کد خبر: 664584
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۴ ۱۳:۵۱:۲۲
| |

حسن روحانی:

التماس کردم گفتم بگذارید من برجام را حل کنم نفعش برای دولت بعدی و مردم ایران است/ قانون راهبردی مجلس بدترین قانون در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است

رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: آنهایی که تحریم را نگذاشتند حل شود آمدند به صحنه. عجیب است. چرا حل نشد. قانون راهبردی مجلس بدترین قانون در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.

التماس کردم گفتم بگذارید من برجام را حل کنم نفعش برای دولت بعدی و مردم ایران است/ قانون راهبردی مجلس بدترین قانون در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است
کد خبر: 664584
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۴ ۱۳:۵۱:۲۲

این روزها که تبلیغات انتخاباتی نازمدهای ریاست جمهور چهاردهم داغ است، برخی از کاندیداها اظهارات تندی علیه دولت حسن روحانی، برجام و ... داشته اند.

به گزارش خبرآنلاین، بخش هایی از سخنان حسن روحانی در ماههای اخیر در خصوص برجام را می خوانید:

تمام فضای مجازی را فیلتر کردند

حسن روحانی در دیدار جمعی از وزیران و معاونان رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم در تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ گفت: ما می‌دانیم این مجلس و دولت چه بر سر ما آورد؟ برجام آماده را این‌ها از بین بردند. من فکر نمی‌کنم برجام به این صورت قابل احیا باشد. فرصت‌های طلایی را از دست دادند. ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیارد دلار پول ملت را از دست دادند و مردم را در فقر و بدبختی نگه داشتند. تمام فضای مجازی را فیلتر کردند. دنیایی که همه دنبال هوش مصنوعی هستند و تمام تحولات بر مبنای اینترنت هستند اینها بستند. نتیجه چه شد؟ نتیجه این شد که یک عده فیلترشکن بفروشند. سالی ۵۰، ۶۰ هزار میلیارد تومان فیلترشکنی است که اینها به مردم می‌فروشند. تمام نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد ۷۵ درصد مردم از فیلترشکن استفاده می‌کنند. چه خاصیتی داشت؟

من التماس کردم گفتم بگذارید من برجام را حل کنم نفعش برای دولت بعدی و مردم ایران است

وی در دیدار با جمعی از فرهنگیان در تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ تصریح کرد: ما اصرار کردیم، من التماس کردم گفتم بگذارید من برجام را حل کنم نفعش برای دولت بعدی و مردم ایران است. ما می‌توانستیم فروردین ۱۴۰۰ تحریم برداریم تمام کنیم، زندگی مردم درست شود. در این سه سال در نفت و گاز و پتروشیمی حدود ۳۰۰ میلیارد دلار ضرر کردیم. چرا نفت ۸۰ دلار را ۶۰ دلار بفروشیم، آن هم با التماس و پولی که به ما نمی‌دهد و می‌گوید جنس بخرید و روی جنس می‌کشد. برای جابه‌جایی آن پول ۱۵ درصد از ما می‌گیرد که عملا قیمت نفت نصف می‌شود.

می‌توانستیم هر سال روزی یک و نیم میلیون بشکه نفت بیش‌تر بفروشیم

روحانی در دیدار با تحریریه روزنامه اعتماد در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ نیز گفت: الان شما ببینید از سال ۱۴۰۰ تا حالا الان ۳ سال است تقریباً، ما می‌توانستیم هر سال روزی یک و نیم میلیون بشکه نفت بیش‌تر بفروشیم. اما نفروخته‌ایم. همین هم که داریم می‌فروشیم بیست سی درصد ارزان می‌فروشیم. پول همین مقدار را هم که می‌فروشیم به ما نمی‌دهند. هزار جور ضرر می‌کنیم.

حالا تازه اگر همه‌اش را هم می‌فروختیم، فکر می‌کنید… قبلا هم چنین کاری کرده‌ایم…

او ادامه داد: آخر چرا؟ چرا ما این را می‌فروختیم ۱۰۰ میلیارد ۲۰۰ میلیارد ۳۰۰ میلیارد دلار پول می‌گرفتیم.

در هیچ مذاکره خارجی موفق نباشیم را می‌خواهید؟

رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم در دیدار با استانداران در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ در خصوص موارد رد صلاحیتش در انتخابات خبرگان ششم رهبری گفت: ما که به قانون عمل کردیم. صدها قانون مجالس را ابلاغ کردیم. ۶ یا ۷ مورد ذکر کردند. اولی که راج به هسته‌ای است و مصوبه هم ۳۰۰ میلیادر دلار به کشور صدمه وارد کرده و مشکل فراوان وارد کرد. اتفاقا قبل از اینکه ۵ روز تمام شود رئیس مجلس ابلاغ کرده و اشتباه کرده است.

او در دیدار با وزیران در تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ نیز تصریح کرد: ما باید به مردم بگوییم عده ای هستند. شعار و عملشان ادامه همین ۳ سال است. همین تورم و فلاکت و در هیچ مذاکره خارجی موفق نباشیم را می‌خواهید؟

وی افزود: آنهایی که تحریم را نگذاشتند حل شود آمدند به صحنه. عجیب است. چرا حل نشد. قانون راهبردی مجلس بدترین قانون در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است. قانونی که فقط توطئه بود که دولت دوازدهم ناموفق نشود. آدم‌هایش را می‌دانم چه کسانی نوشتند؟ چرا در سه سال ۳۰۰ میلیارد دلار به مردم صدمه زدند. سالی ۱۰۰ میلیارد دلار ضربه زدند؟ چرا نگذاشتید حل شود. برجام در اسفند ۹۹ حل می‌شد یا در فروردین ۱۴۰۰. ظریف طرح زمان بندی اورد شعام(شورای عالی امنیتم لی). تصویب شد. فقط یک نفر مخالف بود. با اکثریت قاطع آرا نشد اجرا کنیم. بیشترین عامل قانون بود جلوی ما را گرفته بود. با این قانون هیچ وقت برجام درست نمی شد. اگر صد سال دیگر شود با این قانون حل شدنی نیست. قانونی است برای اینکه جلوی ما را بگیرند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها