کد خبر: 652938
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۸ ۱۴:۱۸:۳۳
| |

از پیگیری رفع فیلترینگ و مطالبات شهروندان تا شفافیت آرا و کاهش دوره بازداشت؛ ۸ تعهد برخی اعضای فهرست «صدای ملت» به مردم ایران اعلام شد

پیرو اعلام ۸ تعهد از سوی یکی از اعضای فهرست «صدای ملت» در خصوص انتخابات مجلس دوازدهم شماری دیگر از نامزدهای حاضر در لیست صدای ملت نیز با امضای این تعهدات اعلام کردند بندهای هشت‌گانه آن را در صورت ورود به مجلس عملی خواهند کرد.

از پیگیری رفع فیلترینگ و مطالبات شهروندان تا شفافیت آرا و کاهش دوره بازداشت؛ ۸ تعهد برخی اعضای فهرست «صدای ملت» به مردم ایران اعلام شد
کد خبر: 652938
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۸ ۱۴:۱۸:۳۳

پیرو اعلام ۸ تعهد از سوی یکی از اعضای فهرست «صدای ملت» در خصوص انتخابات مجلس دوازدهم شماری دیگر از نامزدهای حاضر در لیست صدای ملت نیز با امضای این تعهدات اعلام کردند بندهای هشت‌گانه آن را در صورت ورود به مجلس عملی خواهند کرد. 

به گزارش اعتمادآنلاین، عفیفه عابدی یکی از اعضای فهرست ملت در توییتر نوشت: «متاسفانه به خاطر رد صلاحیت‌های گسترده بخش بزرگی از شهروندان نمایندهٔ باکیفیتی در انتخابات مجلس ۱۴۰۲ ندارند. برای این‌که در حد توانم تلاش کنم صدای بخشی از شهروندان بی‌نمایندهٔ ایران بشوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما ۸ تعهد می‌دهم و گزارش اقدام‌هایم در این ۸ زمینه را به طور منظم به شهروندان ارائه خواهم داد:

۱- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، هر سؤال و مطالبه‌ای که بیش از ۱۰۰ هزار شهروند ایران در سایت کارزار امضا کنند را به شکل رسمی از وزیر و مقام مربوط بپرسم و صدایشان شوم.

۲- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس  با رأی شما، التزام عملی ایران به تعهدات معاهدهٔ محیط زیستی پاریس و نقش‌آفرینی موثرتر ایران در ائتلاف‌های جهانیِ صیانت از محیط زیست را با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی از مقام‌های مسئول پیگیری کنم.

۳- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، رفع فیلترینگ اینستاگرام، شبکهٔ اکس، یوتیوب و تلگرام را با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی پیگیری کنم.

۴- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، منع قانونیِ برخورد انتظامی،‌ جریمهٔ شهروندان، توقیف خودرو و جریمه و پلمپ کسب و کارها در هر موضوع مرتبط با پوشش شهروندان را با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی پیگیری کنم.

۵- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رای شما، اصلاحات قانونی برای کاهش حداکثر دورهٔ بازداشت موقت (به ۴۸ ساعت)، ممنوعیت بازداشت/زندان انفرادی، برچیدن استفاده از پابند و چشم‌بند برای همهٔ زندانیان و و جرم‌انگاری تفتیش خودرو بدون مجوز قضایی را پیشنهاد و پیگیری کنم.

۶- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، از شفافیت آراء نمایندگان در صحن و کمیسیون‌ها و الزام پخش زندهٔ همهٔ جلسات مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه از طریق تاسیس شبکهٔ تلویزیونی و رادیویی جدید مجلس در صداوسیما حمایت کنم.

۷- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی برای رفع تحریم‌های اقتصادی علیه ایران تلاش کنم.

۸- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی برای افزایش سهم آموزش عمومی و سلامت عمومی از بودجه و ارتقای کیفیت خدمات همگانیِ سلامت و آموزش تلاش کنم.

از سایر نامزدهای انتخابات هم دعوت می‌کنم در صورت موافقت با تعهدات هشت‌گانهٔ بالا، قبل از انتخابات این تعهدشان را عمومی اعلام کنند.»

پیرو اعلام این تعهدات هشت‌گانه از سوی این عضو لیست «صدای ملت» و دعوت او از سایز نامزدها برای امضا، محبوب حضرتی و محمدرضا محمدی دو تن دیگر از اعضای لیست صدای ملت نیز با امضا موافقت خود را با ۸ تعهد مطرح‌شده تایید کرده و آن را اعلام عمومی کردند.

گفتنی است با توجه به اینکه تنها ساعاتی از شروع این چالش انتخاباتی برای نامزدهای انتخابات مجلس دوازدهم گذشته است احتمال می‌رود اسامی امضاکنندگان این تعهدات در ساعات آینده افزایش یابد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • دلسوز ارسالی در
  سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲

  سعید احدیان فقط یک برادر شهید بود که او را به واسطه نسبت فامیلی با مقامات عالی به ریاست انجمن های اسلامی دانش آموزی در استان خراسان رساندند.
  سپس، بدون یک روز سابقه روزنامه نگاری معتبر، سردبیر روزنامه پرسابقه و معتبر« خراسان» کردند و او به تدریج اکثر نیروهای مجرب روزنامه که عمدتا اصلاح طلب بودند را بازنشسته و یا اخراج کرد و به جای آنها جوان های بی تجربه را از انجمن اسلامی دانش آموزان آورد.
  او به تدریج در هیات امنای موسسه خراسان هم مهره های خودش را چید و موسسه را دربست به « انقلابی» ها سپرد و البته کیفیت روزنامه را به جایی رساند که روی دست روزنامه فروشان بادکرده است.
  بعد منافع خود را در چرخش به سمت قالیباف دید و بعد از این که رئیس مجلس یازدهم او را مشاور کرد و از طریق احدیان، کارت های هدیه پخش کرد، او را به فهرست نهایی ائتلاف قالب کرد!

 • دلسوز ارسالی در
  سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲

  قالیباف دارد مهره مورد نظرش را در زادگاهش به زور به ائتلاف استانی نیروهای انقلاب ، تحمیل می کند، چون ائتلاف استانی تحت فشار ائتلاف منطقه ای ( طرقبه شاندیز، چناران و‌گلبهار) که حمایتش را از مهره قالیباف این بار پس گرفته و از نامزد انقلابی دیگر حمایت می کند، مجبور شده است برای یک کرسی، همزمان از هر دو نامزد حمایت کند!

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها