کد خبر: 663392
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۵ ۰۱:۱۰:۰۰
| |

حمله شفر به سلطانی فر؛ اگر وزیر ستاره‌های استقلال را نمی‌فروخت، به فینال آسیا می‌رسیدیم

وینفرد شفر سرمربی پیشین استقلال در خصوص شرایط فعلی این تیم صحبت کرد.

حمله شفر به سلطانی فر؛ اگر وزیر ستاره‌های استقلال را نمی‌فروخت، به فینال آسیا می‌رسیدیم
کد خبر: 663392
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۵ ۰۱:۱۰:۰۰

وینفرد شفر و استقلال؛ شاید اگر علی خطیر اجازه می‌داد در فصل هجدهم رقابت‌های لیگ برتر سرمربی آلمانی می‌توانست تیمش را قهرمان کند. بعدا مدیرعامل سابق در زمانی که معاون باشگاه استقلال بود در این خصوص گفته بود: «اگر شفر می‌ماند و استقلال را قهرمان می‌کرد، برای فصل بعدی قطع همکاری با او سخت می‌شد.» صحبتی که هنوز هم استقلالی‌ها آن را از زبان علی خطیر باور نمی‌کنند؛ فردی که ادعا کرده بود استقلال را حتی بیشتر از دخترش دوست دارد. با این حال او چه در مقطعی که معاون باشگاه بود و با اقداماتش باعث شد تا با یکی از موفق‌ترین مربیان خارجی استقلال قطع همکاری شود و چه در دوره فعلی که هر کاری کرد تا این تیم حتی در زمان مدیریت خودش نتواند نتیجه لازم را بگیرد، ثابت کرد که خیلی هم ارادتی به استقلال ندارد و چه‌بسا این دوست داشتن فقط در حد شعار است!

به گزارش فرهیختگان، نکته جالب اینکه طی روزهای اخیر یکی از رسانه‌ها پرده از خبری برداشت که تکرار سناریوی اواخر فصل هجدهم بود. این رسانه مدعی شد خطیر در دوران مدیریتش در فصل گذشته و در هفته‌های پایانی به دنبال یک سرمربی اسپانیایی بود تا او را جایگزین نکونام کند. عجیب اینکه در این دوران هم نکونام و تیمش در صدر جدول رده‌بندی بوده و تا قهرمانی یک قدم فاصله داشت. بر همین اساس و به این بهانه دقایقی با شفر همکلام شدیم که در ادامه می‌خوانید.

آیا نتایج یک سال گذشته استقلال را دنبال کرده‌اید؟

البته که من همیشه نتایج و روند استقلال را دنبال می‌کنم. هنوز هم این باشگاه را دوست دارم. من در استقلال با بازیکنان فوق‌العاده‌ای که داشتم، لحظات فوق‌العاده‌ای را سپری کردم. بنابراین چون در استقلال خاطرات خوبی داشتم نمی‌توانم این بخش از زندگی‌ام را هرگز فراموش کنم.

فکر می‌کنید چرا این تیم قهرمان نشد؟ استقلال عملکرد خوبی داشت و مدت زیادی هم در صدر جدول بود.

نمی‌توانم در این مورد چیزی بگویم، چون به صورت دقیق بازی‌های استقلال را ندیدم و فقط در جریان نتایج بودم. با این حال معتقدم که آنها تیمی با بازیکنان و کادرفنی عالی و فوق‌العاده‌ای بودند با هوادارانی فوق‌العاده.

جواد نکونام را چقدر می‌شناسید؟ این روزها همه درباره ماندن یا رفتن او از روی نیمکت استقلال صحبت می‌کنند. شما موافق ماندنش هستید یا فکر می‌کنید باید کار این سرمربی با استقلال تمام شود؟

نکونام سرمربی بسیار خوبی است. من او را از زمانی می‌شناسم که در الوحده بازیکن بود و من هم در الاهلی دبی سرمربی بودم؛ حدود ۲۰ سال پیش. تیم‌های ما به فینال پرزیدنت کاپ رسیده و ما این بازی را بردیم. درواقع این نه‌فقط یک بازی عالی بلکه یک فینال فوق‌العاده بود. این دیدار هنوز هم یک نقطه برجسته برای فوتبال در امارات به شمار می‌رود. بنابراین من نکونام را از آن دوران به یاد دارم.

یک نکته جالب. یادتان هست؟ خطیر گفته بود شما را اخراج کرد چون اگر می‌ماندید و تیم را قهرمان می‌کردید، برای فصل بعد قطع همکاری با شما سخت می‌شد! حالا هم شنیده می‌شود درحالی‌که استقلال با نکونام در صدر جدول بود، خطیر این بار به دنبال اخراج او و آوردن یک سرمربی خارجی بوده است. به نظر می‌رسد اگر شما را هم اخراج نمی‌کرد با استقلال قهرمان می‌شدید.

خطیر دیگر کیست؟ اصلا او را نمی‌شناسم. یک بار دیگر هم گفته بودم که او برخلاف من و تیمم هرگز استقلالی نبوده است! درباره او دیگر حرفی ندارم!

درباره لیگ قهرمانانی که از دست دادید، نکته ناگفته‌ای مانده؟ همان دورانی را می‌گویم که بسیاری از ستاره‌های استقلال رفتنی شدند.

هنوز به یاد دارم زمانی که در لیگ قهرمانان بازی می‌کردیم، اگر وزیر بازیکنان ما را نمی‌فروخت به فینال می‌رسیدیم. ما تیم برتر آسیا بودیم و می‌توانستیم موفقیت بزرگی را به دست بیاوریم و برای ایران و استقلال تاریخ‌سازی کنیم. مطمئن باشید در آن سال اگر آن اتفاقات را رقم نمی‌زدند و ستاره‌هایم را نمی‌گرفتند، فینال را می‌بردیم.

برای هواداران استقلال چه صحبتی دارید؟

استقلال هواداران فوق‌العاده‌ای دارد، آنها بسیار متعصب و دلسوز تیم خود هستند. آنها در هر زمانی و در هر شرایطی کنار ما بودند و همیشه از من و تیمم حمایت می‌کردند. بنابراین من هنوز آن دوران را به یاد دارم.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها