کد خبر: 661734
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۹ ۱۱:۰۵:۰۰
| |

کناره‌گیری سرمربی رقیب ایران در انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۶

سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ کنگ پیش از دیدار با ایران از سمتش کناره‌گیری کرد.

کناره‌گیری سرمربی رقیب ایران در انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۶
کد خبر: 661734
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۹ ۱۱:۰۵:۰۰

جورن آندرسن، سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ کنگ امروز چهارشنبه اعلام کرد که از سمت سرمربیگری تیم ملی هنگ کنگ کناره‌گیری کرده است. این مربی نروژی که در دسامبر ۲۰۲۱ در این سمت منصوب شد، برای اولین بار در ۵۵ سال گذشته این کشور را به جام ملت‌های آسیا رساند. آندرسن در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: پس از بررسی دقیق، تصمیم سختی گرفتم؛ تصمیم گرفتم چالش جدیدی اتخاذ کنم و از سمت خود به عنوان سرمربی تیم ملی هنگ کنگ کناره‌گیری می‌کنم.

به گزارش ایسنا، اتحادیه فوتبال هنگ کنگ تمام تلاشش را برای حفظ من انجام داده و به من یک قرارداد سه ساله جدید پیشنهاد داد. من از حمایت بی‌دریغی که از اتحادیه فوتبال هنگ کنگ دریافت کردم سپاسگزارم و به همین دلیل است که بارها پیشنهادهای خوب سایر باشگاه‌ها و کشورهای دیگر را رد کرده‌ام. دو سال و نیم گذشته دوران فوق‌العاده خوبی در هنگ کنگ داشتم و جام ملت‌های آسیا در دوحه یک تجربه بزرگ و یک اتفاق بزرگ برای فوتبال هنگ کنگ و برای من بود. من می‌خواهم یک بار دیگر عمیق‌ترین قدردانی خود را ابراز کنم و امیدوارم هنگ کنگ در آینده به موفقیت‌های بیش‌تری دست یابد.

هنگ کنگ با هدایت او در بازی‌های آسیایی هانگژو در سپتامبر و اکتبر گذشته نتایج خوبی به دست آورد و در جام ملت‌های آسیا نیز با ایران هم‌گروه بود که ملی‌پوشان ایران با تک گل مهدی قائدی توانستند به برتری برسند ولی هنگ کنگ پس از باخت ۳ بر صفر مقابل فلسطین در آخرین دیدار گروهی خود، از حضور به دور حذفی بازماند.

این تیم در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ نیز با ایران هم‌گروه است و باید ۱۷ خرداد در خانه به مصاف تیم ملی فوتبال ایران برود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها