کد خبر: 652803
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۷ ۱۲:۳۴:۱۴
| |

امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش:

یگان‌های‌مان یا هجومی هستند یا واکنش سریع؛ لازم شود همه نیروها به غرب کشور منتقل خواهند شد

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه درحال حاضر صفحه جدیدی در مسیر پیش روی نیروی زمینی ارتش ورق خورده، گفت: در مرحله نخست این تغییرات، ساختار نیروی زمینی ارتش به نیرویی متحرک، هجومی و واکنش سریع تغییر یافته و امروز همه یگان‌های این نیرو یا هجومی هستند و یا واکنش سریع تا درصورت لزوم بتواند همه یگان‌های خود را از شرق به غرب کشور منتقل کند.

یگان‌های‌مان یا هجومی هستند یا واکنش سریع؛ لازم شود همه نیروها به غرب کشور منتقل خواهند شد
کد خبر: 652803
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۷ ۱۲:۳۴:۱۴

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه هم اکنون نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان قابل مقایسه با ۵ یا ۶ سال پیش خود نیست، اظهار داشت: درحال حاضر یگان‌های نیروی زمینی ارتش کارآمد و متحرک شده اند تا به نیاز‌های جنگ‌های آینده پاسخگو باشند.

به گزارش ایلنا، فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه درحال حاضر صفحه جدیدی در مسیر پیش روی نیروی زمینی ارتش ورق خورده، گفت: در مرحله نخست این تغییرات، ساختار نیروی زمینی ارتش به نیرویی متحرک، هجومی و واکنش سریع تغییر یافته و امروز همه یگان‌های این نیرو یا هجومی هستند و یا واکنش سریع تا درصورت لزوم بتواند همه یگان‌های خود را از شرق به غرب کشور منتقل کند.

امیر سرتیپ حیدری همچنین گفت: در مرحله دوم این تغییرات به موضوع تسلیحات این یگان‌ها پرداخته شد تا تسلیحاتی طراحی و تولید شوند که نیاز‌های نیروی زمینی ارتش را در جنگ‌های آینده برطرف سازد؛ مثلا موشک‌های هدایت شونده ضد زره با قابلیت "شلیک کن و فراموش کن" در نیروی زمینی تولید شده و درحال حاضر روی انواع نفربر‌ها و خودرو‌های این نیرو نصب شده است.

به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش، چهار ویژگی برای تحقق این امربه تصویب آیت الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا رسیده که عبارتند از اینکه این تسلیحات تغییر یافته دور زن، نقطه زن و هوشمند باشند و توان شبکه شدن را داشته باشند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها