کد خبر: 657511
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۹ ۱۱:۲۵:۴۳
| |

انتقاد پیشکسوت استقلال از خطیر؛ باشگاه استقلال شب عید حتی یک کیلو آب‌نبات هم به ما نداد/ خطیر ۶ ماه قبل می‌خواست من را برکنار کند

رئیس آکادمی استقلال در گفت‌گو با خبرورزشی سکوتش را شکست و صراحتاً اعلام کرد مدیرعامل این باشگاه از مدت‌ها قبل نمی‌خواست با او کار کند.

انتقاد پیشکسوت استقلال از خطیر؛ باشگاه استقلال شب عید حتی یک کیلو آب‌نبات هم به ما نداد/ خطیر ۶ ماه قبل می‌خواست من را برکنار کند
کد خبر: 657511
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۹ ۱۱:۲۵:۴۳

طی روزهای اخیر بحث‌های فراوانی پیرامون تغییر رئیس آکادمی باشگاه استقلال مطرح شده است.

به گزارش خبرورزشی، در همین رابطه با اصغر حاجیلو که هنوز هم ریاست آکادمی استقلال را بر عهده دارد، همکلام شدیم و او با صراحت پیرامون اتفاقاتی که به وقوع پیوسته صحبت کرد.

این روزها بحث‌های زیادی در مورد تغییر رئیس آکادمی و استعفای شما مطرح شده است. آیا از سمت خودتان کناره‌گیری کرده‌اید؟

قبل از هر چیز باید بگویم که خوشحالم و افتخار می‌کنم استقلال در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد و امیدوارم چند هفته دیگر قهرمانی این تیم در لیگ بیست و سوم حرفه‌ای را همراه با هواداران عزیز استقلال جشن بگیرم. در مورد سوال شما اما با صراحت می‌گویم تا همین امروز یعنی ۲۸ فروردین سال ۱۴۰۳ استعفا نداده‌ام و شایعاتی که پیرامون این مسئله در فضای مجازی مطرح شده اصلاً صحت ندارد. اتفاقاً آقای فتح الله زاده هم در این مورد لطف کرد و تماس گرفت اما همان چیزی که به شما می گویم به ایشان هم گفتم. من هیچ استعفایی نداده‌ام اما اتفاقاتی افتاده که نباید مهجور بماند.

چه اتفاقاتی؟

من ۱۱ ماه به خاطر شرف، معرفت و عشق مربیان استقلال سکوت کردم و حرف نزدم. ۱۱ ماه به خاطر این عزیزان و بازیکنان آکادمی استقلال همه مشکلات را به جان خریدم و هیچ حرفی بر زبان نیاوردم. شما کدام آکادمی را سراغ دارید که تا این برهه از فصل حداقل نصف پول مربیانش را پرداخت نکرده باشد اما مربیان من حتی یک ریال هم دریافتی نداشتند.

یعنی به اندازه ۳۰ درصد از قراردادشان نیز دریافت نکردند؟

۳۰ درصد؟ من به شما می‌گویم دریغ از یک ریال! هیچ پولی نگرفتند اما به حرمت استقلال حرف نزدند تا بر مشکلات باشگاه افزوده نشود و الان حس می‌کنم شرمنده این عزیزان شده‌ام. آقای خطیر به عنوان مدیرعامل باشگاه مختار است هر کسی را که دوست دارد بیاورد و رئیس آکادمی باشگاه استقلال بکند. من ۵۱ سال است که در استقلال هستم اما حتی اگر ۱۰۰ سال هم در این تیم بودم، هرگز چنین حقی را برای خودم قائل نمی‌شدم که در مورد حوزه اختیارات مدیرعامل ورود کنم ولی فراموش نکنیم مربیان آکادمی استقلال با وجود اینکه هیچ پولی دریافت نکردند، شرافتمندانه پای کار ایستادند. ماه گذشته که شب عید نوروز بود آقایان در باشگاه استقلال حتی یک کیلو آبنبات هم به مربیان ما ندادند! واقعیت امر این است که من انتخاب آقای خطیر نبودم.

چطور؟

زمانی که علی خطیر مدیرعامل باشگاه استقلال شد، من حکم ریاست آکادمی باشگاه را دریافت کرده بودم. در واقع آقای حجت کریمی به من حکم داده بود اما وقتی ایشان آمد با توجه به کارنامه و شرایطم ترجیح داد همکاری ما ادامه پیدا کند. البته آقای خطیر ۶ ماه قبل می‌خواست من را کنار بگذارد به همین خاطر سراغ حسن روشن رفت و به او پیشنهاد خوبی هم داد تا بیاید و بر آکادمی ریاست کند اما حسن آقا که علاوه بر رفاقت ما از دوران جوانی، یک نسبت فامیلی نیز با من دارد و معرفتش معرفت قدیمی‌هاست، زیر بار چنین کاری نرفت و گفت تا وقتی اصغر باشد هرگز حاضر نیستم به جای او بیایم. من واقعاً از مربیان آکادمی استقلال عذرخواهی می‌کنم که برای گرفتن طلب آنها هوار نزدم.

خب چرا از چند ماه قبل این مسئله را با رسانه‌ها در میان نگذاشتید؟

چون استقلالی هستم و می‌دیدم که اصل اختلاف میان علی خطیر و جواد نکونام بر سر مسائل مالی است به همین خاطر دلم نمی‌خواست به مدیرعامل باشگاه فشار بیشتری بیاورم. باور کنید من چند ماه می‌شود که اصلاً آقای خطیر را ندیده‌ام. البته یک بار در قالب نامه رسمی به ایشان تاکید کردم که زمینه برای پرداخت قسمتی از مبالغ بازیکنان ما فراهم شود چون برخی از آنها به واسطه عدم دریافت مطالبات خودشان در آستانه فسخ یک طرفه قرارداد هستند.

جواب مدیرعامل چه بود؟

تا امروز جوابی به من داده نشده است. البته خوشحالم که کارم را در آکادمی درست انجام داده‌ام. وظیفه آکادمی‌ها در تمام دنیا پرورش بازیکن برای تیم بزرگسال است. خدا را شکر که همین الان ۵ بازیکن از تیم امید استقلال به جمع بزرگسالان راه پیدا کرده‌اند و علاوه بر آن، یک بازیکن به نام سینا عامری هم داریم که عضو تیم جوانان استقلال است اما آنقدر مستعد بود که جواد نکونام او را برای استفاده در تیم بزرگسالان استقلال انتخاب کرده است. در سالیان گذشته هم کارنامه اصغر حاجیلو کاملا مشخص است. محسن کریمی، امید نورافکن، آرش رضاوند، احمد موسوی، رضا آذری، سینا سعیدی، ابوالفضل قنبری و... همه اینها در اولین دوره ریاست من به فوتبال ایران معرفی شدند. از طرف دیگر باشگاه‌های متمولی همچون پیکان و ایرانمهر با وجود صرف هزینه‌های فراوان، در رده‌های تیم‌های پایه‌ای سقوط داشته‌اند اما خوشبختانه استقلال هرگز دچار چنین مشکلی نشد پس ما در بعد نتیجه‌گیری هم ضعیف نبودیم. از طرف دیگر، آنهایی که با علم فوتبال و فضای فوتبال پایه آشنا هستند کاملاً می‌دانند که هر بازیکن بیشتر از دو سال نمی‌تواند در یک رده سنی پایه فوتبال بازی کند و من خیلی خوشحالم چیدمان تیم‌های پایه‌ای استقلال به گونه‌ای است که تعداد زیادی از فوتبالیست‌های ما فصل آینده می‌توانند به عنوان بازیکن سال دومی در همان رده سنی فوتبال بازی کنند. این گزینش درست کادر فنی تیم‌های پایه استقلال را می‌رساند. باور کنید خود جواد نکونام به من پیغام داد که از آکادمی استقلال نتیجه نمی‌خواهد بلکه دوست دارد برای تیم بزرگسال، بازیکن ساخته شود و خوشحالم که در دوره مسئولیت من چنین اتفاقی به وقوع پیوست.

این بحث مطرح است که چون شما مدرک A آسیا را ندارید باشگاه از بابت کسب مجوز حرفه‌ای دچار مشکل می‌شود.

اولاً که من مدرک رسمی فیفا را دارم. دوره‌های اصلی مربیگری را سپری کرده‌ام و حتی یک بار همراه با محمد مایلی کهن، محمد پنجعلی، حمید درخشان، حسین شمس و آقای مرتضی محصص یک دوره ۴۵ روزه را در برزیل سپری کردم. از سوی دیگر مربی تیم ملی نوجوانان و امید بوده ام و علاوه بر استقلال، در چند تیم دیگر نیز مربیگری کرده ام. در ثانی امیدوارم دوستان یادشان نرفته باشد که فصل گذشته نیز آرش برهانی مدرکی که مد نظر آنها بود را نداشت و به جای آرش نام خسرو حاج خلیل را معرفی کرده بودند! دوباره می‌گویم از ریاست آکادمی باشگاه استقلال استعفا نداده‌ام اما قای خطیر مختار است هر که را که می‌خواهد در این سمت بگذارد. شاید آکادمی برای یک عده چاه نفت باشد اما برای من یک زمین بایر بود چون به دنبال کاسبی نبودم. مربیانی که آورده بودم هم همین طرز فکر را داشتند فقط این نکته را به مدیرعامل باشگاه استقلال بگویم که آنهایی که از کادمی استقلال کاسبی می‌کردند خارج از ساختار تحت مسئولیت من بودند.

البته روی بحث سن و سال شما هم بحث‌هایی مطرح شده بود.

من ۶۸ ساله هستم و خوشبختانه مشکلی هم ندارم. تعدادی از مربیانی که این روزها کار می‌کنند سن و سالشان از من بیشتر است. اگر سن و سال ملاک باشد که بنده خدا کارلو آنجلوتی باید برود خانه سالمندان! همین حالا امیر قلعه نویی از  اندیشه‌های حشمت خان مهاجرانی استفاده می‌کند و این نشان می‌دهد فوتبال در بحث مدیریت و امور فنی ارتباطی به سن ندارد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها