کد خبر: 646364
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۲۰:۴۰:۰۰
| |

شورای نگهبان رای دادن را برای مردم ساده می‌کند وگرنه باید از بین تعداد زیادی نامزد انتخاب می‌کردند

روزنامه کیهان نوشت: در مقام جواب به افرادی که آگاهانه یا از روی ناآگاهی نظارت استصوابی شورای نگهبان یعنی بررسی صلاحیت نامزدها توسط این نهاد قانونی را برنمی‌تابند عرض می‌کنم اگر حکومت، با استفاده از نهادهای گوناگون، تحقیقات مفصلی را انجام داده و افرادی را که صلاحیت ورود به عرصه انتخابات را دارند، اعلام کند، در واقع، انتخاب را برای مردم تسهیل کرده است.

شورای نگهبان رای دادن را برای مردم ساده می‌کند وگرنه باید از بین تعداد زیادی نامزد انتخاب می‌کردند
کد خبر: 646364
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۲۰:۴۰:۰۰

روزنامه کیهان در مطلبی در ستون با خوانندگان خود عملکرد شورای نگهبان را تحسین کرده است.

به گزارش کیهان، در مقام جواب به افرادی که آگاهانه یا از روی ناآگاهی نظارت استصوابی شورای نگهبان یعنی بررسی صلاحیت نامزدها توسط این نهاد قانونی را برنمی‌تابند عرض می‌کنم اگر حکومت، با استفاده از نهادهای گوناگون، تحقیقات مفصلی را انجام داده و افرادی را که صلاحیت ورود به عرصه انتخابات را دارند، اعلام کند، در واقع، انتخاب را برای مردم تسهیل کرده است.

این روزنامه افزوده است: در این صورت است که مردم به جای انتخاب از میان انبوه افراد ناشناخته اعم از آنان ‌که تخصص و شرایط لازم را برای ورود به مناصب مهم دارند و آنان‌ که شرایط لازم را ندارند؛ انتخاب خود را از میان افرادی انجام می‌دهند که صلاحیت‌شان از سوی افراد خبره تأیید شده است. بنابراین، وجود یک صافی که جریان انتخابات را کنترل کند، شیوه‌ای مرسوم است و در تمام کشور‌هایی که انتخابات برگزار می‌شود وجود دارد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • رضا ارسالی در
  شنبه ۹ دی ۱۴۰۲

  واقعا نادانی

 • وحید ارسالی در
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲

  حالا باید بخندیم یا گریه کنیم؟

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها