چه اشکالی دارد فرزندان تیزهوش اعضای کابینه به خارج بروند؟/ منطق دستور رئیسی را نمی‌فهمم
کد خبر: 574152
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ ۲۰:۳۳:۰۰

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا:

چه اشکالی دارد فرزندان تیزهوش اعضای کابینه به خارج بروند؟/ منطق دستور رئیسی را نمی‌فهمم

ناصر ایمانی گفت: یکی از آقایانی که در کابینه مسئولیت دارد فرزندان تیزهوشی دارد و اینها سال ها پیش برای تحصیل به خارج از کشور رفته‌اند، این چه اشکال دارد؟

حاشیه‌های ماجرت فرزند انسیه خزعلی به کانادا همچنان ادامه دارد و حالا نوبت به موافقان این اتفاق رسیده تا از حضور فرزندان مسئولان در خارج از کشور دفاع کنند. ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا در دفاع از این اتفاق می‌گوید: اغلب دانشگاه‌های بزرگ جهان در آمریکا و کانادا هستند و چه اشکالی دارد فرزندان تیزهوش اعضای کابینه به خارج بروند؟

به گزارش خبرآنلاین، بخش‌هایی از گفت‌وگو با ناصر ایمانی را در ادامه می‌خوانید:

*من این موضع را قبول ندارم و این موضوع را از بُعد دیگری مطرح می کنم، ما می خواهیم یک سری افراد یا خودشان یا پدران و مادرانشان را از حقی محروم کنیم، که مسئولیت دارد. یا به فرزند مسئول می خواهیم بگوییم برای ادامه تحصیل نرود، یا می خواهیم بگوییم شما ادامه تحصیل بده ولی پدر یا مادرت باید از مسئولیت کنار بروند. پشت این حرف باید حتما یا یک منطق قانونی باشد یا یک منطق قابل قبول اجتماعی.

*در این موضوع خاص ما پشتوانه قانونی نداریم و در هیچ جای قانون نداریم که فرزندان مسئولان برای تحصیل نمی توانند به خارج از کشور بروند. قانون محروم نکرده و تنها بر اساس منطق اجتماعی سیاسی باید چنین بحث هایی مطرح شده باشد.

*زمانی بود تعداد محدودی از فرزندان مردم قادر بودند به خارج از کشور برای تحصیل سفر کنند که عموما خانواده های مرفه و متمول بودند، الان واقعا چنین چیزی نیست؛ بسیاری از فرزندان و خویشاوندان مردم عادی هم به خارج از کشور رفته ، آنجا درس می خوانند و یا زندگی می کنند. فضا تغییر کرده است.

*نمی خواهم در سطح مدیران کل بررسی کنم، کابینه حدود ۳۰ عضو دارد، چند نفر از فرزندان اعضا کابینه، در خارج از کشور تحصیل کرده یا می کنند؟ ۲۹ یا ۲۵ یا دو نفر ...واقعیت موضوع این است که من منطق این حرف را خیلی متوجه نمی شوم چرا باید چنین حکمی صادر شود کسی که فرزندش دارد تحصیل می کند ولو این که قبل از مسئولیت پدرمادرش به آن جا رفته باشد، الان باید ادامه تحصیل را رها کند و برگردد، و یا پدر مادرش استعفا دهند.

*زمانی تعداد زیادی از اعضا هیات دولت فرزندان شان بعد از مسئولیت پدر و مادر برای تحصیل به خارج رفته اند، این جا تردیدهایی می توان روا داشت، ولی مساله بالا متفاوت است. من با این تصمیم دولت موافق نیستم و فکر می کنم پیشاپیش داریم مسئولان دولتی را متهم می کنیم که از امکانات دولتی دارند استفاده می کنند.

*ما می دانیم که اغلب دانشگاه های بزرگ جهان قابل اعتنا به لحاظ علمی ، در غرب، ایالات متحده آمریکا و کانادا هستند. در برزیل، روسیه و چین، دانشگاه معتبر جهانی وجود ندارد،و اعتبارشان خیلی پایین است. اساتید دانشگاه نیز به مراکز علمی غرب می روند. ما به غرب به لحاظ سیاسی حمله می کنیم و نه به لحاظ علمی. الان ما تجهیزات پیشرفته الکترونیکی، هواپیماها و تکنولوژی های از این دست را از غرب خریداری می کنیم، هیچگاه نمی گوییم چون مرگ برآمریکا می گوییم، از تکنولوژی اش استفاده نمی کنیم. ما هیچ موقع نمی گوییم همه چیز غرب مورد تنفر است، سیاست های دولت های آن ها ظالمانه است، اما ما با مردم غرب مشکل نداریم.

*به نظرمن مردم اینها را می فهمند. الان مردم عادی اگر بخواهند فرزندانشان را برا ی تحصیل به خارح از کشور بفرستند به فیلیپین می فرستند؟ نه به طور قطع به آلمان، فرانسه و یا کانادا و ایالات متحده می فرستند. هیچ وقت در این چهل و اندی سال کسی به جمهوری اسلامی ایران نگفته مرگ بر امریکا، به معنای مرگ بر دانشگاه ها و علم امریکا است.به نظر من این یک مقدار فضاسازی های رسانه ای و یک مقدار حرف در دهان مردم گذاشتن است .

*الان یکی از آقایانی که در کابینه مسئولیت دارد فرزندان تیز هوشی دارد و اینها سال ها پیش برای تحصیل به خارج از کشور رفته‌اند، این چه اشکال دارد . الان این فرد تحت فشار قرار گرفته است. چرا باید اینها متهم شوند، من اصلا منطق این را نمی فهمم. این که رئیس جمهور چه به اشتباه و چه درست دستور بدهد، اگر اجرا نشود، حرف دیگری است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی