کد خبر: 656219
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۸ ۰۹:۳۵:۰۹
| |

بررسی هفته پیش روی لیگ برتر در گفت‌وگو با محمدرضا مهدوی؛

اگر جواد را اذیت نکنند استقلال را قهرمان می کند!/ آنهایی که یحیی را پس از کسب سه گانه با بطری زدند هوادار نبودند بلکه برای او نقشه کشیده بودند!

پیشکسوت سرخابی ها می گوید استقلال اگر بازی زیبا ارائه ندهد هم مهم است.

اگر جواد را اذیت نکنند استقلال را قهرمان می کند!/ آنهایی که یحیی را پس از کسب سه گانه با بطری زدند هوادار نبودند بلکه برای او نقشه کشیده بودند!
کد خبر: 656219
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۸ ۰۹:۳۵:۰۹

چیزی به پایان لیگ باقی نمانده و رقابت بین مدعیان برای کسب جام در هر بازی بیشتر از قبل دنبال می‌شود. استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور چهار مدعی قهرمانی در این فصل به محسوب می‌شوند و هر یک از این تیم‌ها اول به فکر پیروزی در بازی‌های خودشان هستند و بعد هم نیم نگاهی به نتایج سایر مدعیان دارند تا با لغزش هرکدام از مدعیان بیش از پیش به قهرمانی نزدیک شوند.

به گزارش روزنامه اعتماد، در آستانه شروع مجدد لیگ برتر بعد از تعطیلات نوروز که همواره برای تیم‌ها با چالش‌هایی همراه است با محمدرضا مهدوی بازیکن اسبق تیم ملی و سرخابی‌های پایتخت و طلایی پوشان اصفهان در خصوص بازی‌های این هفته گپ و گفتی ترتیب دادیم که در زیر می‌خوانید‌.

 

بازی بین تراکتور و سپاهان چطور بود؟

اصلا بازی قشنگی نبود. از دو تا تیم ابرقدرت هم از لحاظ فنی و مدیریتی در لیگ انتظار بیشتری داشتیم. این دو تیم بهترین‌های لیگ را دارند و کادر فنی خارجی خوبی هم دارند باید فوتبالی را ارایه دهند که مخاطب از تماشای آن لذت ببرد. چون سپاهان و تراکتور را دوست دارم و برای من مهم هستند برای همین انتقاد می‌کنم. همانطور که استقلال و پرسپولیس خانه من هستند و از این تیم‌ها هم انتقاد می‌کنم. این تیم‌ها قرار است فوتبال ما را تغییر دهند الان شمس آذر را ببینید یا مس رفسنجان با تغییراتی که داشته چه فوتبال خوبی بازی می‌کنند. لیگ را برگزار می‌کنیم تا فوتبال ملی ما سطح بالاتری داشته باشند اما دو تا تیم مدعی مقابل آن همه تماشاگر که باید با افتخار بهترین فوتبال را ارایه بدهند زیر توپ می‌زدند. باید در مقابل آن همه هوادار تمام توان خودشان را می‌گذاشتند و تمام خواسته‌های مربی را با دقت در زمین پیاده می‌کردند چون خودم مقابل این همه تماشاگر بازی کردم و جو را می‌دانم. اما هر دو تیم زیر توپ می‌زدند و این چه فوتبالی است؟

نظر شما درباره بازی استقلال با مس رفسنجان چیست؟

دیروز با منصوریان والیبال بازی می‌کردیم و درباره جواد و استقلال و پرسپولیس و یحیی و همه حرف زدیم. همه از این دو تیم فقط قهرمانی می‌خواهند چون پرهوادارترین تیم هستند. حالا بازی زیبا هم انجام ندهند مهم نیست. جواد توانسته یک سیستم تدافعی را جا بیندازد و چشم به ضدحملات داشته باشند.این حربه جالبی است و در صدر هستند. باید دید بضاعت جواد چیست؟ من چند بار سر تمرینات این تیم رفتم .آیا جواد امکانات کامل دارد؟ مدیریت استقلال خواسته‌های مربی و بازیکنان را برآورده کرده؟ همه این اتفاقات باید رقم بخورد تا جواد بتواند با دست باز بهترین تاکتیک‌ها را بگذارد.

شرایط مس با کادر فنی جدید را چطور می‌بینید؟

با تغییر سیستم و مربی جوان خیلی خوب بودند و باید به آنها تبریک گفت و محرم در این چند هفته توانسته توانایی‌های خودش را ثابت کند. محرم فوتبالش هم خوب بود و‌ امیدوارم در مسیر مربیگری هم‌موفق باشد. مطمئنا بازی زیبایی می‌شود چون هردوتا تیم افکار جدید دارند و مربیان جوانی دارند و بازی جذابی می‌شود اما با توجه به شرایط استقلال شانس این تیم برای برد بیشتر است.

با توجه به سبک تدافعی استقلال تماشاگران انتظار بازی زیبایی داشته باشند؟

بله. استقلال کامل دفاعی بازی نمی‌کند بلکه در زمان حمله بازیکنان هجومی زیادی روی دروازه حریف دارد. تیمی دفاعی بازی می‌کند که 10 بازیکن در خط حمله داشته باشد و یکی هم جلو! اما استقلال در ضدحملات با بیشترین بازیکنان کارش را انجام می‌دهد. این یک روش است که در تیم‌های بزرگ هم شاهد آن هستیم.

درباره بازی پرسپولیس مقابل گل گهر چه نظری دارید؟

بعد از رفتن یحیی یکسری اتفاقات خوب برای این تیم رخ داد و مسائل مالی و بازیکن برای تیم حل شد و کاش این اتفاقات زمان یحیی رخ می‌داد تا الان شاهد بودید که چه اتفاقات بهتری رخ می‌داد اما در مجموع اوسمار هم خوب کار کرده و نفرات را منسجم کرده که تمام این دستاوردها برای یحیی گل محمدی است و تمام نفرات برای زمان یحیی هستند و اوسمار هم نفر یحیی است! در آن سمت گل گهر هم تیم خوبی است که فوتبال خوبی را ارایه می‌دهد و با داشتن مهره‌ها و کادرفنی خوب توانسته تقریبا نتایج خوبی بگیرد اگر همین تیم را حفظ کنند سال‌های بعد تیم اول یا دوم جدول هستند.

اول قلبی بعد منطقی بگویید کدام تیم قهرمان لیگ می‌شود؟

من از ته دل دوست دارم که سپاهان قهرمان شود اما در دو سال گذشته این تیم دچار مسائل حاشیه‌ای شد که فکر می‌کنم کمترین تیمی می‌توانست از این شرایط سربلند بیرون بیاید اما سپاهان توانست. اما نگاه منطقی می‌گوید اگر جواد را اذیت نکنند استقلال قهرمان می‌شود.

چه کسانی جواد را اذیت می‌کنند؟

خودتان می‌دانید. او توانسته تیم را با این بضاعت در صدر نگه دارد.

قبول دارید بعضی از هواداران استقلال هم از بازی دفاعی تیم‌شان راضی نیستند؟

درباره هوادار بگویم هوادار آنهایی هستند که در گرما و سرما فقط تیمشان را تشویق می‌کنند و هواداری که انتقاد می‌کند هوادار نیست! هوادار مثل پدر می‌ماند که با اشتباه فرزندش مقابل مهمان گوشش را نمی‌کشد! آن هواداری که یحیی را پس از سه گانه با بطری می‌زند اسمش هوادار نیست. آن یک نقشه یا پلن است و ما هم خیلی وقت است آن را کهنه کردیم و انداختیم زیر بچه‌!

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها