کد خبر: 660706
|
۱۴۰۳/۰۲/۳۰ ۱۲:۵۷:۱۱
| |

یک منبع آگاه:

حکم بدوی تتلو صادر شد؛ 10 سال حبس تعزیری بابت تشویق به فساد و فحشا و توهین به مقدسات + جزئیات

احکام بدوی پرونده‌های امیرحسین مقصودلو معروف به تتلو در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران و یکی از شعب دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شد.

حکم بدوی تتلو صادر شد؛ 10 سال حبس تعزیری بابت تشویق به فساد و فحشا و توهین به مقدسات + جزئیات
کد خبر: 660706
|
۱۴۰۳/۰۲/۳۰ ۱۲:۵۷:۱۱

 قوه قضاییه با اعلام صدور حکم بدوی برای امیرحسین مقصودلو ملقب به تتلو، تاکید کرد که در جریان روند بررسی پرونده این متهم در محاکم استان تهران، هیچ فرد یا افرادی به عنوان شاکی خصوصی از او شکایت نکرد و هیچ‌گونه پرونده‌ای با عنوان شاکی خصوصی برای تتلو تشکیل نشد.

به گزارش میزان، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران پس از بررسی و تحقیقات نهایی که با حضور وکلا و خانواده متهم انجام شد، امیرحسین مقصودلو را بابت اتهام‌های مندرج در کیفرخواست به‌صورت جداگانه به تحمل حبس تعزیری محکوم کرده است.

براساس این گزارش، حکم دادگاه انقلاب در این پرونده بدوی و ظرف مدت ۲۰ روز پس از ابلاغ، قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر استان تهران است.

تتلو دارای یک پرونده در دادگاه کیفری یک استان تهران بود که از بابت اتهام مندرج در پرونده به حبس محکوم شده است.

تتلو یک پرونده دیگر هم به اتهام توهین به مقدسات در دادگاهی دیگر داشت که مربوط به سالیان گذشته و زمانی بود که در ایران حضور نداشت؛ او در این پرونده نیز به ۳ سال حبس محکوم شده است.

همچنین در جریان روند بررسی پرونده امیرحسین مقصودلو در محاکم استان تهران، هیچ فردی یا افرادی به عنوان شاکی خصوصی از او شکایت نکرد و هیچ‌گونه پرونده‌ای با عنوان شاکی خصوصی برای تتلو تشکیل نشد.

گفتنی است پیش از این نیز  الهام رحیمی‌فر وکیل امیرحسین مقصودلو با اشاره به صدور و ابلاغ حکم امیرحسین مقصودلو در تاریخ ۲۵ اردیبهشت، با تاکید بر رعایت حقوق موکل خود و جلوگیری از تضییع حقوق وی، اظهار کرد: بر اساس احکام صادره در ۲ پرونده از مجموع سه پرونده در جریان رسیدگی، موکلم به حبس‌های طویل المدت و کوتاه مدت محکوم شده است و مجازات‌های تکمیلی هم بسیار دارد.

وی در گفت‌وگو با ایرنا، با تاکید بر اینکه آرای صادره بدوی است و هنوز قطعیت ندارد، افزود: بیان جزئیات حکم بدوی ممکن است مصالح موکلم را به خطر بیندازد و ترجیح می دهم از بیان جزئیات خودداری کنم.

رحیمی فر در پاسخ به اینکه آیا در اتهامات امیرحسین مقصودلو اتهام افساد فی الارض هم مطرح بوده است یا نه، گفت: این عنوان اتهامی جزو اتهامات او نبوده است ولی اتهامات سنگینی داشته که میزان مجازات آن با این عنوان اتهامی برابری دارد.

وکیل مدافع تسخیری امیرحسین مقصودلو ملقب به تتلو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اظهار ندامت متهم و توبه در زندان آیا امکان بهره‌مندی از ارفاقات قانونی برای او وجود دارد، افزود: توبه و اظهار ندامت در میزان محکومیت اثرگذار است و این مهم در صورتی اتفاق می افتد که برای قاضی پرونده محرز باشد که در مورد موکلم با توجه به احکام صادره به نظر می رسد که توبه احراز نشده است.

به گفته رحیمی فر، احکام صادره برای امیرحسین مقصودلو سنگین است و با او سختگیرانه برخورد شده است.

وکیل مدافع امیرحسین مقصودلو گفت: هنوز فرصت برای اعتراض وجود دارد و پس از مشورت با موکلم برای اعتراض به آرای صادره تصمیم می‌گیریم.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها