کد خبر: 659188
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۵ ۲۰:۰۵:۵۱
| |

حمله مدیر سپاهان به هوادران زن و مرد پرسپولیس

مدیر تیم فوتبال سپاهان با انتقاد از بیانیه‌های روزهای اخیر باشگاه پرسپولیس آنها را به بی‌توجهی نسبت به فحاشی‌های صورت گرفته از سوی هوادارانشان متهم می‌کند.

حمله مدیر سپاهان به هوادران زن و مرد پرسپولیس
کد خبر: 659188
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۵ ۲۰:۰۵:۵۱

رضا فتاحی، مدیر تیم فوتبال سپاهان، با اشاره به اتفاقات صورت گرفته طی روزهای گذشته بعد از دیدار پرسپولیس و ویدئوی منتشر شده از یک هوادار منتسب به هواداران تیم سپاهان اظهار داشت: در ابتدا بابت ویدئویی که از یک هوادار سپاهان منتشر شده، عذرخواهی می‌کنم. البته این هوادار نسبت به گفته‌هایش پشیمان بوده و به صورت رسمی عذرخواهی کرده و باشگاه نیز در این زمینه برخورد لازم را صورت داده و پیگیری‌های مختلف را انجام داده است. 

به گزارش ورزش سه، وی ادامه داد: متأسفانه از لحظاتی پس از بازی با پرسپولیس بود که رسانه‌های رنگی و به اصطلاح حرفه‌ای که تیم محبوبشان نتوانسته بود در زمین حرفی برای گفتن داشته باشد، دست به ایجاد یک هجمه رسانه‌ای علیه سپاهان زدند و این موضوع بسیار سنگین و هدفمند بود. 

فتاحی با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر علیه سپاهان تصریح کرد: برخی در نشست خبری پس از بازی ابتدا سعی داشتند مربی حرفه‌ای تیم را زیر سؤال ببرند که ژوزه مورایس به خوبی آن‌ها را آچمز کرد و در پایان این نشست برخی به اصطلاح خبرنگار بودند که دست خالی نشست را ترک کردند؛ این موضوع باعث شد که سایر اتفاقات نیز رقم بخورد. 

مدیر تیم فوتبال سپاهان با اشاره به ویدئوی منتشر شده از یک شخص که خود را منتسب به تیم سپاهان می‌داند، خاطرنشان کرد: متأسفانه این افراد غرض‌ورز، پس از این اتفاق دست به انتشار یک ویدیو زدند و علیه تیم سپاهان جوسازی‌های رسانه‌ای خود را شروع کردند. این در حالی است که فحاشی‌های مکرر علیه تمامی ارکان تیم فوتبال و باشگاه سپاهان پیش از شروع مسابقه توسط هواداران پرسپولیس آغاز شد و تا همین الان در صفحات مجازی ادامه دارد.

وی افزود: هرچند که هرگونه رفتار ناشایست از سوی هر کس محکوم می‌شود، اما بدون شک بازنشر و انتشار این سخنان نادرست نیز یک رفتار غیراخلاقی از رسانه است. هواداران همه تیم‌های دنیا ممکن است به صورت انفرادی تحلیل و نگرشی از یک موضوع داشته باشند که اصلاً اخلاقی و حرفه‌ای نباشد، اما هیچ رسانه‌ای حق ندارد با انتشار هدفمند موضوعات، به این فضا دامن بزند و پس از آن، رفتار را به یک گروه یا یک شهر نسبت دهد. 

فتاحی با بیان اینکه این موضوع کاملاً یک مسئله شخصی بوده که به یک گروه نسبت داده شده، تصریح کرد: در مرامنامه خبرنگاری نیز نمایش بی‌اخلاقی به عنوان سوژه جذاب خلاف است و به نوعی گناه راوی و نشردهنده این موضوع حتی بسیار سنگین است. 

وی با اشاره به فحاشی عجیب و تأسف برانگیز هواداران پرسپولیس افزود: هواداران تیم پرسپولیس الفاظ رکیک و خجالت‌آوری را علیه امید نورافکن، بازیکن تیم سپاهان، گفتند و به صورت مداوم ویدیوی این فحاشی‌ها را در فضای مجازی وایرال می‌کنند. آنها همچنین علیه سایر بازیکنان سپاهان نیز فحاشی‌های سنگینی صورت دادند و متأسفانه این موضوع در شبکه‌های مجازی امروز در حال انتشار است. 

مدیر تیم فوتبال سپاهان همچنین در مورد رفتار دور از شأن هواداران پرسپولیس عنوان داشت: ۵ سال پیش نیز درست چنین اتفاقی افتاد و هواداران ‌‌پرسپولیس را درست بالای سر هواداران سپاهان قرار دادند؛ در حالی که در جلسه پیش از بازی این موضوع را متذکر شدیم اما متاسفانه بار دیگر این اتفاق تکرار شد و بعد از رفتار ناشایست بانوان هوادار پرسپولیس، در بین دو نیمه آن‌ها را به مکان دیگری منتقل کردند.

وی یادآور شد: پرتاب سنگ و آب جوش، فحاشی و حرکات بسیار ناشایست بانوان هوادار پرسپولیس علیه هواداران سپاهان در تمام مدت مسابقه انجام شد و مستندات نیز به صورت کامل وجود دارد.

مدیر تیم سپاهان با انتقاد از بی‌توجهی باشگاه پرسپولیس به برخورد با این موضوع خاطرنشان کرد: با وجود اصرارهای سپاهان، باشگاه پرسپولیس تا روز گذشته حتی حاضر نبود بابت این رفتار حتی یک عذرخواهی ساده انجام دهد؛ این باشگاه پس از آن، با گستاخی تمام دست به نوشتن بیانیه‌ای می‌زند که با صداقت فاصله زیادی دارد و در آن به همه مردم اصفهان و هواداران سپاهان انواع و اقسام توهین‌ها را می‌کند.

وی تصریح کرد: سال‌ها هوادار سپاهان را در تهران مورد انواع و اقسام آزار قرار دادند، انواع و اقسام الفاظ رکیک را علیه سپاهان استفاده کردند و هیچ برخوردی با آن‌ها نشد؛ مسلم است که اکنون دست پیش را می‌گیرند، رفتار هواداران خود را فراموش کرده و به دنبال ماهی در آب گل‌آلود می‌گردند.

مدیر تیم فوتبال سپاهان با بیان این‌که باشگاه پرسپولیس تا دو روز حتی شهامت یک عذرخواهی ساده را نداشت، تصریح کرد: بیانیه نوشتن را خیلی بهتر از آن‌ها بلدیم، اما دوست نداشتیم در آتش ایجادشده توسط هواداران پرسپولیس بدمیم، بلکه می‌خواستیم یک بار برای همیشه از تکرار این رفتارهای ناشایست جلوگیری کنیم. وگرنه فیلم‌های متعدد فحاشی ناموسی علیه هواداران سپاهان توسط پرسپولیسی‌ها در معرض دید همه جامعه فوتبال است.

وی با اشاره دوباره به بیانیه باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: این‌که از نام شهدای گرانقدر کشورمان برای پوشاندن رفتار ناشایست هواداران استفاده می‌کنند، خجالت‌آور است و این باشگاه بهتر است بجای مظلوم‌نمایی به دنبال اصلاح رفتار زشت و زننده بازیکنانش باشد که از گذشته زبان‌زد بوده است.

فتاحی گفت: تیمی که خود را مدعی قهرمانی می‌داند، در بسیاری از جنبه‌ها از جمله عدالت، صداقت و احترام به مردم قعرنشین است و می‌خواهد با مسموم کردن فضا به اهداف پوشالی خود که سال‌هاست برای دستیابی به آن تلاش می‌کند، نزدیک شود.

مدیر تیم فوتبال سپاهان با انتقاد از بیانیه پرسپولیس در خصوص اتفاقات اخیر گفت: جای تأسف است که مسئولان باشگاه پرسپولیس به‌جای حل مشکل، در صدد اختلاف افکنی و افزایش تنش‌ها هستند و به‌جای اینکه فحاشی هزاران نفر از هواداران خود را ببینند، درباره این مسائل، با فرافکنی عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: به نظرم انتشار این بیانیه، بیش از آنکه به فرهنگ فوتبالی کمک کند، بر طبل اختلاف‌افکنی باشگاه پرسپولیس می‌کوبد و به نظر من باید در این زمینه دستگاه‌های نظارتی برخورد جدی صورت دهند.

فتاحی افزود: امیدوارم کمیته انضباطی در خصوص الفاظ مطرح شده ورود کند؛ بدون شک رفتار زشت یک هوادار مورد تایید هیچکس نیست و ما نیز آن‌ را محکوم می‌کنیم اما تعمیم رفتار یک هوادار‌ به کل هواداران سپاهان، کاری ناشایست و محکوم‌ است.

وی با اشاره به ضرورت بررسی تمامی اتفاقات بازی سپاهان و پرسپولیس در نهادهای حقوقی فدراسیون فوتبال بیان کرد: از مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می‌خواهم تمامی اتفاقات بازی روز چهارشنبه را به صورت عادلانه مورد بررسی قرار داده و به تخلفات سنگین هواداران پرسپولیس نیز رسیدگی نمایند.

مدیر تیم فوتبال سپاهان گفت: هیچکس نیست که فحاشی سنگین و طولانی هواداران پرسپولیس علیه بازیکنان سپاهان را ندیده و نشنیده باشد؛ مطمئنم نهادهای نظارتی نیز این موضوع را زیر نظر گرفته‌اند. درخواست من برخورد جدی، قاطع و فوری با این تخلف آشکار و هتک حرمت سنگین است.

وی با اشاره به جنگ نابرابر رسانه‌ای علیه تیم سپاهان اضافه کرد: چند سال پیش یکی از بزرگان فوتبال گفت با تفنگ بادی نمی‌شود به جنگ ژ۳ رفت؛ حالا ماجرای ما حملات سنگین رسانه‌ای سپاهان است که متأسفانه هیچکس در این بین از حق سپاهان دفاع نمی‌کند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها