کد خبر: 658949
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۲ ۰۹:۵۰:۵۸
| |

بررسی دو بازی حساس لیگ برتر با سعید عزیزیان در «اعتماد»؛

امروز ممکن است قهرمان لیگ مشخص شود!/ پرسپولیس اگر قهرمانی می خواهد باید ببرد/ کار مطهری مقابل نکونام سخت است

سعید عزیزیان پیشکسوت فوتبال کشورمان می گوید اگر امروز یکی از سرخابی ها ببازد و دیگری برنده شود تقریبا تکلیف قهرمان لیگ مشخص می شود.

امروز ممکن است قهرمان لیگ مشخص شود!/ پرسپولیس اگر قهرمانی می خواهد باید ببرد/ کار مطهری مقابل نکونام سخت است
کد خبر: 658949
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۲ ۰۹:۵۰:۵۸

روزبه دلاور| بازی‌های لیگ برتر به هفته‌های پایانی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و رقابت بین استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی به اوج حساسیت رسیده است.

به گزارش روزنامه اعتماد، این هفته در دو بازی مهم و سرنوشت‌ساز این دو تیم به مصاف تراکتور و سپاهان می‌روند. بازی‌هایی که می‌تواند تاثیر زیادی در سرنوشت قهرمانی لیگ‌ داشته باشد. در جدول استقلال با یک امتیاز بیشتر نسبت به پرسپولیس صدرنشین است و چنانچه در تبریز سه امتیاز بازی را از آن ‌خودش کند و با امتیاز از دست دادن احتمالی پرسپولیس در تهران، راهش برای قهرمانی تا حد بسیار زیادی هموار می‌شود و در روی دیگر سکه اگر پرسپولیس ببرد و استقلال پیروز نباشد شرایط به ‌طور کلی به سود سرخپوشان تغییر می‌کند. به همین بهانه با سعید عزیزیان، بازیکن و مربی اسبق این دو تیم گپ و گفتی ترتیب دادیم که ماحصل آن را در زیر می‌خوانید.

 

نظر شما درباره بازی پرسپولیس و سپاهان چیست؟‌

این بازی، بازی بزرگان است. این یک دربی کشوری است. سپاهان بازیکنان و مربی خوبی که دارد اما این ‌اواخر نتایج خوبی نگرفتند و حالا یک مقدار از نظر روحی و روانی دچار افت شده‌اند. پرسپولیس هم چند بازی است که خوب کار کرده به جز بازی با آلومینیوم که در جام حذفی برگزار کرد البته بازی‌های جام حذفی شرایط متفاوتی با لیگ دارد. غیبت بیرانوند می‌تواند به ضرر پرسپولیس تمام شود اما این بازی هر کجا که باشد برای هر دو تیم سخت است. پرسپولیس برای برنده شدن در وهله اول نباید گل بخورد و بعد به فکر زدن گل باشد تا بتواند برنده بازی شود. سپاهان بازیکنان خیلی خوبی در خط حمله دارد اما این پرسپولیس اگر قهرمانی می‌خواهد باید بازی را ببرد.

با توجه به اینکه سپاهان در لیگ شانسی برای قهرمانی ندارد ممکن است جلوی پرسپولیس با تمام قوا بازی نکند؟

اصلا؛ سپاهان با تمام‌ توانش به میدان می‌آید چون این بازی یک بازی حیثیتی برای سپاهان است. آنها در لیگ نتیجه نگرفتند و می‌آیند تا خودشان را نشان بدهند و بگویند موفق نشدن‌شان در لیگ حادثه بوده‌. آنها می‌آیند تا به رده بالاتر در جدول برسند.

پرسپولیس در بازی با آلومینیوم چهار گل دریافت کرد. رفیعی روی گل‌های خورده مقصر بود؟

نه؛ دروازه‌بان کار خودش را به خوبی انجام ‌داد. تا قبل از اینکه پرسپولیس گل بخورد رفیعی کارش خوب بود اما اوسمار تعویض‌هایی انجام داد تا به بعضی از بازیکنانش برای بازی با سپاهان استراحت بدهد اما تیم به لحاظ روحی افت کرد. آلومینیوم هم تیم جوان و با انگیزه‌ای بود که پرسپولیس نتوانست هر بار دو گل برتری‌اش را حفظ کند. این یک مشکل اساسی است چون این بازیکنان در سطح بالایی هستند. البته رفیعی کم‌تجربه است و پرسپولیس دروازه‌بان باتجربه می‌خواهد. شما نگاه نکن که تا قبل از بازی با آلومینیوم گلی نخورد اما همین که یک بار دروازه‌اش باز شد، دیدید گل‌های بعدی را هم دریافت کرد.

پرسپولیس می‌تواند خیلی زود شکست با آلومینیوم را فراموش کند؟

بله؛ می‌تواند و فراموش هم کردند چون بازیکنان بزرگ فراموش می‌کنند و این بازی برای آنها حیاتی است و باید ببرند.

علت اینکه امسال سپاهان خیلی زود از کورس قهرمانی خارج شد، چه بود؟

سپاهان بازیکنان بزرگی دارد که می‌تواند تیم را موفق کنند و از طرفی می‌تواند پاشنه آشیل شوند برای این تیم. اگر ۲۰ تا بازیکن خوب داشته باشید نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید چون همه توقع بازی کردن دارند و روی همین موضوع سپاهان ضربه خورده است.‌ این طور که من می‌دانم. اگر همه تیم خوب باشند به مشکل می‌خورند اما اگر ۱۵، ۱۶ تا خوب باشند و چند تا‌ جوان باشند شرایط بهتر خواهد بود. در سپاهان به لحاظ فنی و‌ کیفی همه خوب بودند و‌لی وقتی بازی نکنند مشکلاتی به وجود می‌آید اما صدایش را در نیاوردند! امیدوارم‌ این تیم هم به روزهای خوب خودش برگردد و هر چقدر تیم‌های پرسپولیس و استقلال و سپاهان و تراکتور خوب باشند فوتبال ما پویا خواهد بود.

ارزیابی شما از بازی استقلال مقابل تراکتور چیست؟

تراکتور بازیکنان بدی ندارد و تماشاگران خونگرمی هم دارد. استقلال هم با حضور نکونام و با وجود کم و کسری‌ها با جان و دل بازی کرده‌اند و توانسته‌اند جزیی از مدعیان باشند. این بازی هم می‌روند ببرند تا فاصله امتیازی با پرسپولیس را حفظ کنند. باخت یا مساوی شرایط استقلال را سخت می‌کند. تراکتور یک‌ مقدار نوسان دارد که‌ نمی‌دانیم در آن تیم ‌چه می‌گذرد! مربی خوبی هم داشت و رفت و حالا آقای مطهری آمده که می‌تواند کمک کند تا تراکتور دوباره خودش را پیدا کند. حیف است آنها با این همه تماشاگر خونگرم و باتعصب در اینجای جدول باشند. مطهری می‌تواند ترمز استقلال را بکشد.

سعید عزیزیان

و به قهرمانی پرسپولیس کمک کند؟

کار مطهری سخت است چون استقلال یکی از تیم‌های خوب امسال است و در صدر قرار دارد. تراکتور حالت سینوسی کار کرده؛ یک جا خوب کار کرده و یک جا بد حالا هم معلوم نیست مقابل استقلال چطور خواهند بود اما همیشه بازی‌های این دو تیم جذاب بوده و بازی پربرخورد و خوب و قشنگ می‌شود. استقلال اگر ببرد و پرسپولیس ببازد یا برعکس شود در این هفته یک تیم به احتمال 90 درصد قهرمان می‌شود.

ممکن است که غیبت حسینی به ضرر استقلال شود؟

بله؛ چون گلر ذخیره در طول فصل اصلا بازی نکرده و حالا باید در اولین بازی مقابل یک تیم پرهوادار بازی کند. او گلر تیم‌ هوادار بوده و خوب کار کرده اما چون در آنجا خوب کار کرده ‌نمی‌شود گفت در استقلال هم خوب کار می‌کند. تیم‌های بزرگ دروازه‌بانان بزرگ می‌خواهند. بیرانوند یا حسینی نباشند باید ‌گلر بزرگی باشند که جای آنها را پر کنند و مربی و هوادار دلهره نداشته باشند. من گلر جوان دوست دارم اما برود جایی بازی کند و آزمون و خطایش را پشت سر بگذارد و بعد بیاید به پرسپولیس و استقلال. این نظر من است که یک جوان‌ کار سختی دارد که مقابل پرسپولیس و استقلال بازی کند.

سوال آخر؛ دوست دارید کدام ‌تیم قهرمان شود؟

من در هردو تیم هم بازی کردم و هم مربی بودم برای همین هر دو تیم را دوست دارم و هر کدام‌ که خوب بودند و حق‌شان است به قهرمانی برسند. برای من این دو تیم فرقی نمی‌کنند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها