کد خبر: 659751
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۱ ۰۸:۵۵:۲۰
| |

تاوان سنگین اشتباه مارسینیاک علیه بایرن!

به‌نظر می‌رسد ادعای ماتیاس دلیخت و توماس توخل مبنی بر عذرخواهی کمک داور بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ از آنها اشتباه است!

تاوان سنگین اشتباه مارسینیاک علیه بایرن!
کد خبر: 659751
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۱ ۰۸:۵۵:۲۰

وودارچیک به بازی چهارشنبه‌ شب رئال مادرید و بایرن مونیخ اشاره می‌کند. جایی که در دقیقه ۱۰۳ و در حالی‌که بازی به سود رئال مادرید در جریان بود ماتیاس دلیخت گل دوم را به ثمر رساند اما مارسینیاک، داور بازی، آفساید گرفته بود و به دلیل اینکه سوت در هنگام موقعیت زده شده بود، وی‌ای‌آر نتوانست دخالت کند. بایرنی‌ها اعتراض زیادی به این مسئله داشتند و ادعا کردند که اشتباه داوران منجر به باخت آنها شده است.

به گزارش ورزش سه، توماس توخل و ماتیاس دلیخت پس از بازی در مصاحبه‌‌هایی ادعا کردند که داوران بازی، به‌خصوص توماس لیستکیویچ، در پایان دیدار به اشتباه‌شان اعتراف و از آنها عذرخواهی کرده‌اند.

توخل گفت: «فاجعه. یک فاجعه مطلق بود. روی گل دوم رئال اجازه دادند بازی ادامه پیدا کند. قانون واضح این است که صحنه باید ادامه یابد. اشتباه اول توسط کمک داور و اشتباه دوم توسط داور انجام شد. این یک نقض آشکار قوانین بود. الان وقت عذرخواهی نیست. چنین بازی حساسی زمان انجام دو اشتباه بزرگ نیست. همه ممکن است اشتباه کنند، اما داوران هم باید در سطح بازی باشند. اگر قادر به ارائه بهترین سطح نباشد، کاربرد چندانی ندارند.»

حالا طبق گفته وودارچیک، به نظر می‌رسد که ممکن است آلمانی‌ها اشتباه کرده باشند. به عبارت دقیق‌تر، لیستکیویچ از ماتیاس دلیخت عذرخواهی نکرده است. فقط گفته که به دلیل وضعیت پیش‌آمده برای آنها احساس تاسف می‌کند‌.

حتی میکل لیستکیویچ، داور بین‌المللی سابق و پدر توماس لیستکیویچ، کمک داور بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ هم باور نمی‌کند که پسرش از بازیکنان و مربی بایرن عذرخواهی کرده باشد. او گفت: «من نمی‌توانم باور کنم، چرا که داوران مجاز به عذرخواهی نیستند. پسرم تجربه کافی دارد. من این موضوع را بارها تجربه کرده‌ام که مربیان و افراد دیگر گفته‌اند که داوران به اشتباه خود اعتراف و عذرخواهی کرده‌اند. این درست نیست. داوران حق عذرخواهی ندارند.»

 

مارسینیاک و تیمش شانس حضور در افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ را از دست می‌دهند.

وودارچیک گفت: «ممکن است اتفاقات بازی رئال و بایرن برای تیم داوری پیامدهایی داشته باشد. واضح است که یوفا به وضعیت کنونی اعتراض دارد و قطعا داوران در این شرایط مقصر هستند. رسانه‌ها هم فشار زیادی به یوفا و تیم داوری وارد می‌کنند و احتمالا این فشارها منجر به از دست دادن شانس حضور این داوران در برخی بازی‌های یورو، به‌خصوص افتتاحیه آن می‌شود.»

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها