کد خبر: 653526
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۴ ۲۰:۰۰:۲۶
| |

ترکیب عجیب مجلس دوازدهم؛ افرادی با کمتر از ۱۰ هزار رای، قرار است ۸۰ میلیون ایرانی را نمایندگی کنند!

روزنامه شرق نوشت: مجلس دوازدهم ترکیب عجیبی به خود گرفته و از یک سو نمایندگانی قرار است برای بیش از ۸۰ میلیون ایرانی تصمیم بگیرند و قانون وضع کنند که حتی تعداد آرای‌شان به ۱۰ هزار رأی نرسیده است.

ترکیب عجیب مجلس دوازدهم؛ افرادی با کمتر از ۱۰ هزار رای، قرار است ۸۰ میلیون ایرانی را نمایندگی کنند!
کد خبر: 653526
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۴ ۲۰:۰۰:۲۶

روزنامه شرق نوشت که مجلس دوازدهم از نظر نمایندگانی که تعداد رای‌شان زیر ۱۰هزارتاست، از مجلس قبلی سبقت گرفته است. 

به گزارش شرق، مجلس دوازدهم ترکیب عجیبی به خود گرفته و از یک سو نمایندگانی قرار است برای بیش از ۸۰ میلیون ایرانی تصمیم بگیرند و قانون وضع کنند که حتی تعداد آرای‌شان به ۱۰ هزار رأی نرسیده است. از سوی دیگر در رقابت درون‌جناحی اصولگرایان هم شاهد شکست راست سنتی و روی کار آمدن تندروهایی هستیم که پیش ‌از ‌این اقلیتی پرسروصدا در مجلس بودند؛ اقلیتی که نمی‌توان نقش آنان را به خاطر رفتارهای رادیکال در کاهش مشارکت نادیده گرفت و در نهایت ماهی خود را صید کردند.

این روزنامه افزوده است: هر چند در این مسیر اصولگرایان معتدل هم که به امید ائتلاف و حضور حامیان سنتی خود پای صندوق‌های رأی بودند، بازنده رقابت شدند و اگر دور دوم انتخابات در تهران و دیگر حوزه‌ها هم به روال دور اول باشد، هیئت‌رئیسه مجلس را نیز باید در دستان تندروها ببینیم. اما احتمال تغییر همیشه وجود دارد. شاید این ‌بار اقلیتی معتدل اما قدرتمند در مجلس دوازدهم شکل بگیرد. 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
  • احمد ارسالی در
    دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

    اینا فقط به فکر عزل ونصب واستخدام دورووری های خود هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها