کد خبر: 659662
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ ۱۲:۱۵:۵۹
| |

تسویه حساب شخصی چیلاورت با مرگ سزار منوتی؛ ما میمون‌ها هنوز زند‌ه‌ایم!

اسطوره فوتبال پاراگوئه با مرگ سزار منوتی به یک تسویه حساب قدیمی پرداخته است.

تسویه حساب شخصی چیلاورت با مرگ سزار منوتی؛ ما میمون‌ها هنوز زند‌ه‌ایم!
کد خبر: 659662
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۹ ۱۲:۱۵:۵۹

اسطوره فوتبال پاراگوئه با مرگ سزار منوتی به یک تسویه حساب قدیمی پرداخته است.

به گزارش طرفداری، در حالی که مردمان سرزمین نقره به سوگ سرمربی افسانه‌ای خود سزار لوئیس منوتی نشسته‌اند، اما چیلاورت این فرصت را غنیمت شمرده تا واکنشی جنجالی و توهین‌آمیزی به این اسطوره فوتبال آرژانتین داشته باشد.

سزار لوئیس منوتی، سرمربی افسانه‌ای فوتبال آرژانتین که این کشور را به اولین قهرمانی خود در جام جهانی ۱۹۷۸ رساند، در سن ۸۵ سالگی درگذشت. منوتی که در سال 1982 از هدایت آلبی‌سلسته کناره‌گیری کرد، سرمربی بارسلونا شد و در سال 1983 این تیم را به قهرمانی کوپا دل ری رساند. او در ادامه سرمربیگری در تیم‌هایی چون اتلتیکو مادرید، بوکاجونیورز، ریورپلاته، سمپدوریا و چند تیم مکزیکی و آرژانتینی دیگر را تجربه کرد. درگذشت او موجی از ادای احترام از چهره‌های برجسته ورزشی را به همراه داشت. با این حال، همه نظرات محترمانه نبودند، به ویژه پیام توهین‌آمیز و جنجالی از دروازه‌بان سابق پاراگوئه، خوزه لوییس چیلاورت که خشم آرژانتینی‌ها را برانگیخته است.

واکنش اهالی فوتبال به مرگ سرمربی افسانه‌ای آرژانتین

منوتی که به "ال فلاکو" معروف بود، میراثی انکارناپذیر در فوتبال از خود به جا گذاشت، هم به خاطر فلسفه بازی و هم به خاطر توانایی‌اش در تأثیر مثبت بر بازیکنانش. لیونل مسی، لیونل اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین و بسیاری از اسطوره‌های ورزشی، تأسف خود را از مرگ منوتی به طور علنی ابراز کرده‌اند. مسی به طور خاص، عکسی تأثیرگذار را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که در آن در حال گفتگو با منوتی و کلودیو تاپیا، رئیس AFA دیده می‌شود و احترام عمیق خود را به منوتی نشان می‌دهد. مسی نوشت: یکی از بزرگان فوتبال‌مان از میان ما رفت. تسلیت به خانواده و عزیزانش. روحش شاد.

پیام جنجالی چیلاورت

با این حال شخصیت منوتی از دیدگاه عده‌ای هم مورد انتقاد قرار گرفته است. همانطور که پیام خوزه لوئیس چیلاورت در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نشان از اختلاف عمیق این دو می‌دهد.

این پیام در واقع اشاره‌ای تحقیرآمیز به نظرات قبلی منوتی در دهه ۹۰ میلادی است. در آن زمان، سرمربی قهرمان جهان آرژانتین در مورد چیلاورت گفته بود: کاری که باید با چیلاورت می‌شد این بود که او را به مدارس و دانشگاه‌ها ببرند تا بچه‌ها بدانند این مرد در 40 میلیون سال قبل به چه شکلی بوده است... اول چیلاورت بوده، بعد میمون و بعد انسان.

ریشه اختلاف چیلاورت و منوتی

این جنجال تاریخی در زمانی از ماتم ملی دوباره سر برآورده است که توجه برخی را از بزرگداشت زندگی و حرفه منوتی منحرف کرده است. اظهارات چیلاورت در شبکه‌های اجتماعی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، جایی که بسیاری از آرژانتینی‌ها نارضایتی خود را از عدم احترام به یک نماد فوتبال آرژانتین در روز مرگش ابراز کرده‌اند.

رویارویی بین منوتی و چیلاورت چیز جدیدی نیست و به سال ۱۹۹۸ برمی‌گردد، زمانی که منوتی سرمربی ایندیپندنته بود و چیلاورت برای ولز سارسفیلد بازی می‌کرد. علاوه بر این، چیلاورت منوتی را متهم به ممانعت از انتقالش به ریور پلاته کرد و مدعی شد که منوتی در این تصمیم علیه او دخالت داشته است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها