کد خبر: 662384
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۶ ۰۹:۰۷:۵۰
| |

واکنش آمریکا به اقدامات تروئیکای اروپایی علیه ایران در شورای حکام آژانس

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سوالی درباره احتمال همراهی واشنگتن با شرکای خود در تروئیکای اروپایی برای تصویب پیش‌نویس قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پاسخ داد.

واکنش آمریکا به اقدامات تروئیکای اروپایی علیه ایران در شورای حکام آژانس
کد خبر: 662384
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۶ ۰۹:۰۷:۵۰

متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در پاسخ به این سوال که موضع واشنگتن درباره ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی از سوی تروئیکای اروپایی(آلمان، فرانسه و  انگلیس) به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چیست، گفت: قصد ندارم اقداماتی را که ممکن است در شورای حکام انجام بدهیم، از پیش بیان کنم. فقط می‌گویم ما در گذشته، در شورای حکام اقدامات قابل‌توجهی انجام داده‌ایم. آماده هستیم که در آینده نیز دوباره آن را تکرار کنیم و به مذاکره با شرکایمان، از جمله تروئیکای اروپایی درباره این که دقیقا به چه شکلی خواهند بود، ادامه می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، میلر در این نشست خبری که مشروح آن در وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده است، در این باره بیان کرد: اگر قطعنامه‌ای در کار باشد، شاهد موضع آمریکا خواهید بود. اما فکر می‌‎کنم نباید انتظار داشته باید که عملکردمان ناهماهنگ با شرکایمان در تروئیکای اروپایی باشد. اتحادمان با آن‌ها برایمان مغتنم است و انتظار من این است که ادامه بیابد.

شرکای اروپایی توافق هسته‌ای در ادامه نادیده گرفتن بدعهدی‌های خود در این توافق و حق مشروع ایران برای اقدامات جبرانی تعیین‌شده در مفاد برجام، پیش‌نویس قطعنامه‌ای تنبیهی را علیه ایران به اعضای شورای حکام ارائه کرده‌اند که قرار است طی روزهای آتی به رای گذاشته شود.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها