کد خبر: 661896
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۱ ۱۲:۱۰:۵۱
| |

پیشکسوت پرسپولیس در گفت‌وگو با «اعتماد»:

یوسفی: پرسپولیس قهرمان شود بگویند حکومتی است، اشکالی ندارد!/ نکونام چه ببرد چه ببازد در حال حاشیه سازی است

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است سرخپوشان نباید مس رفسنجان را دست کم بگیرند.

یوسفی: پرسپولیس قهرمان شود بگویند حکومتی است، اشکالی ندارد!/ نکونام چه ببرد چه ببازد در حال حاشیه سازی است
کد خبر: 661896
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۱ ۱۲:۱۰:۵۱

روزبه دلاور | در یکی از‌ مهم‌ترین بازی‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر، پرسپولیس توانست با نتیجه ۳ بر یک از سد شمس‌آذر قزوین بگذرد.

به گزارش روزنامه اعتماد، سرخپوشان تهرانی با کسب این پیروزی باارزش ۶۵ امتیازی شدند و حالا برای مسجل شدن قهرمانی در لیگ نیاز به 3 امتیاز بازی با مس رفسنجان دارند.‌ پس از پایان بازی‌های دو تیم پرسپولیس و استقلال با رحیم یوسفی و رضا رجبی از پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال تماس گرفتیم.

 

پرسپولیس مقابل شمس‌آذر چطور بود؟

شمس‌آذر دوندگی زیادی داشت و متقابلا پرسپولیس هم باید دوندگی‌اش را بالا می‌برد و همین کار را هم کرد. پرسپولیس از موقعیت‌هایش خوب استفاده کرد و توانست نتیجه لازم را بگیرد. انصافا شمس‌آذر هم خوب بازی کرد.

پرسپولیس بعد از دریافت گل مساوی چطور به بازی برگشت؟

اگر تیمی می‌خواهد قهرمان شود با اما و اگر نمی‌شود. وقتی تیم گل می‌خورد باید برود جبران کند. خوشبختانه بچه‌ها ناامید نشدند و خیلی راحت پاسکاری کردند و ریگی خیلی زود یک گل فنی زد.

این بازی برای پرسپولیس سخت‌تر از بازی با مس بود؟

اصلا هیچ تیمی نباید برای پرسپولیس سخت باشد مگر اینکه خودشان اجازه دهند تیم مقابل خوب کار کند! پرسپولیس چندین سال ریشه دارد و همیشه بالا بوده است بنابراین تیم‌های دیگر می‌آیند جلوی پرسپولیس نتیجه خوب بگیرند. هیچ تیمی قدرت این را ندارد که پرسپولیس را اذیت کند مگر خودشان طوری بازی کنند که کارشان مشکل شود. اگر گاهی بازی را به تیم مقابل بدهند من صددرصد بچه‌ها را مقصر می‌دانم.

قبل از بازی به نظر می‌رسید سعید دقیقی تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته است. درباره این مربی جوان چه صحبتی دارید؟

در فوتبال کری زیاد است. این ممکن است به لحاظ روحی به تیم مقابل هم آسیب بزند اما یک تیم برای رسیدن به موفقیت نباید به حواشی توجه کند و کار خودش را انجام دهد. بازیکن باید فوتبالش را بازی کند آنها فوتبال خوبی بازی کردند و اگر نگاه کنید استارت دوندگی اول تا آخر آنها یکی است. به نظر من دوندگی بیش از حد علت موفقیت این تیم در این فصل بوده است.

رحیم یوسفی

درباره صحبت‌های نکونام و اینکه گفته پرسپولیس حمایت می‌شود، صحبتی دارید؟

اعتقادی به این چیزها ندارم. برای من غیرقابل قبول است که یک مربی مثل نکونام می‌آید یک صحبت‌هایی را مطرح می‌کند که خود استقلالی‌ها هم از او ایراد گرفتند! می‌گویند به جای نق زدن بیا و بازی کن! وقتی خودتان نمی‌توانید نتیجه بگیرید که حتی خود طرفداران شما هم روی سرتان ریختند و درگیری داشتید خب این حواشی‌ها را مگر پرسپولیس برای شما ساخت؟ یا کسانی که شما فکر می‌کنید حمایت می‌کنند؟ مردم ما ممکن است از هر 10 نفر یکی فوتبال را نفهمد. وقتی خوب باشید می‌گویند عالی و اگر بد کار کنید، می‌گویند بد. شما به ایشان نگاه کن چه می‌برد و چه می‌بازد همیشه در حال حاشیه ساختن است. این بازی هم تعجب می‌کردم با یک گل و یک خطا همه می‌ریزند روی زمین. به خدا این کارها بد است که برای یک اوت معمولی اعتراض می‌کنند. در فوتبال اتفاقات است که نتیجه را رقم می‌زند اگر همه چی درست باشد که نمی‌شود و بالاخره یکی اشتباه می‌کند حتی داور که جزیی از بازی است. فیلم‌ها در اینستاگرام نشان می‌دهند که داور اشتباه کرده خب داور در یک لحظه تصمیم می‌گیرد و ممکن است اشتباه کند. اینها به ضعف این افراد برمی‌گردد که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند وگرنه شما قوی بازی کن و ببر ببینیم کی می‌تواند در کار شما دخالت کند.

بازی با مس را چطور می‌بینید؟

خب آنها این هفته هم باختند. فوتبال همین است، اگر استقلال خوزستان اخراجی نمی‌داد شاید پرسپولیس برنمی‌گشت. آنها از بس تلاش کردند بعد از اخراج دیگر زوری نداشتند. خدا به پرسپولیس در آن بازی کمک کرد آن صحنه هم می‌گویند سُر خورد خب‌سُر خوردن هم جزو بازی است. به خدا اکثر داوران ما خوب سوت می‌زنند، اما درباره سوال شما؛ بعد از دریافت گل مساوی مقابل شمس‌آذر گفتم کار تمام شد و بازی یک-یک مساوی می‌شود اما آنها سریع برگشتند چون هدف‌شان قهرمانی است و صددرصد بازی با مس هم نتیجه می‌گیرند و اگر یک امتیاز از دست دهند و آن طرف استقلال نتیجه بگیرد تمام زحمات فصل هیچ می‌شود. مطمئنم پرسپولیس در جایی که حساس است و باید نتیجه بگیرد این کار را می‌کند.

شما موافق تمدید با اوسمار هستید؟

باید این قهرمانی را بیاورد بعد حتی ممکن است تیم‌های دیگر هم او را بخواهند. وقتی نتیجه گرفته باید او را حفظ کنند، چون ارزان‌تر هم برای‌شان هست تا اینکه بخواهند مربی دیگری را بیاورند!

صحبت پایانی؟

بچه‌ها باید حواس‌شان باشد و حریف آخر را دست‌کم نگیرند و محکم کار کنند تا نتیجه را بگیریم و قهرمان شویم. بگذارید بگویند این تیم حکومتی است! اما واقعیت این است که بچه‌ها زحمت کشیدند و حق‌شان قهرمانی است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها