کد خبر: 658893
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۱ ۱۲:۰۴:۴۰
| |

رئیس دانشگاه شیراز:

دانشجویان و اساتید اخراجی آمریکا و اروپا را پذیرش می‌کنیم

رئیس دانشگاه شیراز از مصوبه مدیریت این دانشگاه برای بورسیه کردن دانشجویان اخراجی دانشگاه‌های اروپا و آمریکا خبر داد و گفت: دانشجویان و حتی اساتیدی که اخراج یا تهدید به اخراج شده‌اند، می‌توانند در دانشگاه شیراز به ادامه تحصیل بپردازند و گمان می‌کنم سایر دانشگاه‌های شیراز و استان فارس هم این آمادگی را داشته باشند.

دانشجویان و اساتید اخراجی آمریکا و اروپا را پذیرش می‌کنیم
کد خبر: 658893
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۱ ۱۲:۰۴:۴۰

تجمع دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سطح شیراز با عنوان «وجدان بیدار» در حمایت از خیزش ضدصهیونیستی دانشجویان آمریکا و اروپا عصر امروز، ۱۰ اردیبهشت‌ماه در مقابل درب ورودی دانشگاه شیراز برگزار شد.

یه گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه شیراز در این مراسم با بیان اینکه برخی رخدادهای سال ۲٠۲۴ یک سری واقعیت‌ها را  علنی کرده است، گفت: اولین واقعیتی که علنی شده، ذات تمدن غربی است که عصاره آن را در اتفاقات غزه مشاهده می‌کنیم و واقعیت دیگر، حقانیت پیام انقلاب اسلامی است.

محمد مؤذنی افزود: قیام حضرت امام(ره) از ابتدا یکی از اهداف و آرمان‌های بزرگش، آرمان حمایت فلسطین بود و جلوه‌های بارز فرمایش بزرگ ایشان که «اسراییل غده سرطانی جهان اسلام است» را امروز داریم در قلب جهان اسلام مشاهده می‌کنیم.

وی با تاکید بر اثبات حقانیت پیام امام راحل مبنی بر اینکه «آمریکا شیطان بزرگ است»، به پیام مقام معظم رهبری در سال ۲٠۱۵ میلادی اشاره کرد و گفت: در آن سال رهبر انقلاب یک پیام را برای جوانان اروپا و امریکای شمالی فرستادند و آن‌ها را به شناخت اسلام اصیل دعوت کردند. تاکید مقام معظم رهبری این بود که تبلیغاتی که برای اسلام هراسی در اروپا و آمریکا انجام می‌شود، با چه اهدافی است.

رئیس دانشگاه شیراز اضافه کرد: دلیلی که مقام معظم رهبری جوانان را هدف حرفشان قرار دادند، روحیات پاک و ذات حقیقت‌جوی آن‌ها بود که دولتمردان آن‌ها در این سال‌ها به این روحیات پاک، خدشه وارد کرده بودند، اما امروز می‌بینیم که جوانان آمریکا و اروپا به پیام ایشان لبیک گفته‌اند.

وی با بیان اینکه در سال ۱۹۴۸ میلادی مسلمانان ۱۶ درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دادند و حالا این رقم به ۲۴ درصد رسیده است، گفت: در سوی مقابل، جمعیت مسیحیان جهان در همین بازه زمانی از ۳۸ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته است و به این معنی است که وجدان بیدار مردم دنیا در حال گراییدن به دین مبین اسلام است.

موذنی همچنین به انتقاد از برخورد خشن پلیس با دانشجویان معترض در اروپا و آمریکا پرداخت و گفت: آن‌ها برای اینکه این حرکت توفنده را مهار کنند، از خشونت زیادی استفاده می‌کنند و حتی دانشجویان را تهدید به اخراج از دانشگاه و جلوگیری از اشتغال در آینده کرده‌اند که این روش‌های مستبدانه نشان‌دهنده اضمحلال استکبار جهانی است.

رئیس دانشگاه شیراز در پایان از مصوبه مدیریت این دانشگاه برای بورسیه کردن دانشجویان اخراجی دانشگاه‌های اروپا و آمریکا خبر داد و گفت: دانشجویان و حتی اساتیدی که اخراج یا تهدید به اخراج شده‌اند، می‌توانند در دانشگاه شیراز به ادامه تحصیل بپردازند و گمان می‌کنم سایر دانشگاه‌های شیراز و استان فارس هم این آمادگی را داشته باشند.

خواهر شهید سید عباس موسوی، دبیر کل سابق حزب الله لبنان نیز که مهمان ویژه تجمع امروز بود با تبریک به جوانان متمدن و بیدار ایرانی به‌خاطر برداشتن این گام مبارک، گفت: این که شما مردم فلسطین را همراهی می‌کنید، آزادی‌خواهی شما را نشان می‌دهد و این نشان افتخاری برای شماست.

هدی الموسوی افزود: نباید به ظالمان و دشمنان توجه کنیم. بر هر انسان مسلمان و غیرمسلمان واجب است که این کشتار ظالمانه‌ای که علیه مردم و خانواده های ما در فلسطین صورت میگیرید را محکوم کنیم و هرکلمه‌ای در برابر ظلم، نصرتی است برای مظلوم.

وی با اشاره به سخن امام حسین (ع) که فرمودند حتی اگر دین ندارید و از معاد نمی‌ترسید، آزاده باشید، گفت: امروز هر انسان شریف و آزادهای در جبهه حق علیه امریکا، شیطان اکبر، ایستادگی می‌کند و اتفاقی که امروز در فلسطین افتاده است را هیچ عقل بشری و وجدان بیداری نمی‌تواند بپذیرد.

الموسوی ادامه داد: آمریکا دم از تمدن و فرهنگ می‌زند اما تمدن و فرهنگش یعنی کشتن بچه‌ها و زندانی کردن دانشجویان. آمریکا امروز غذا و آب و حتی دارو را برای مردم فلسطین قطع می‌کند و هر کس کنار آمریکا بایستد، خائن است.

وی در پایان با اشاره به جمله برادر شهیدش که گفته بود «اگر دیدید روزی پیر و جوان به میدان مبارزه آمده‌اند، بدانید پیروزی نزدیک است» گفت: جوانانی که آینده در دستانشان است، از آمریکا توقع خیر نداشته باشند و  ما به آنها ایمان داریم که انصار امام مهدی (عج) هستند.

بنا بر این گزارش، فاطمه قناعتی، دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه شیراز نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایسنا گفت:‌ امروز به این دلیل در این مراسم شرکت کردیم تا نشان دهیم نسبت به سرنوشت دیگر کشورها بی‌تفاوت نیستیم و این خصلت دانشجویان است.

بیداری جهانی در حمایت از مظلومان رخ داده است

امیر حقدل، دانشجوی رشته تخصص گوش، حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم به خبرنگار ایسنا گفت:‌ پیام حضور ما در این مراسم بیداری جهانی در حمایت از مظلومان است.

وی اظهار کرد: یکسری افراد ظالم در کره زمین هستند که به دنیا زورگویی می‌کنند اما امروز وجدان‌های بیدار آگاه شده و علیه اینها قیام می‌کنند.

حقدل حمایت از مظلومان را وظیفه هر سنخی دانست و تأکید کرد:‌ دانشجو یک نماد است و در حقیقت این قیام علیه ظالمان وظیفه همه انسان‌هاست.

این دانشجوی رشته گوش، حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان تأکید کرد: پیام امروز حضور دانشجویان حمایت قاطع از مردم مظلوم جهان به خصوص غزه است.

فرشته برازجانی، دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان شیراز نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: وقتی امروز ظلم به این واضحی را در غزه مشاهده می‌کنیم، باید فریاد دادخواهی را سردهیم و این وظیفه هر انسانی است نه تنها دانشجویان گرچه دانشجویان مؤذن جامعه هستند.

شبنم سلطانی‌راد، دانشجو معلم پردیس باهنر شیراز به خبرنگار ایسنا گفت: ظلمی که امروز در غزه و حامیان فلسطینی‌ها در نقاط مختلف دنیا  از جمله دانشجویان اروپا و آمریکا رخ می‌دهد، کاملاً واضح است و هرکسی آن را نبیند، واقعا نابیناست و امروز ما بنا به وظیفه انسانی خود در این تجمع حضور یافتیم.

محمدحسن پیروی‌نژاد، دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی شیراز هم به خبرنگار ایسنا گفت: امروز برای حمایت از دانشجویان مجاهد آمریکایی که از جان و منافع خود برای حمایت از مظلومان عالم گذشته‌اند، حضور یافتیم چرا که اقدام آنان بسیار ارزشمند است. در صورتی مشاهده می‌کنیم در برخی کشورهای اسلامی افرادی هستند که حتی حاضر نیستند در زبان از مسلمانان مظلوم غزه حمایت کنند.

وی تأکید کرد: بهترین کاری که دانشجویان می‌توانند در حمایت از غزه انجام دهند، حمایت گسترده در فضای مجازی مثل پیام‌رسان ایکس و اینستاگرام و حضور در چنین تجمعاتی است.

 

قطعنامه پایانی

پایان‌بخش این مراسم قرائت قطعنامه پایانی تجمع بود که در آن آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم.

به یاد آن کس که قلب‌ها در دست اوست.

الحمدلله که زنده هستیم و شکست‌های پیاپی رژیم صهیونسیتی را به چشم می‌بینیم.

پس از اختلافات پیاپی در بدنه اجتماع غاصبان فلسطین، مقاومت مردمی فلسطین در پانزدهم مهر، چنان ضربه‌ای به هیمنه رژیم غاصب زد که پس از هفت ماه، رژیم موقت اسرائیل همچنان گیج و منگ از حادثه، برآیند کارهایش تاکنون حفر گوری عمیق برای خود بوده است. پس از جنایت‌های فراوان و حضور سربازان این رژیم در خاک غزه، این‌بار مقاومت، بزدلی سربازان رژیم صهیونستی را فریاد زده و کشتن و تحقیر آن‌ها را به خبر عادی روزانه‌ای در سطح جهان تبدیل کرده است.

در جبهه شمالی، قهرمانان حزب‌الله، از فردای حادثه، مردانه جنگیدند و بدون یک قدم ورود به خاک غصب شده‌ فلسطین، عملاً ۶ ماه است که نوار ۱۰ کیلومتری شمال سرزمین اشغالی را از کنترل این غده منحوس خارج کردند و رژیم صهیونیستی، چه در سطح سیاسی و چه در سطح نظامی فلج و ناتوان مانده است. ترس و وحشت، در دل وطن‌خواران نهادینه شده و اعتماد به نفس رژیم، هیچگاه در مقابل حزب‌الله برنخواهد گشت.

انصار الله در یمن، یکی از شاهراه‌های مهم اقتصادی این رژیم را مختل و حامیان او را در سطوح جهانی مورد تمسخر قرار داده است. در عراق و سوریه، به کرات درس‌های خوبی به زائده استعماری غرب و مستکبر اصلی عالم داده شده است؛ نهضت انقلاب اسلامی در ایران نیز، به وعده نابودی اسرائیل صداقت بخشیده و بزرگترین عملیات نظامی تاریخ جمهوری اسلامی ایران پس از سال‌های دفاع مقدس را بر سر غاصبان، مستقیماً فرود آورده است.

اینها البته گوشه‌هایی از رشادت‌های دلاورمردان جبهه مقاومت بوده؛ در خارج از جبهه اما یک روز آفریقای جنوبی با طرح دعوای حقوقی دست منتقدان در سراسر جهان را باز کرده و حقیقت نسل‌کشی حاضر را به جهانیان نشان داده و روز دیگر روسیه با دفاع‌های سیاسی در شورای امنیت، سیلی به زائده تمدن غرب در آسیای غربی می‌زند، یک روز برزیل تحقیرشان می‌کند و روزهای زیادی هم توسط وجدان‌های بیدار مردمی در اسکاتلند، اسپانیا، ایرلند، مصر، اردن، اندونزی، شیلی، ونزوئلا و پایتخت‌های استعمارگران قدیمی از لندن گرفته تا پاریس و واشنگتن، تحقیر می‌شوند.

اما چند روز اخیر، روزهای تحقیر رژیم توسط دانشجویان بیدار غربی در دل این تمدن ظالم و مستکبر است. بعد از ماه‌ها تظاهرات مختصر دانشجویی، برخورد خشن پلیس در دانشگاه کلمبیا این جرقه را به آتشی عظیم تبدیل کرده به‌طوری که ایالات مختلف، غصب کنندگان قدیمی سرزمین سرخ‌پوستان را سوزانده‌اند. بعد از شدت برخورد پلیس، نه تنها دروغ‌های حقوق بشری تمدن غرب برای بار هزارم بر ملا شده، بلکه آتش از دانشگاه‌های آمریکا به کانادا، فرانسه، استرالیا، نیوزیلند و انگلیس هم رسیده است. حرکت دانشجویی ضد اسرائیلی، جهانی شده و صدالبته، دهان مزدوران غرب برای دفاع از ارزش های مدینه فاضله‌شان و حق آزادی بیان در آمریکا تا مدتها بسته خواهد ماند؛ چراکه شرم‌آورانه‌ترین برخوردها با اساتید دانشگاه در حال رخ دادن است و طی یورش مداوم به دانشگاه‌ها و گذاشتن تک تیرانداز بالای ساختمان‌های اطراف دانشگاه، آبروی نداشته مزدوران فارسی و غیر فارسی زبان غرب را برده و چهره کریه این وحوش غربی را نمایان ساخته است.

اکنون نوبت ماست. ما دانشگاهیان ایرانی که در این مرحله از تحقیر رژیم موقت اسرائیل، آمده‌ایم و از هم‌قطاران خود در آمریکا دفاع کنیم. آمده‌ایم تا نشان دهیم دانشجوی آزاده ساکن غرب، تنها نیست. می‌آییم تا به دنیا بگوییم اگر شما به انواع و اقسام مختلف دانشجویان آزاده را تهدید می‌کنید، ما حداقل وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم و حمایت خود از آن عزیزان را فریاد می‌زنیم. بیاییم و استانداردهای دوگانه غرب را به رخ غرب و معدود مدافعین هوچی‌گر در داخل و خارج بکشانیم و به سهم خود، سکوت کر کننده معدود استادها و جریانات دانشجویی فتنه‌ساز پاییز ۱۴۰۱ را مثل پتک بر سرشان فرود آوریم.

رژیم اسرائیل، نابودیش نزدیک است. خیلی نزدیک. این ماییم که انتخاب می‌کنیم در این جریان در سمت درست تاریخ ایستاده‌ایم یا خیر. ماییم که انتخاب می‌کنیم به عهد الهی خود برای دفاع از مظلوم عمل می‌کنیم و ثواب خود را از این جریان می‌بریم یا خیر. انتخاب ما جامعه بزرگ دانشگاهیان دانشگاه های شهر شیراز همراهی با مظلومان جهان، چه در غزه و چه در نیویورک است و این را با صدای بلند اعلام می‌کنیم.

و اما دنیای بعد از رژیم اسراییل. بشارت داده‌اند، بشارت به شمارش معکوس، بعد از نابودی قطعی این رژیم. مهیا شویم، متحد شویم که ندای ناجی عالم، ندای ألا یا أهل العالم أنا الإمام القائم در راه است. قاتِلوهُم یُعَذِّبهُمُ اللَّهُ بِأَیدیکُم وَیُخزِهِم وَیَنصُرکُم عَلَیهِم وَیَشفِ صُدورَ قَومٍ مُؤمِنینَ؛ با آنان بجنگید تا الله، آن‌ها را به دست شما عذاب نماید و رسوایشان گرداند و شما را بر آنان پیروز کند و سینه‌های مؤمنان را بهبود بخشد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها