کد خبر: 657047
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۵ ۱۸:۲۵:۳۴
| |

معاون استاندار مرکزی: از دروازه‌بان استقلال شکایت می‌کنیم/ ممکن است مجوز ورود زنان به استادیوم را لغو کنیم!

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ضمن محکوم کردن اقدام هنجارشکنانه در پایان دیدار روز جمعه، تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال تهران در ورزشگاه امام خمینی (ره)، توضیحاتی ارائه داد.

معاون استاندار مرکزی: از دروازه‌بان استقلال شکایت می‌کنیم/ ممکن است مجوز ورود زنان به استادیوم را لغو کنیم!
کد خبر: 657047
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۵ ۱۸:۲۵:۳۴

عمومی استانداری مرکزی نوشت: بهنام نظری با بیان اینکه حضور بانوان در ورزشگاه بر اساس پروتکل‌های فیفا و ابلاغیه شورای امنیت کشور صورت گرفته است، اظهار کرد: حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در چارچوب ضوابط ابلاغی بلامانع است، اما عدم رعایت ضوابط و عبور از خطوط قرمز را به هیچ وجه برنمی‌تابیم.

وی با اشاره به حواشی ایجاد شده پس از دیدار روز گذشته‌ تیم‌های آلومینیوم و استقلال، افزود: بابت این حرکت هنجارشکنانه از تمامی مردم متدین شهر اراک و دغدغه‌مندانی که از این رفتار زشت و ناپسند آزرده خاطر شدند، عذرخواهی می‌کنیم و حتما با هنجارشکنان برخورد خواهیم کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: مسئولیت حلقه اصلی ورزشگاه با یگان ویژه است که در این راستا روز قبل از دیدار طی بازدید از ورزشگاه و در نشست کمیسیون امنیت ورزش استان، موارد لازم تشریح شده است.

نظری با بیان اینکه در تمام دنیا پدیده "جیمی جامپ" حرکتی مذموم است که با آن برخورد می‌شود، افزود: در ایران نیز این‌گونه رفتارهای زننده به شدت منفور است به ویژه اقدام اخیر که به دلیل ملاحظات عرفی و موازین شرعی محکوم است.

وی اضافه کرد: انگیزه‌ ورود این فرد به داخل زمین و اینکه اهل استان مرکزی است یا خیر در حال بررسی است، اما اقدام غیرمنطقی و نامناسب دروازه‌بان تیم استقلال نیز غیراخلاقی، زننده و برخلاف موازین شرعی بود، لذا طرح شکایت و گزارش مکتوب این اتفاق به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و مراجع قضایی ارائه و پیگیری خواهد شد.

معاون استاندار مرکزی تاکید کرد: اگر شاهد چنین موارد نامتعارف و هنجارشکن باشیم، با وجود مصوبه‌ "شاک" از حضور بانوان در ورزشگاه امام خمینی (ره) جلوگیری خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد افراد هنجارشکن محیط سالم ورزشگاه را آلوده کنند.

نظری ادامه داد: بیشتر بانوان ورزش‌دوست و محترمی که در ورزشگاه حضور می‌یابند، شئونات را رعایت می‌کنند و انتظار داریم با تذکر به معدود افرادی که قصد هنجارشکنی دارند در سلامت جایگاه‌ها و ورزشگاه نیز نقش‌آفرینی کنند، لذا از تمامی بانوانی که روز گذشته از این حرکت نابهنجار تبری جستند قدردانی می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حضور بانوان در ورزشگاه منوط به این است که شرایط لازم مهیا باشد، لذا در حوزه امنیت با تلاش متولیان این بخش تمامی زیرساخت‌ها فراهم شده است و به معدود افرادی هم که به دنبال هنجارشکنی هستند اجازه نخواهیم داد با چنین رفتارهایی، صحنه‌ پاک ورزش و ساحت عفیفانه بانوان را آلوده کند.

رئیس کمیسیون امنیت ورزش استان مرکزی اذعان داشت: از حضور به موقع و برخورد قاطع فرمانده یگان ویژه استان در این صحنه حمایت می‌کنیم و انتظار داریم یگان ویژه با حضور مؤثر پلیس نسوان از چنین اقداماتی که شاید معدود افرادی با اهداف خاص به دنبال آن باشند، جلوگیری کند.

نظری با تأکید بر اینکه تمام تلاش عوامل برگزاری مسابقات و مسئولان امنیتی و انتظامی فراهم کردن بستر حضور سالم بانوان در ورزشگاه‌ها است، گفت: این کار قابل تقدیر است و امیدواریم همه‌ افرادی که در ورزشگاه‌ها حضور می‌یابند در کنار تلاش عوامل انتظامی، شرایطی را فراهم کنند تا عده‌ای با رفتارهای خارج از عرف، منطق و موازین شرعی کاری نکنند تا افرادی که به سلامت در ورزشگاه‌ها حضور می‌یابند از این فرصت محروم شوند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها