کد خبر: 645173
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۹ ۰۹:۵۸:۰۶
| |

امیر مجید فخری معاون وزیر دفاع:

حرکات شناورهای آمریکایی در منطقه دائما رصد می‌شوند و اطلاعاتشان در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: حرکات شناورهای آمریکایی در منطقه، دریای سرخ، دریای مدیترانه و اقیانوس‌ها دائماً رصد می‌شود و این اطلاعات به صورت دوره‌ای در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد.

حرکات شناورهای آمریکایی در منطقه دائما رصد می‌شوند و اطلاعاتشان در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد
کد خبر: 645173
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۹ ۰۹:۵۸:۰۶

امیر مجید فخری معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح صبح امروز در برنامه صبح بخیر ایران شبکه اول سیما، گفت: ما مجموعه‌ای را برای رصد ماهواره‌های عبوری از آسمان ایران در اختیار داریم. وزارت دفاع تجهیزاتی برای این کار تولید کرده و این ماهواره‌ها به واسطه آن تجهیزات رصد می‌شوند.

به گزارش فارس، بخش هایی از اظهارات امیر فخری را در ادامه می خوانید:

 

 • یک نرم‌افزار نیز توسط سازمان جغرافیایی تولید شده و در اختیار همه نیروهای مسلح قرار دارد که موقعیت و زمان عبور ماهواره‌ها را بر فراز آسمان ایران مشخص می‌کند و اطلاعات آن را در اختیار همکاران ما در نیروهای مسلح قرار می‌دهد.
 • امروز اطلاعات جغرافیایی اطلاعات بزرگ مقیاس است و می‌تواند در تصمیم گیری‌ها به ما کمک کند. به طور مثال، در حوزه کشاورزی دغدغه‌ای که رهبر انقلاب فرمودند برآورد سطح زیر کشت و محصولات کشاورزی، شناسایی محصولات آفت دیده‌، شناسایی زمین‌های مناسب کشت، پایش سطح زیر کشت و الگوی کشاورزی با داده‌های سنجش از دور و ماهواره‌ای و هوایی قابل انجام است که یکی از موضوعاتی است که در نمایشگاه ایران ژئو رونمایی خواهد شد و شگفتانه‌ای برای کشور است.
 • همه فعالیت‌های این حوزه از ابتدای کشت محصولات تا برداشت یعنی همه عرصه فعالیت‌های کشاورزی قابل رصد و پایش است. این کاری است که با مجموعه شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها سازمان جغرافیایی انجام داده است.
 • خدمات این سازمان برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع در حوزه غرب آسیا و تولید اطلاعات مکانی این محدوده جغرافیایی است. بنابراین؛ نیروهای مسلح هر کجا فعال هستند و نیاز به اطلاعات دارند، ما موظف به تامین آن هستیم.
 • اگر هواپیما یا سربازی از نیروهای مسلح اقدامی در داخل یا خارج از مرز انجام می‌دهد، موظف به تامین اطلاعات آن هستیم و یا اگر شناوری از نیروهای مسلح مانند شناور دنا یا ناو بندر مکران مشغول دریانوردی هستند و باید یک دور یا ۳۶۰ درجه به دور کره زمین گردش کنند، موظف به تامین اطلاعات مکانی آن‌ها در دریا هستیم. بنابراین؛ حوزه وظایف سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح حوزه فعالیت نیروهای مسلح است و این اطلاعات مکانی اعم از نقشه‌ها اطلاعات تصویری، تصاویر ماهواره‌ای، عکس‌های هوایی و داده‌های زمینی و توصیف این داده‌ها را در بر می‌گیرد.
 • ما با کمک مجموعه‌های نیروهای مسلح این کار را انجام می‌دهیم. حرکات شناورهای آمریکایی در منطقه، دریای سرخ، دریای مدیترانه و اقیانوس‌ها دائماً رصد می‌شود و این اطلاعات به صورت دوره‌ای در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد.
 • هر موجودیتی که آمریکا و کشورهای فرامنطقه‌ای در منطقه ما دارند به صورت مستمر توسط نیروهای مسلح رصد و پایش می‌شود‌.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها