کد خبر: 645204
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۹ ۱۲:۵۵:۰۰
| |

سردار نقدی، معاون هماهنگ‌کننده کل سپاه:

بعد از حوادث غزه میزان فروش قرآن هفت برابر شده؛ چون مردم دنبال حقیقت می‌گردند

معاون هماهنگ‌کننده کل سپاه گفت: بعد از حوادث غزه میزان فروش قرآن هفت برابر شده است، چون مردم دنبال حقیقت می‌گردند و اگر شما می‌بینید در شهر اسلو مردم نیمه شب به خیابان‌ها می‌روند دنبال رسیدن به حقیقت هستند لذا در این رابطه ترجمه کتاب خیلی اهمیت دارد.

بعد از حوادث غزه میزان فروش قرآن هفت برابر شده؛ چون مردم دنبال حقیقت می‌گردند
کد خبر: 645204
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۹ ۱۲:۵۵:۰۰

سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در سی‌امین مراسم گرامیداشت هفته پژوهش که در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد، گفت: هدف از پژوهش، تعلیم، تعلم و تحقیق سعادت بشر است، اما کدام علم می‌تواند بشریت را به سعادت سوق دهد؛ اگر به جنگ در غزه نگاه کنید ملاحظه می‌کنید که یک طرف آن نتانیاهو فارغ‌التحصیل هاروارد است و یک طرف آن فارغ‌التحصیل الازهر قرار دارد.

به گزارش فارس، بخش هایی از اظهارات سردار نقدی را در ادامه می خوانید:

 

 • جمعیتی محدود در زندان بزرگی به اسم غزه ۷۵ سال است که در محاصره هستند و وقتی این جوانان بعد از ۷۵ سال به خانه‌های غاصبین دست می‌یابند انتظار می‌رود عقده این سال‌های خود را خالی کنند و حداقل آن این است که خانه‌ها را آتش بزنند، ولی با این وجود هیچ اقدامی نمی‌کنند در صورتی که طرف مقابل ۶۰ هزار خانه را در غزه ویران کردند.
 • در یک طرف قضیه از آب هم مضایقه می‌کند و مانع رسیدن امکانات اولیه حیات به مردم می‌شوند، اما آن طرف عده‌ای هستند که در چنین شرایطی اسیر خود را علاوه بر اینکه به اصطلاح سیراب می‌کند سگش را هم می‌دهد به بغلش تا با خودش ببرد. یک طرف بیمارستان‌ها را به آتش می کشد و رساندن دارو را قطع می‌کند، اما در سوی دیگر به بیمار در اسارت خود داروهای لازمش را می‌رساند.
 • این محصول تفکر توهش غرب در برابر تمدن اسلامی است، در جنگ غزه تاکنون ۴۵۰ تانک منهدم شده و این در شرایطی روی داده که این‌تانک‌ها به سامانه‌های واکنشی دفاعی مدرن مجهز هستند به همیت دلیل رزمنده فلسطین برای انهدام آن‌ها خود را به نزدیک‌ترین نقطه تانک و نفر بر می‌رساند تا سامانه دفاعی تانک غیر قابل استفاده شود و بدین شکل از نقطه صفر این‌تانک‌ها منهدم می‌کنند؛ حال این شجاعت را مقایسه کنید با کسانی که تمام سلاح‌ها را دارند، ولی به جنگ نمی‌آیند.
 • شما از هر بعدی آن را مقایسه کنید این تفاوت قابل مشاهده است، کدام تفکر و دانش بهره‌وری دارد؛ جامعه‌ای در محاصره و از همه چیز محروم که پهپادها و ماهواره‌ها تمام فعالیت‌های آن‌ها را رصد می‌کنند و حتی دکل‌ها بلند دیده بانی و دیوارهای بلند بتونی مجهز به لرزه نگار در مقابل آن‌ها قرار دارد و تمام حرکات را زیر نظر دارد و حتی تمام تلفن‌ها را هم شنود می‌کنند و شبکه جاسوس‌ها را بسیج کردند، ولی با این حال نمی‌توانند بفهمند چه تعداد آموزش‌های نطامی را فراگرفتند و این در حالی است که در طرف مقابل فرماندهان را از درب خانه هایشان بیرون کشیده و اسیر می‌کنند.
 • بخش اعظم رسانه‌های دنیا در دست صهیونیست‌ها قرار دارد، ولی در طرف مقابل در سنگر زیر زمینی یک دوربین گذاشته و از طریق آن پیام خود را منتقل می‌کند؛ در چنین شرایطی کدام یک توانسته پیام خود را به جهان منتقل کند و تاثر گذار باشد.
 • آن‌ها از اساس به بیراهه رفتند، چون خواستند با انسان به مانند یک شی برخورد کنند لذا محصول آن‌ها این‌شده که می‌بینید، آمریکا ۳۳ هزار میلیارد دلار بدهی دارد و هیچ راه برگشتی هم برای پرداخت این بدهی‌ها ندارد و از سوی دیگر قدرت نظامی آن‌ها هم با این همه سلاح نتوانسته علیه یک گروه کوچک غلبه کند و حتی در افغانستان وقتی فرار کردند به اندازه یک ارتش کامل سلاح برجای گذاشتند و این هم موضوعی است که دستگاه‌های رسمی آمریکا آن را اعلام کردند.
 • انسان جزو جامدات نیست که بخواهیم در آزمایشگاه‌ها آن را بررسی کنیم؛ بلکه باید از خالق آن سوال کرد؛ بر این اساس دانشگاه امام حسین (ع) باید به حوزه گروه علوم انسانی اهتمام و تمرکز بیشتری داشته باشد؛ البته از اینکه دانشگاه را به سمت حل نطام مسایل می‌برید، قابل تقدیر است.
 • امروز در حوزه مسائل انسانی و در حوزه بهداشتی دشمن خیمه زده از این روی باید ما هم در نظام بهداشت درمان مقابل آن‌ها خیمه بزنیم و با آن‌ها مبارزه کنیم که این هم با جهاد علمی میسر می‌شود.
 • بعد از حوادث غزه میزان فروش قرآن هفت برابر شده است، چون مردم دنبال حقیقت می‌گردند و اگر شما می‌بینید در شهر اسلو مردم نیمه شب به خیابان‌ها می‌روند دنبال رسیدن به حقیقت هستند لذا در این رابطه ترجمه کتاب خیلی اهمیت دارد.
 • میدان عمل باید ۲۴ ساعته با دانشگاه متصل باشد و در این راستا پیش بینی کردیم دانشگاه‌های نیروها تقویت شوند و این گونه دانشگاه‌ها به مسائل بنیادین بپردازند.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  خوب خوش به حال خدا . به تو چه

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها