کد خبر: 653778
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۶ ۰۹:۰۸:۴۴
| |

بعد از واکنش رهبر انقلاب به سیلاب گسترده سیستان و بلوچستان؛ فرمانده کل ارتش دستور فوری صادر کرد

فرمانده کل ارتش به فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش دستور داد، کمک رسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان را تقویت کنند.

بعد از واکنش رهبر انقلاب به سیلاب گسترده سیستان و بلوچستان؛ فرمانده کل ارتش دستور فوری صادر کرد
کد خبر: 653778
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۶ ۰۹:۰۸:۴۴

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنایت به تاکید فرمانده معظم کل قوا (مد ظله العالی)، به فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش دستور داد امداد رسانی در مناطق سیل زده را تقویت کنند و استمرار دهند.

به گزارش ایسنا، سیل ۷ اسفند ۱۴۰۲ سیستان و بلوچستان، شهرستان این استان را تحت تاثیر قرار داده است. با حجم بارندگی در روزهای بعد تا ۲۸۰ میلی‌متر، آب‌گرفتگی‌های گسترده و سیلاب، ۶ شهرستان و هزار و ۹۴۷ روستا شامل شهرستان‌های نیک‌شهر، قصرقند، دشتیاری، چابهار، کنارک، خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، دلگان، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز و مهرستان تحت تاثیر قرار گرفتند.

چابهار با ۴۸۰ و نیکشهر با ۳۳۰ روستا بیشترین تعداد روستاهای خسارت دیده را داشتند و همچنین انسداد راه دسترسی به ۱۷۸ روستا نیز گزارش شده است. علاوه بر آن حدود ۸۰۰ واحد مسکونی در این سیل آسیب دیدند.

بیشترین حجم خسارت‌ها را شهرستان‌های قصرقند، پیرسهراب و بخش مرکزی چابهار و دشتیاری دیده‌اند. ۲ هزار کیلومتر راه و بیش از ۲۰۰ دستگاه پل در این سیل آسیب دیدند و ۲۵ محور اصلی و فرعی نیز مسدود شد.

خسارت به تاسیسات آبی ۶۵ روستا در حوزه شهرستان دشتیاری، منطقه پلان، تلنگ و پیرسهراب از دیگر خسارات سیل استان سیستان و بلوچستان است.

علاوه بر سیلاب اسفند ماه ۱۴۰۲، تابستان سال گذشته و وقوع سیل ناشی از بارندگی‌های سامانه مونسون در سیستان و بلوچستان، سیل دی سال ۱۳۹۸ سیستان و بلوچستان، سیل دی سال ۱۳۹۵، سیل اسفند سال ۱۳۹۳ و سیل آذر سال ۱۳۹۱ از دیگر رخدادهای سیلابی در این استان به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها