کد خبر: 656732
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۲ ۱۲:۳۰:۲۶
| |

حمله به مولوی عبدالحمید در خطبه عید فطر: با کدام عقل از گفت‌وگو با تروریست‌ها حرف می‌زنید؟

امام جمعه زاهدان گفت: اتباع بیگانه با مزدوری گروهک‌هایی که عامل دست استکبار هستند و استقلال و پیشرفت ما را نشانه گرفته اند به خاک ما تجاوز کرده‌اند و جالب است که برخی حرف از گفتگو می‌زنند! یعنی با دشمنی که به خاک وطن و ناموس تعرض کرده گفتگو کنیم! در حالی که باید با متجاوزان به خاک ایران با اقتدار برخورد شود. با کدام عقل این حرف‌ها را می‌زنند؟!

حمله به مولوی عبدالحمید در خطبه عید فطر: با کدام عقل از گفت‌وگو با تروریست‌ها حرف می‌زنید؟
کد خبر: 656732
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۲ ۱۲:۳۰:۲۶

 آیت‌الله مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان در اخبار مربوط به جنایت در چابهار و راسک، آمده بود که تروریست‌ها از اتباع بیگانه بودند و برای این عملیات اجیر شده بودند.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله محامی در ادامه به ذکر چند نکته در این باب پرداخت و بیان داشت: اولین نکته این است که مردم استان ما از سیستانی تا بلوچ و هر قومیت دیگر با بصیرت کامل، دلداده نطام اسلامی هستند و این گروه‌های مزدور که ادعای طرفداری و اقدام برای منافع قوم بلوچ را دارند نتوانستد از میان هم‌وطنان بلوچ ما نیرو جذب کنند و نیروهای آن‌ها از اتباع بیگانه است که نکته مهم و افتخاری برای مردم ماست.

وی ادامه داد: دومین نکته این است که مسئولان امر برای کنترل مرز و مدیریت اتباع بیگانه باید فکری کنند و در حالی که کشور و مردم ما سال‌های طولانی از مهاجران مسلمان کشورهای همسایه میزبانی می‌کند، مهمان هم باید رسم مهمانی را به جای بیاورد و حضور قانونی داشته باشد نه اینکه غیر مجاز باشند و این یک هشدار است و اگر این کار صورت نگیرد از موضوع اتباع بیگانه سوء استفاده می‌شود بنابراین ما باید طبق قانون، میزبانی از مهاجران داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: نکته سوم این است که مکررا گفته اند و شنیده‌ایم که مردم استان ما نسبت به وطن خود تعصب دارند و خاک شان را همچون مادرشان می‌دانند ولی اتباع بیگانه با مزدوری گروهک‌هایی که عامل دست استکبار هستند و استقلال و پیشرفت ما را نشانه گرفته اند به خاک ما تجاوز کرده‌اند و جالب است که برخی حرف از گفتگو می‌زنند! یعنی با دشمنی که به خاک وطن و ناموس تعرض کرده گفتگو کنیم! در حالی که باید با متجاوزان به خاک ایران با اقتدار برخورد شود. با کدام عقل این حرف‌ها را می‌زنند؟!

امام جمعه زاهدان با اشاره تاکید رهبری مبنی بر مجازات سخت رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: مزدوران منطقه ای هم باید به سختی مجازات شوند که به خود جرأت تکرار چنین جنایاتی را ندهند.

آیت‌الله محامی افزود: تروریست‌ها در اظهار نظری احمقانه، نیت خودشان را از اعمال تروریستی فاش کردند و گفتند که برای جلوگیری از توسعه سواحل مکران این اقدامات را انجام می دهند که نشان می‌دهد آنها توسعه و استقلال ما را نشانه گرفته اند و باید متحد و منسجم باشیم و وحدت ملی و انسجام اسلامی را حفظ و در برابر دشمن مقاومت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که امنیت ما را با جانفشانی تامین می‌کنند قدردانی می‌کنیم و باید از هر گونه اختلاف‌افکنی و دوقطبی‌سازی در جامعه پرهیز شود و هر کار و رفتار و سخنی که در جهت پاشیدن بذر تفرقه و کینه باشد و هر سخنی که توجیه کننده عملیات تروریستی باشد و برای عادی‌سازی این جنایت ها صورت گیرد چه دانسته و چه نادانسته، بازی در زمین دشمن و خدمت به دشمن است.

آیت الله محامی خاطرنشان کرد: همه ما باید هوشیار بوده و در مسیر حفظ وحدت و پیشرفت استان تلاش کنیم به ویژه در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی، آن را سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری کردند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها