای بپردازند.

حسین ابراهیمیان افزود: با توجه به استقبال گسترده خانواده‌ها و استمرار شرایط و فرصت بیشتر دانش آموزان پویش یادشده تا روز 10 اردیبهشت 1400 تمدید شده است.


وی اظهار داشت: کتاب ابزار آگاهی، دانش و پویایی است و هدف این پویش استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها و استفاده از امکانات موجود در فضاهای مجازی در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی، تشویق کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌هایی است که خوانده‌اند.


وی ادامه داد: همچنین این پویش به دنبال ایجاد انگیزه برای معرفی آئین‌ها، سنت‌ها، بازی‌ها و زیست‌بوم مناطق مختلف کشور است که گیلانیان می توانند داشته های غنی فرهنگی خویش را در قالب معرفی کتاب ترسیم کنند.


ابراهیمیان بیان کرد: در این پویش از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه (تا 3 دقیقه) معرفی کنند یا نظرشان را درباره آن بگویند؛ در پایان به تعدادی از برگزیدگان که بیشترین امتیازها را کسب کرده باشند، علاوه بر معرفی در سطح ملی جوایزی اهدا خواهد شد.


وی با بیان اینکه مخاطبان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ‌ برگزاری این پویش و ثبت‌ نام می‌ توانند به سایت شبکه‌ ترویج کتابخوانی به آدرس http://bookpromotion.ir مراجعه کنند، یادآور شد: خلاقیت در تولید، مهم‌ترین شاخص برای داوری آثار است؛ به عنوان مثال بازی محلیِ یک منطقه در رمانِ نویسنده‌ای ذکر شده، شرکت‌کننده می‌تواند رمان موردنظر را به همراه بازیِ محلی معرفی کند و شیوه بازی و نمایی از بازی کردن افراد را در ویدئوی خود نشان دهد.


ابراهیمیان با تاکید بر علاقه گیلانیان به کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: 535 نمایشگاه کتاب طی شش سال گذشته در استان برگزار شد که بالغ بر یک میلیون 120 هزار نفر از آن ها بازدید کردند؛ برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب استان طی این سال ها هیچ گاه تا زمانه هجوم کرونا تعطیل نشد.


هم اکنون 187 انتشارات دارای مجوز در گیلان وجود دارد که از این تعداد 60 ناشر در سال گذشته فعال بودند.

منبع: ایرنا
دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی