بازی با انگلیس اصلا فوتبالی نبود/ می خواهم مردم ایران به فوتبال برگردند
کد خبر: 584094
۱۴۰۱/۰۹/۰۳ ۱۹:۰۱:۴۴

کی‌روش

بازی با انگلیس اصلا فوتبالی نبود/ می خواهم مردم ایران به فوتبال برگردند

جام جهانی برای ما تازه از فردا شروع می شود

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پیش از بازی با ولز خیال همه را درباره استفاده یا عدم استفاده از بیرانوند راحت کرد و گفت: فردا بیرانوند را در اختیار نخواهیم داشت.

کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان در نشست خبری پیش از بازی دوم تیمش مقابل ولز حاضر شد.

​به گزارش فارس، کی‌روش در این نشست خبری اظهار داشت:

 *ابتدا به همه حاضران خوش‌آمد می گویم. بار دیگر افتخار می کنم در جمع شما به ویژه یک روز قبل از بازی با ولز که مدت هاست پس از ۶۴ سال اینجا هستند خوشامد می گوییم. برای ما یک فرصت است که فردا بخشی از نمایش زیبای فوتبال را اجرا می‌کنیم و رویای خودمان را محقق کنیم. ولی برای ما بازی اصلی فردا است. ۶ امتیاز مانده است و کار ما همین است. هدف ما صعود است. به مخص اینکه بازی شروع می شود افکارمان هم صفر می شود تا ببریم.

*با وضعیت دروازه بانان شروع می کنیم. تست های مختلفی را انجام داد. البته تردیدی نیست مشکلات جدی پیش آمده بود اما همه امور انجام شده است اما به واسطه اینکه اتفاقی که برایش افتاد که به صدمه مغزی  همراه بود باید به پروتکل احترام بگذاریم و نمی توانیم از او استفاده کنیم. بنابراین فردا بازی نخواهد کرد.

*به جای بیرانوند فرد دیگری بازی می کند. او خیلی قوی است و او می تواند تیم را کمک کند. من خوشحالم که به ریشه های خودمان برگشتیم و موردی نیست.

*رسانه‌های حق دارند سوالات خودشان را بپرسند و ما هم حق داریم جواب صحیح بدهیم. باید برای یکدیگر احترام قائل شویم. می‌توانید هرچه می‌خواهید بپرسید اما برایمان بسیار مهم است به جوابی که می‌دهیم احترام بگذارند.

*نباید این موضوع مانع برگزاری بازی ما در حال حاضر شود. این موضوع به ما بر نمی‌گردد. به رئیس فیفا و اخلاق بازی بر می‌گردد. هیچ مشکلی وجود ندارد که رسانه‌های بین المللی بیایند و سوالاتی مطرح کنند. آزادی مطبوعات را داریم و ما هم آزادیم که جواب بدهیم.

*بازی با انگلیس برای ما تمام شده است. باید با هم یاد بگیریم و بیاموزیم تا قدرتمندتر شویم. باید کیفیت، انرژی و علاقه بسیار زیادی برای بازی بعدی داشته باشیم. این بخشی از زندگی ما است. وظیفه‌مان است که بازی کنیم. این شانس بزرگی برای ما است که فردا مقابل تیمی با بازیکنان بسیار عالی بازی می‌کنیم. کاپیتان ولز بازیکن بسیار خوبی است. این تیم روحیه بسیار خوبی دارد.

*با علاقه و سرسختی می‌خواهند بازی کنند. هواداران خوبی هم دارند. باید عزم بهتری داشته باشیم تا به شرایط خوب خودمان برگردیم. می‌خواهیم تفریح و سرگرمی داشته باشیم و از فوتبال لذت ببریم. احساس می‌کنیم همیشه رسیدن به راه درست وجود دارد. بازیکنان ما خیلی آماده هستند و همه آمادگی دارند از بازی فردا لذت ببریند.

*گرت بیل نه تنها بهترین بازیکن ولز است بلکه از نظر کاراکتر و شخصیت مانند یک رهبر در زمین فوتبال است. ثبات و مدیریت تیم به بیل بستگی دارد. علیرغم اینکه با او کارنکردم و می‌خواستیم او را به منچستر ببریم اما وضعیتش گویا است. نشان داده چه بازیکنی است. وجهه او باعث می‌شود تیمش نشان دهد چه کاراکتری دارد. اخلاقیات بازی‌اش به شکلی است که علاقه و تداوم زیادی در وجودش است. بازیکنان ولز در تمام دقایق بازی با دل و جان بازی می‌کنند. ما هم آماده هستیم تا بازی را که می‌خواهیم، نشان بدهیم. امیدواریم بتوانیم این کار را انجام بدهیم.

*ابتدا باید درباره ولز صحبت کنیم. فکر نمی کنم ابتدا درباره ایران صحبت کنیم ما برای بازی بعدی فکر کنیم و ولز هم مثل ما همین کار را می کند. ما بیشتر از گل هایی که سه سال پیش خوردیم گل دریافت کردیم. ما به اندازه آنها خوب نبودیم و از بازی با انگلیس خیلی چیزها یاد گرفتیم. تیم های خوب تیم های مشخصی هستند اما تیم های عالی کسانی هستند که می بازند و باز بر می گردند‌ هیج تیمی بی عیب و نقص نیست‌ آنجه مهم است روز بعد از هر بازی است و ما الان دیگر خیلی هیجان زده هستیم تا مقابل ولز بازی کنیم. شخصیت های زیادی در تیم خودشان دارند. این بازی مثل یک مهمانی فوتبالی است. آنها هوادارانی به اسم دیوار قرمز دارند که جو خیلی زیبایی رقم می زنند. من خیلی اطمینان خاطر دارم بازیکنان ما با همان شخصیت بازی خواهند کرد که انتظار داریم. آنها روحیه جنگنده دارند.

*بازی اول با انگلیس اصلا فوتبال نبود. به دلیل مسائل زیادی که وجود داشت اصلا ورزشی نبود فوتبال نبود. جام جهانی برای ما از بازی با ولز شروع می شود‌ ما اینجا به خاطر مردم خودمان اینجاییم و هستیم تا دل آنها را شاد کنی. بهترین عملکرد را مقابل ولز و آمریکا خواهیم داشت.

*ایرانی‌ها برای 3هزار سال تاریخ احترام قائل می‌شوند. به شیراز و اماکنی مانند پرسپولیس و ... رفته‌ام. این اماکن نشان می‌دهند ایران فرهنگ و تاریخ دارد. جاهای زیادی سفر کرده‌ام. مردم ایران با فوتبال می‌خندند و گریه می‌کنند و فوتبال را خیلی دوست دارند. آن‌ها کودکان خود را به مدرسه می‌برند. ایران کشوری است که مردمش تعلیم و تربیت دیده‌اند.

*این روزها سوالات زیادی می‌پرسند ولی این را باید از کشورهای مختلف سوال کنند. در همه جای دنیا چنین مسائلی وجود دارد. مردم ایران تحصیلکرده و با شخصیت هستند. آن‌ها کار می‌کنند و دوست دارند از تماشای فوتبال لذت ببرند. آن‌ها نباید تنها کسانی باشند که جوابگوی مسائل انسانی در دنیا باشند. به هر حال من برای بازی با ولز هیجان زده هستم و می خواهم آن‌ها به فوتبال برگردند. بگذارید بازیکنان ایران بازی کنند. چیزی که آن‌ها می خواهند بازی کردن است. مثل ملی پوشان انگلیس که برای مردم آن کشور بازی می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی