کد خبر: 653722
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۶ ۰۵:۴۰:۰۰
| |

بازیگر مردی که در انتخابات رای داد سال ۷۹ چه کمکی از آیت‌الله هاشمی خواسته بود؟

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات روز چهاردهم اسفندماه ۱۳۷۹ از دیدار با یک بازیگر نوشته است.

بازیگر مردی که در انتخابات رای داد سال ۷۹ چه کمکی از آیت‌الله هاشمی خواسته بود؟
کد خبر: 653722
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۶ ۰۵:۴۰:۰۰

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات روز چهاردهم اسفندماه ۱۳۷۹ از دیدار با یک بازیگر نوشته است.

به گزارش خبرآنلاین، متن کامل خاطرات اکبر هاشمی رفسنجانی را در ادامه بخوانید.

مدیران کمیته امداد امام آمدند. آقایان [حبیب‌الله]عسکراولادی و [سیدرضا]نیری، گزارش دادند و گفتند، ظرفیت کمیته برای ایجاد اشتغال، خالی است و دولت اگر به جای دادن اعتبارات اشتغال، به اُرگان‌هایی که قادر به جذب آن نیستند، به کمیته می‌داد، نتایج بهتری داشت. گفتند، با مدیریت خوب شما، مجمع تشخیص مصلحت، کمیته امداد را از یک بحران، به خاطر استانی شدن اعتباراتش در بودجه نجات داد.

من هم صحبت مفصلی دربارۀ خدمات ۳۵ گانه کمیته داشتم و قدردانی کردم و خواستم، در اجرای طرح فقرزدایی که بناست دولت به مجلس ببرد، فعال باشند و راه اصلی فقرزدایی را رونق اقتصادی و سازندگی و سرمایه‌گذاری و فعال کردن بخش خصوصی و ایجاد اشتغال و سپس بیمه بیکاری خواندم.

آقای جهانگیر الماسی، کارگردان سینما و تئاتر و بازیگر و نویسنده آمد و شرحی از خدمات هنری‌اش داد و خواست که برای پیاده کردن آرمان‌های هنری‌اش برای انقلاب و ایران، کمک کنم. آقای عباس ملکی [از دفتر مشاورت رهبری در امور بین‌الملل]آمد و استمداد کرد، برای تهیه مطالبی در اقتصاد به منظور رونق بخشیدن به اقتصاد کشور که می‌خواهد برای اظهارنظر، در اختیار [دایی‌اش]آقای [محمد]فاضل لنکرانی [از مراجع تقلید]بگذارد.

از کم نتیجه بودن سیاست خارجی دولت آقای [سید محمد]خاتمی، گفت و به خصوص در آسیای میانه و قفقاز و خلیج فارس و گفت، آنچه در جنوب داریم، محصول سیاست و عمل شما در حل مشکل روابط با عربستان سعودی است. گفت، بناست جلسه‌ای از رؤسای جمهور فعلی و سابق ترکیه، در ترکیه تشکیل شود و می‌خواهند از شما دعوت کنند. گفتم، پس از رسیدن دعوت، نظر می‌دهم.

عصر آقای طه هاشمی [مدیرمسئول روزنامه انتخاب]آمد. دربارۀ طرح مسئله نواندیشی دینی توضیحات داد که اخیراً روزنامه انتخاب طرح کرده است و باعث خشم بخشی از جناح راست شده و طرفداران آقای [محمد تقی]مصباح [یزدی]در قم، علیه او تظاهرات کرده‌اند.

گفت، این یک اقدام فکری است و نه سیاسی و عملی؛ از فشار بیشتر، نگران است. مشورت کرد؛ گفتم، توضیح بدهد که این را برای کل طرفداران انقلاب اسلامی گفته و نه برای جدا کردن بخشی به عنوان نواندیشی. دربارۀ اوضاع سیاسی و انتخابات، مذاکره شد.

[آقایان کساییان، دزاشیب و تاجیک]، سه نفر از جانبازان قطع نخاعی آمدند که در کار اقتصادی‌شان شکست خورده‌اند. استمداد کردند؛ به بنیاد مستضعفان نوشتم که کمکشان کنند.

امروز، دادگاه آقایان [مصطفی]تاجزاده، معاون سیاسی و زیرکشور و [آیت‌الله]آزرمی، فرماندار تهران را به جرم تخلف در انتخابات تهران، محکوم کرده و باعث خشم چپ‌ها شده است. مطرح شده که آقای [عبدالواحد]موسوی‌لاری، [وزیر کشور]هم باید در دادگاه ویژه روحانیت جواب بدهد. مبادله نامه‌ها و بیانیه‌های تند، بین مجلسیان و قوه قضائیه هم ادامه دارد.

آقای [عباس]ملکی، در صحبت‌هایش گفت که امروز عقلای جامعه به بطلان سمپاشی‌های چپ‌ها علیه شما پی‌برده‌اند و می‌گویند، فلانی در این همه تبلیغات منفی، سالم بیرون آمد و تبدیل به شخصی رویین‌تن شده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها