کد خبر: 611602
|
۱۴۰۲/۰۲/۱۷ ۲۰:۲۱:۴۲
| |

ماجرای هک سایت وزارت امور خارجه چه بود؟

یک مقام آگاه تاکید کرد در مورد این حمله سایبری بزرگ‌نمایی شده و سرقت ۵۰ ترابایت اطلاعات از وزارت امورخارجه صحت ندارد.

ماجرای هک سایت وزارت امور خارجه چه بود؟
کد خبر: 611602
|
۱۴۰۲/۰۲/۱۷ ۲۰:۲۱:۴۲

یک مقام آگاه وزارت امورخارجه حمله سایبری به سرورها و سایت وزارت امور خارجه ایران را تایید کرد.

به گزارش فراز، این مقام آگاه تاکید کرد در مورد این حمله سایبری بزرگ‌نمایی شده و سرقت ۵۰ ترابایت اطلاعات از وزارت امورخارجه صحت ندارد. به گفته این مقام آگاه، اطلاعاتی که گروه سایبری وابسته به گروه تروریستی مجاهدین خلق به آن‌ها دسترسی پیدا کرده، بسیار کمتر از میزان ادعا شده است. او افزود وزارت امور خارجه به زودی در بیانیه‌ای رسمی در این مورد روشنگری خواهد کرد.

این در حالی است که بی بی سی مدعی شده وبسایت وزارت امور خارجه هک شده و ۵۰ ترابایت اطلاعات مهم این وزارت‌خانه به سرقت رفته است.

یک گروه هکری وابسته به سازمان تروریستی مجاهدین‌خلق مدعی شده است که امروز سایت و سرورهای وزارت امور خارجه کشورمان را هک کرده است. این گروه همچنین ادعا کرده است که تعدادی از اسناد به سرقت رفته را منتشر کرده است.

این گروه هکری در کانال تلگرام خود مدعی شده که به «سرور اصلی آرشیو وزارت‌خانه با ظرفیت ۵۰ ترابایت حاوی بک‌آپ سامانه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی و سرورها» دسترسی پیدا کرده است.

این گروه وابسته به سازمان تروریستی مجاهدین خلق مدعی است از میان اسناد سرقت شده، «چارت سازمانی و کدهای مکاتبات»، «لیست مدیران کل»، «فهرست پرسنل نمایندگی‌ها در تمام کشورها در ۱۵۸ صفحه»، «لیست اعضای شورای مرکزی و مشاورین و فرماندهان پایگاههای مرکز مقاومت بسیج وزارت امور خارجه با شماره تلفن و فکس و سمت نفرات»، «لیست سازمان بسیج کربلا در وزارت خارجه»، «لیست پلاکهای محرمانه خودروها»، «لیست ۱۰ هزار ۸۷۸ نفر از پرسنل وزارت خارجه با تمام مشخصات»، «لیست ۶ هزار ۴۳۲ نفر با کدهای ویژه پرسنلی»، «لیست خودروهای در اختیار مدیران کل، سایر نهادها و نمایندگی‌ها» و «لیست تلفن معاونین و مدیران کل» را در فضای مجازی منتشر کرده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها