هشدار روزنامه اطلاعات نسبت به روی برگرداندن مردم از دین: از خلوتی مساجد بترسیم و به فکر نان و اجرای عدالت باشیم

روزنامه اطلاعات نوشت: ما از خلوتی مساجد باید بترسیم، باید به فکر چاره باشیم. ابتدا باید به فکر نان مردم باشیم، باید به فکر اجرای عدالت باشیم.

هشدار روزنامه اطلاعات نسبت به روی برگرداندن مردم از دین: از خلوتی مساجد بترسیم و به فکر نان و اجرای عدالت باشیم
کد خبر: 601281
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۸ ۱۹:۲۰:۲۸

روزنامه اطلاعات نسبت به روی برگرداندن مردم از دین به دلیل فقر و بی‌عدالتی هشدار داده و تاکید کرده است: از خلوتی مساجد بترسیم و به فکر نان و اجرای عدالت باشیم.

به گزارش اطلاعات، امروزه جمهوری اسلامی در ابعاد نظامی پیشرفت‌های زیادی به دست آورده است و لیکن هیچگاه این پیشرفت‌ها ما را از پشتوانه مردمی نظام بی‌نیاز نمی‌کند، ما از خلوتی مساجد باید بترسیم، باید به فکر چاره باشیم، باید به فکر آشتی نسل جوان با مبانی دینی و مسجد باشیم. مطمئناً شرایط اقتصادی کشور و نابرابری‌ها و ناکارآمدی‌ و سوء عملکرد بعضی دستگاه‌ها بی‌تأثیر در واگرایی فعلی نیست. در چنین شرایطی شما هر چقدر تبلیغات دینی داشته باشید اگر نتیجه عکس ندهد فایده‌ای هم ندارد! ابتدا باید به فکر نان مردم باشیم، باید به فکر اجرای عدالت باشیم، مردم باید اخلاص را در مسئولان ما مشاهده کنند و سطح زندگی‌شان باید پایین‌تر از مردم باشد تا مردم همچنان وفادار بمانند و ایستادگی کنند.

این روزنامه در ادامه نوشته است: مسلماً کاهش ارزش پول ملی و گرانی‌ها وجوه دینداری مردم را تضعیف کرده است و در روایات هم تأکید شده است که فقر و ناداری کفر و بی‌ایمانی می‌آورد، پس بنابراین ما اگر می‌خواهیم مردم متدین باشند و یا لااقل از دین برنگردند، لازمه آن ایجاد رفاه و قسط و عدل در جامعه است...اگر دلسوز کشور هستیم باید جلوی رانت‌ها و ویژه خواری‌ها و بی‌عدالتی‌ها را بگیریم تا اعتماد مردم دوباره حاصل شود.

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها