کد خبر: 601106
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۶ ۱۸:۰۵:۵۱
| |

وقتی مرضیه برومند حکمش را گرفت + یک پیام

مرضیه برومند که در بسیاری از بزنگاه‌های مهم اجتماعی سال‌های اخیر با بیانی صریح و تند به انتقاد یا طرح نظر خود پرداخته اظهارمی‌کند: «من همچنان پای مردم و پای آن نگاه صادقانه‌ای که به من داشتند ایستاده‌ام.»

وقتی مرضیه برومند حکمش را گرفت + یک پیام
کد خبر: 601106
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۶ ۱۸:۰۵:۵۱

مرضیه برومند معتقد است: راه تعالی مملکت ما این است که به لحاظ فرهنگی هم خود را ارتقا دهیم و هم مردم را. در عین حال که برای مردم کار می‌کنیم نباید در حد کارهای عوامانه سقوط کنیم.

به گزارش ایسنا، این کارگردان سینما که به عنوان مدیرعامل خانه سینما انتخاب شده است و به تازگی حکمش را گرفته است، در جایی خطاب به جوانان گفته است:«زندگی را باید به زانو درآورد. راه تعالی مملکت ما این است که به لحاظ فرهنگی هم خود را ارتقا دهیم و هم مردم را. در عین حال که برای مردم کار می‌کنیم نباید در حد کارهای عوامانه سقوط کنیم. من یکی از موثرترین دوره‌های زندگی‌ام در شکل‌گیری شخصیت فرهنگی و هنری خودم را تحصیل در دانشکده هنرهای زیبا می‌دانم. تاکید می‌کنم هنرهای زیبا و نه هنرهای نمایشی چون در هنرهای زیبا همه بچه‌های معماری، نقاشی، مجسمه‌سازی، موسیقی و تئاتر کنار هم بودند و برخورد و معاشرت بچه‌ها از این رشته‌ها خیلی تحول به وجود آورد و تاثیر خوبی بر ما داشت.»

download مرضیه برومند که در بسیاری از بزنگاه‌های مهم اجتماعی سال‌های اخیر با بیانی صریح و تند به انتقاد یا طرح نظر خود پرداخته اظهارمی‌کند: «من همچنان پای مردم و پای آن نگاه صادقانه‌ای که به من داشتند ایستاده‌ام. من در رودربایستی خودم مانده‌ام وقتی می‌بینم مردم در کوچه و خیابان محبت می‌کنند. خجالت می‌کشم چون نگاه مردم به من از خودم فراتر رفته است. البته من همیشه با اعتقاد و با پشتکار کار کردم، سختی کشیدم چون کمال‌گرا بودم و دنبال چیزی رفتم که فکر کردم باید اتفاق بیفتد. من پای اصولی که داشتم همچنان ایستاده‌ام، چرا که نسل من آرمان داشت و فکر می‌کنم آنچه امروز بچه‌های ما ندارند، همین آرمان است.»

 

 

 

این هنرمند روز گذشته در خانه سینما حاضر شد و در جلسه هیات مدیره شرکت کرد وطی حکمی رسما مدیرعامل خانه سینما شد؛ در بخشی از این حکم خطاب به مرضیه برومند آمده است که "سینمای ایران بیش از هر زمانی نیازمند همدلی و یکپارچگی است که برای این منظور لازم است ارتباط موثری بین مدیران خانه و مسئولین اصناف و دستگاه‌های دیگر برقرار شود. همچنین سامان بخشی به امور رفاهی سینماگران و ایجاد زمینه های بهبود وضعیت جامعه سینماگران ایران و ارتقای جایگاه اجتماعی «خانه سینما» جزو برنامه‌های هیئت مدیره می باشد که بی شک نقش سرکارعالی در این مسیر بسیار مهم است."

همچنین ۱۶ اسفند ماه کانون کارگردانان سینمای ایران برای انتخاب مرضیه برومند، پیامی منتشر کرده است که در بخش‌هایی از آن آمده است:« امیدواریم همانطور که زنان سرزمین‌مان این روزها نقش پیشرو و تاثیرگذاری دارند شما هم بتوانید در حل مشکلات سینماگران و اصناف مختلف گام‌های موثری بردارید.»

در این پیام خطاب به مرضیه برومند آمده است: «سرکار خانم مرضیه برومند عزیز، انتخاب شایسته و به موقع شما به عنوان مدیرعامل خانه سینما را تبریک می‌گوئیم. انتخاب کارگردانی باسابقه و پرتلاش چون شما به عنوان مدیرعامل، نشان از هوشمندی هیات مدیره خانه سینما دارد.

با شناختی که از روحیه مطالبه‌گر و مقاوم شما داریم، امیدواریم همانطور که زنان سرزمینمان این روزها نقش پیشرو و تاثیرگذاری دارند شما هم بتوانید در حل مشکلات سینماگران و اصناف مختلف گام‌های موثری بردارید و ما همواره در این مسیر در کنار شما خواهیم بود.»

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها