کد خبر: 664416
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۱:۰۵:۳۸
| |

در گفت و گو با روزنامه «اعتماد» مطرح شد:

به عنوان یک سپاهانی به پرسپولیس آفرین می گویم/ شاید مدیران سپاهان مورایس را نخواهند!

کریم قنبری پیشکسوت باشگاه سپاهان در مورد قهرمانی این تیم در جام حذفی نکاتی را مطرح کرد.

به عنوان یک سپاهانی به پرسپولیس آفرین می گویم/ شاید مدیران سپاهان مورایس را نخواهند!
کد خبر: 664416
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۱:۰۵:۳۸

سپاهان اصفهان در فینال رقابت‌های جام حذفی موفق شد مس رفسنجان را شکست بدهد تا به عنوان قهرمان این رقابت‌ها لقب بگیرد.‌

به گزارش روزنامه اعتماد، شاگردان ژوزه مورایس در همان نیمه اول با دو گل شهریار مغانلو، مهاجم ملی‌پوش خود نسخه حریف را در ورزشگاه آزادی پیچیدند تا فصل فوتبالی سال ۱۴۰3 -۱۴۰2 هم به پایان برسد. پس از پایان این مسابقه با کریم قنبری، بازیکن و مربی سابق تیم اصفهانی تماس گرفتیم تا نظر او را در خصوص این بازی و مسائل پیرامون سپاهان بدانیم.

 

بازی فینال چطور بود؟

به لحاظ کیفیت و آن انتظاری که برای فینال می‌رفت نبود اما در مجموع چون نتیجه به نفع سپاهان شد برای مجموعه بزرگ سپاهان ایده‌آل بود!

چرا بازی جذابی نشد؟

عمده دلیل آن طولانی شدن مسابقات بود چون وقتی لیگ‌تمام می‌شود، کار برای مجموعه یک تیم سخت می‌شود چون تیم‌ها به استراحت رفتند و این بازه زمانی تا فینال مزید بر علت شد. نکته دوم اینکه کمتر فینالی هست که آن کیفیت لازم را داشته باشد. نکته سوم اینکه بازی‌های جام حذفی به دلیل حساسیت با آن کیفیتی که در لیگ مسابقات برگزار می‌شود انجام نمی‌شود.

قهرمانی حق سپاهان بود؟

در جام حذفی بله. وقتی تیم‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس و تراکتور یا گل‌گهر که توسط سپاهان حذف شد اینها که روی‌کاغذ بیشتر هزینه کرده بودند و نفرات قوی‌تری در اختیار داشتند حذف شدند برای‌همین هم‌ شانس سپاهان‌بیشتر هم‌شد و در نهایت هم قهرمان شدند.

کریم قنبری

تقابل محرم نویدکیا در سمت مربیگری مس مقابل سپاهان‌ هم از نکات جالب بازی فینال بود. در خصوص عملکرد محرم در این فصل همراه با مس صحبتی دارید؟

به‌رغم اینکه می‌توانم اذعان کنم که هزینه لازم را کرده بود به‌طور نسبی اگر بخواهیم مقایسه کنیم با تیم‌هایی که هزینه کرده بودند مس رفسنجان هم جزو تیم‌هایی بود که هزینه کردند. البته نفراتی که جذب شد برای مربی قبلی این تیم بود اما در مجموع با آمدن نویدکیا نتایج قابل قبولی گرفت هرچند به تیم دوم جام حذفی هیچ چیزی تعلق نمی‌گیرد اما حضور در فینال و گرفتن نتایج خوب و ماندن در جدول شرایط خوبی برای آنها رقم‌ زد. در نیم‌فصل اول آنها در نزدیکی سقوط بودند اما با آمدن محرم نویدکیا شرایط تغییر کرد و هم روند و هم شکل تیمی آنها خوب و قابل قبول بود.

درباره جدایی بعضی از بازیکنان مثل رامین رضاییان چه نظری دارید؟

چه تیم قهرمان چه تیمی که در وسط یا آخر جدول است قطعا یکسری بازیکنان می‌روند و می‌آیند. این جزو لاینفک فوتبال است اما طبیعی است که هر باشگاهی به فکر این هست. چه بسا باشگاه سپاهان بیشتر! شاید اغراق‌آمیز باشد اما اینطور نیست واقعا و سپاهان‌همیشه از نیم‌‌فصل به دنبال بستن تیم بوده و این می‌تواند یک موفقیت باشد. مطمئنا نفراتی دارند که در ذهن‌شان جایگزین افرادی هستند که شاید بخواهند جدا شوند بنابراین نفرات جایگزین را انتخاب کردند. این برای بازیکن یا مربی هم طبیعی است که وقتی قراردادش تمام می‌شود به بقیه گزینه‌ها یا پیشنهاداتش فکر کند. یا تصمیم‌بگیرند جدا شوند و به باشگاهی دیگر بپیوندند.

درباره جدایی احتمالی مورایس هم این نظر را دارید؟

دقیقا درباره ایشان‌هم‌ این نظر را دارم و ایشان هم تصمیم‌گیرنده است ضمن اینکه طرف مقابل هم هست. گاهی من به عنوان مربی یا بازیکن با یک باشگاه قرارداد دارم اما آن کیفیت و عملکردم باب میل باشگاهم نیست و ممکن است در طول فصل هم این‌جدایی رخ دهد . اخیرا در فوتبال ما دیدیم که نتیجه خوبی گرفتیم بعد یک پیشنهاد دریافت می‌کنند و خواهان قطع همکاری می‌شوند البته در دنیای فوتبال زیاد باب نیست اما در فوتبال ما این اتفاق رخ داده است.

بعد از بازی باشگاه پرسپولیس قهرمانی سپاهان را تبریک گفت. به عنوان یکی از پیشکسوتان سپاهان در این باره صحبتی‌دارید؟

به عنوان عضو کوچکی در این فوتبال می‌گویم هرزمانی که شما قدم مثبتی‌بردارید در جهت تعامل یا حس دوستی و نزدیکی خوب است. عمری در این فوتبال بودم چه به عنوان بازیکن چه به عنوان مربی، چه به من پرخاش کردند چه احترام گذاشتند هیچ‌وقت جانب دیگری را نگرفتم. الان هم آفرین و احسنت می‌گویم به مجموعه بزرگ پرسپولیس که این کار را کردند. این می‌تواند یک قدم بزرگ یا درس بزرگی باشد. حالا کاری ندارم بر مسائل گذشته که بر فرض مدیرعامل پرسپولیس چی گفته یا چی نگفته. الان این قدم بزرگ است که من به عنوان پیشکسوت و عضوی از خانواده بزرگ سپاهان این را می‌پذیرم. از تریبون شما استفاده می‌کنم و این را می‌گویم که امیدوارم بقیه باشگاه‌ها هم از این کار استقبال کنند و این مودت و دوستی پایدار باشد بین همه باشگاه‌ها. من قهرمانی پرسپولیس را تبریک می‌گویم دومی استقلال را همین‌طور و‌ همچنین فینالیست شدن مس رفسنجان را. هرموقع که بازی‌ها تمام شد بروند به طرف مقابل تبریک و خسته نباشید بگویند. ما هرچقدر برویم جلو و دوستی‌ها بیشتر باشد به نفع فوتبال ما است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها