کد خبر: 660035
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۳ ۱۳:۱۸:۰۶
| |

رئیس دانشگاه امام‌حسین عضو شورای ملی راهبردی هوش مصنوعی شد

رئیس دولت سیزدهم در حکمی، رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) را به عنوان «عضو شورای ملی راهبری هوش مصنوعی» منصوب کرد.

رئیس دانشگاه امام‌حسین عضو شورای ملی راهبردی هوش مصنوعی شد
کد خبر: 660035
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۳ ۱۳:۱۸:۰۶

ابراهیم رئیسی در حکمی سردار «محمدرضا حسنی آهنگر» رییس دانشگاه جامع امام حسین (ع) را به عنوان «عضو شورای ملی راهبری هوش مصنوعی» منصوب کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سپاه نیوز، رئیس دولت سیزدهم در متن حکم خطاب به سردار حسنی آهنگر گفته که «در اجرای ابلاغیه شماره ۱۶۳۰۳۹ مورخ هشتم آذرماه ۱۴۰۲ و با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و سوابق اجرایی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان عضو شورای ملی راهبری هوش مصنوعی منصوب می‌شوید.»

رئیسی در این حکم تاکید کرد: «نظر به ضرورت بهره مندی بیشینه از فرصت های پیش رو در حوزه فناوری هوش مصنوعی انتظار دارد با همکاری مجددانه سایر اعضا و حضور فعال در جلسات این شورا، نسبت به تحقق انتظارات و اهداف تشکیل شورای ملی راهبری هوش مصنوعی و دستیابی به جایگاه پیشتاز و پایدار در میان سایر کشورها اهتمام ورزید.»

ابراهیم رئیسی در ادامه این حکم، توفیقات روزافزون حسنی آهنگر را در انجام شایسته وظایف محوله، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت کرد.

سردار حسنی آهنگر رییس دانشگاه جامع امام حسین (ع) و استاد تمام این دانشگاه است. دانشگاه جامع امام حسین(ع) از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران است که رئیس آن با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران منصوب می‌شود.

رییس دولت سیزدهم آذرماه ۱۴۰۲ در حکمی روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور را مسئول تشکیل «شورای ملی راهبری و مرکز ملی هوش مصنوعی» کرد.

ریاست این شورا که حسب مورد در حضور رییس‌جمهوری یا معاون علمی رییس‌جمهوری تشکیل جلسه می دهد با رییس‌جمهوری یا معاون علمی او است و دبیر شورا و رییس مرکز ملی هوش مصنوعی هم به پیشنهاد معاون علمی رییس جمهور و با حکم رییس جمهور تعیین می‌شود.

دیگر اعضای «شورای ملی راهبری هوش مصنوعی» نیز رییس ستاد کل نیروهای مسلح، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس سازمان اداری و استخدامی، وزیران صمت، علوم، بهداشت، ارتباطات، اقتصاد، دفاع، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، فرمانده کل سپاه، رییس صندوق توسعه ملی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و دو عضو حقیقی به پیشنهاد دبیر شورا و با حکم رییس‌جمهوری هستند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها